Nokia Lumia 1020 İncelemesi

Nokia’nın amiral gemisi konumunda olan akıllı telefonu Nokia Lumia 1020’yi inceleyeceğimiz bu yazımızda, özellikle cihazı diğer akıllı telefonlardan ayıran en büyük özelliği olan 41 megapiksellik kamerası üzerinde duracağız. Öyle ki sadece sahip olduğu 4

Nokia Lumia Çağrı Kalitesi, Bağlantı ve Pil Ömrü

Lumia 1020’nin çağrı kalitesi bir kameraya (akıllı telefon diyesim gelmedi hiç) göre oldukça iyi. Konuşma testlerim sırasında sesler hem kulaklık hem de hoparlör aracılığıyla oldukça net geliyordu ve her konuşma sırasında karşı taraftaki kişiler sesimi gayet net bir şekilde duyduklarını söylediler. Testlerim sırasında İzmir’deydim ve tüm görüşmelerimi kullanmakta olduğum AVEA hattım aracılığıyla gerçekleştirdim.

İnsanların ve gürültünün fazla olduğu alanlarda arayanların sesini duymakta yer yer zorlandığım da bir gerçek. Ayrıca kulaklıklardan gelen sesin piyasada yer alan bir diğer amiral gemisi HTC One kadar yeterli olmadığını da açık bir şekilde söyleyebilirim.

Cihaz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 3.0, NFC ve LTE bantları 2, 4, 5 ve 17’yi desteklemektedir. Web performansı konusunda piyasada yer alan birçok rakibini geride bırakacak bir performans sergileyen Lumia 1020, burada Windows Phone 8 işletim sistemini kullanıyor olmasının yararını görüyor diyebilirim.

Pil ömrü de oldukça iyi olan Nokia Lumia 1020, sahip olduğu 2.000 mAh’lik bataryasıyla aynı batarya değerine sahip Android işletim sistemine sahip rakiplerinin tamamını geride bırakmayı başarıyor. Normal bir kullanım ile tam bir günü sorunsuz olarak geçirebileceğiniz Lumia 1020, her sabah ve her akşam akıllı telefonunu şarj etmek zorunda kalan kullanıcılar düşünüldüğü zaman gerçekten iyi bir pil ömrüne sahip.

Yer yer e-postalarınızı kontrol ediyor ve e-posta gönderiyor, metin mesajlarına okuyor ve cevaplıyor, sosyal ağlar üzerinde geziyor ve fotoğraflar çekiyorsanız, gün boyunca sorunsuz bir şekilde akıllı telefonunuzu kullanacağınızı söyleyebilirim.

  1. Nokia Lumia 1020 İncelemesi
  2. Nokia Lumia 1020 Arayüz ve Performans
  3. Nokia Lumia 1020 Kamera
  4. Nokia Lumia Çağrı Kalitesi, Bağlantı ve Pil Ömrü
  5. Nokia Lumia 1020 Sonuç

YORUMLAR