Nexus 9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

HTX Nexus 9 ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda

HTC Nexus 9 Donanım Özellikleri

HTC Nexus 9'un donanımsal özellikleri şu şekilde:

  • 2.3 GHZ çift çekirdekli 64 bit Nvidia Tegra K1 işlemci
  • 2 GB RAM
  • 16/32 GB depolama alanı seçeneği
  • 6700 mAh batarya
  • 8 MP arka, 1.6MP ön kamera
  • WiFi, GPS, NFC, Bluetooth 4.0

HTC Nexus 9'un donanım özelliklerinde ilk dikkati çeken şey çift çekirdekli işlemcisi. Nvidia tarafından üretilen Tegra K1 işlemci 64 Bit mimariye sahip. Bu seçimle Google, Apple tarafından başlatılan 64 bit akımına katılıyor. Hatırlanacağı üzere iPad Air ve iPad Mini 2 ile birlikte Apple 64 Bit işlemcileri tercih etmişti. Bu işlemcilerin iPad'ler üzerindeki performansı oldukça iyiydi. Durumun Nexu 9'da da benzer sonuçlar doğurması beklenebilir. İşlemci her ne kadar çift çekirdekli olsa da grafik işlemcileri üzerinde usta olan Nvidia tarafından üretilen bu işlemci oyunlarda yüksek performans sunabilme potansiyeline sahip.

HTC Nexus 9'un 2 GB RAM miktarı da şu an için ortalamanın üzerinde bir değer. Yeni yeni çıkmaya başlayan 2 GB ve üzeri akıllı cihazların haricinde piyasaya genel olarak 1 GB RAM'e sahip tablet ve telefonlar hakim.

HTC Nexus 9, Google'ın en yeni Android işletim sistemi Android 5.0 Lolipop sürümünü kullanıyor olacak. Kullanıcılara HTC Nexus 9'un yanında bir de Nexus 9'a özel bir klavye satın alabilme seçeneği sunulacak. Bu klavye NFC üstünden HTC Nexus 9 ile eşleşmekte ve küçük mıknatıslar yoluyla cihaza tutunmakta. HTC Nexus 9 klavyesi kendi piline sahip olacak ve bu pil 5 ay civarında uzun bir süre dayanabilecek: 

  1. Nexus 9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
  2. HTC Nexus 9 Donanım Özellikleri
  3. HTC Nexus 9 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR