Nero BackItUp ile Dosya Nasıl Gönderilir?

Nero BackItUp ile Dosya Nasıl Gönderilir?

Nero BackItUp, önemli dosyalarınızı yedeklemeye ve çevrenizle paylaşmaya yarayan bir servis olarak pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Sunduğu güzel hizmetlerin yanı sıra, SendIt adını verdiği servisi son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Web üzerinden ücretsiz olarak faydalanabildiğimiz SendIt, 5 GB'a kadar dosya paylaşımını mail yoluyla olanaklı kılıyor. Bu blogda Nero BackItUp ile nasıl dosya göndereceğinizi anlatmaya çalıştım.

Nero BackItUp'ı uzun zamandır kullanıyorum. Güvenli olması, ücretsiz üyelikte 5 GB depolama alanı vermesi ve kolay kullanımı sayesinde epey yararlı oluyor. SendIt'de son zamanlarda gördüğüm en iyi dosya paylaşımı servisini sunuyor. Basit bir arayüzde, büyük boyutlardaki dosyaları kolayca mail yoluyla atma imkanı veren bu hizmeti sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan web servisine giriyoruz.

Adrese girdikten sonra aşağıdaki görselde göreceğiniz ekran karşınıza geliyor. Açıklama kısmında yukarıda bahsettiğim SendIt servisinin özelliklerinden bahsediyor. Bu noktada tek yapmanız gereken Select Files üzerine tıklayıp göndermek istediğiniz dosyayı seçmek olacak. 

Dosyanız yüklendikten sonra aşağıda yer alan görseldeki ekran geliyor. Recipient kısmına dosyayı yollamak istediğiniz mail ya da mail adreslerini teker teker giriyoruz. From bölümüne de kendi e-mail adresimizi yazıyoruz. Subject, göndereceğiniz dosya ne ile ilgiliyse konu başlığını ekliyoruz. Eğer ki eklemek istediğiniz bir mesaj var ise de Add a personal message kısmına not düşüyoruz. Dilerseniz artı butonuna tıklayarak birden fazla dosya da gönderebilme imkanına sahipsiniz. 5GB'a kadar izin verdiğini tekrar hatırlatmak isterim. Son olarak Send It butonuna tıklıyoruz.

Yapmamız gereken son bir adım kaldı. Send It butonuna tıkladıktan sonra bizden bir üyelik isteyecek. Burada kendi mail adresimizi ve Nero BackItUp ve SendIt servislerine girişte kullanmak istediğimiz şifremizi yazıyoruz. Kullanıcı ve gizlilik sözleşmesini de onayladıktan sonra üyeliğimizi tamamlıyoruz. 

Her şey bittikten sonra kolaylıkla dosya yedekleme ve mail yoluyla paylaşma servisini kullanabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki bağlantılardan Nero BackItUp'ı işletim sisteminize ve mobil cihazınıza da kurabilirsiniz:

 

Steam Machine'in Tutmayacak Olmasının Nedenleri

YORUMLAR