Nexus 9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

HTX Nexus 9 ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda

Nexus 9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Google, 15 Ekim 2014 tarihinde düzenlediği bir etkinlikle yeni Nexus tableti Nexus 9'u resmi olarak duyurdu ve özelliklerini kullanıcılarla paylaştı. Yapılan duyuruda paylaşılan bilgilere göre yeni Nexus tablet HTC firması tarafından üretilecek ve adı HTC Nexus 9 olacak. Ürettiği yüksek performanslı ve kaliteli akıllı telefonlarıyla tanıdığımız HTC firmasının tabletlerde nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu. Dilerseniz cihazın genel ve donanım özelliklerine göz atarak bunu değerlendirelim. Yazımızda ayrıca Nexus 9 çıkış tarihi ve Nexs 9 fiyatına da değineceğiz.

HTC Nexus 9 görünüm olarak daha önce çıkan Nexus 5 ve Nexus 7 tabletleri anımasatan bir görünüme sahip. Hatırlanacağı üzere HTC One telefonlarında metal kasayı kullanmıştı. Bu özellik HTC One telefonların daha yoğun olarak tercih edilmesini sağlamıştı. Fakat Nexus 9'da bütün kasa metal değil. Kasanın arka bölümü plastik yüzeye sahip. Nexus 9'un kenarlarında metal kullanılmış:

HTC Nexus 9 kullanıcılara 2 farklı renkte sunulacak. Siyah ve beyaz renklere sahip olacak Nexus 9'ların beyaz versiyonlarında kenardaki metal bölüm gümüş, siyah versiyonlarında ise mat siyah renkte olacak.

HTC Nexus 9, 228 x 154 x 7.9 mm ölçülerine ve toplamda 425 gram ağırlığa sahip. 8.9 inç ekran boyutuna sahip HTC Nexus 9 2014 x 1536 çözünürlüğü destekliyor. HTC Nexus 9'un ekran boyutu iPad Air'den biraz daha küçük. Buna bağlı olarak ağırlığı, uzunluğu ve eni de daha az. Fakat iPad Air'de 7.5 mm olan kalınlık HTC Nexus 9'da 7.9 mm'ye çıkıyor. Bu nedenle eğer iPad Air'den daha ince bir tablet bekliyorsanız HTC Nexus 9 hayallerinizdeki cihaz olmayabilir.

  1. Nexus 9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
  2. HTC Nexus 9 Donanım Özellikleri
  3. HTC Nexus 9 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR