Nakrum: Türkçe Online Strateji Oyunu

Tamamen Türk yapımı olan, tarayıcı tabanlı çevrimiçi bir strateji oyunu olarak geliştirilen ve 2 Ağustos'ta beta sürümünden çıkarak oyun severlerin beğenisine sunulan Nakrum, gerçektende web tabanlı strateji oyunu seven kullanıcıları tatmin edecek bir yap

Nakrum: Türkçe Online Strateji Oyunu

Tamamen Türk yapımı olan, tarayıcı tabanlı çevrimiçi bir strateji oyunu olarak geliştirilen ve 2 Ağustos'ta beta sürümünden çıkarak oyun severlerin beğenisine sunulan Nakrum, gerçektende web tabanlı strateji oyunu seven kullanıcıları tatmin edecek bir yapım olarak karışımıza çıkıyor.

Nakrum adlı tarayıcı tabanlı strateji oyunu içerisinde, seçebileceğimiz farklı üç ırk bulunmakta ve her ırkın kendine özgü özellikleri, artıları ve eksileri bulunmakta. Seçebileceğimiz ırklar arasında Atlantis, Alpha ve Azure ırkları yer almakta.

Irklardan kısaca bahsedecek olursak; Atlantis ırkı, hem ekonomik hemde teknolojik alanda gelişmiş bir ırk olarak dikkat çekiyor ve dengeli bir oyun isteyenler için ideal olarak görünüyor. Alpha ırkı, teknolojinin ötesinde psişik güçlere sahip gelişmiş bir ırk olarak son derece etkili silahlara sahip olmasına karşın, yüksek maliyetleri ve düşük üreme hızlarıyla güce sahip olmak isteyenlere hitap ediyor. Son olarak Azure ırkı, evrim geçirmiş yaratıklardan oluşmakta ve fiziksel güçleriyle dikkat çekmekte. Gelişmiş bir ırk olmasalarda düşük maliyetleri ve yüksek üreme hızlarıyla savaşmayı seven komutanlara hitap edecek gibi görünüyor.

Irklardan bahsettikten sonra gelelim oyunu nasıl oynayacağımıza. Oyuna kayıt olduktan sonra oynamak istediğimiz ırka karar vererek oyuna başlıyoruz ve oyun içerisine entegre edilmiş olan görev sistemi sayesinde bize verilen 120 görevi tamamladığımızda zaten oyun içerisinde neyi nasıl yapacağımızı tam olarak öğrenmiş oluyoruz. Bu bakımdan da oyunun oynanışıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz çünkü yapmamız gereken herşey adım adım bizlere görev sistemiyle bir rehbermiş gibi öğretiliyor.

Sonuç olarak Nakrum'u web tarayıcısı tabanlı bir strateji oyunu olarak ele alıp değerlendirdiğimizde, rakiplerinden herhangi bir eksiği bulunmamakta. Rakiplerinden eksiği olmadığı gibi bir çok konuda artısı bile var diyebiliriz. Bizlerden geçer not alan Türk yapımı bir strateji oyunu olan Nakrum'a sizlerde hemen kayıt olarak, oynamaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR