Nokia Lumia 520 İncelemesi

Piyasada çok talep görmemesine rağmen oldukça uygun fiyatlı ve  iyi bir performans sergileyen Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Nokia Lumia 520'yi sizler için inceledik.

Nokia Lumia 520 İncelemesi


Piyasada çok talep görmemesine rağmen oldukça uygun fiyatlı ve  iyi bir performans sergileyen Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Nokia Lumia 520'yi sizler için inceledik.

Tasarım ve Yapı

119.9 x 64 x 9.9 mm boyuta sahip olan Nokia Lumia 520'nin ağırlığı 124 gram. Aynı fiyat aralığındaki rakip markaların telefonları ile karşılaştırdığımızda bu rakamlar Lumia 520'yi bir adım öne çıkarıyor diyebilirim. İlk olarak kullanmaya başladığınızda telefonu biraz yadırgayabilirsiniz. Bunun nedeni, köşelerinin gereğinden keskin yapılması ve bu sebeple diğer telefonlara göre elinizde farklı bir kullanım hissi yaratıyor olması.

Lumia 520'nin kapağı bir kaplumbağa kabuğu gibi telefonu koruyor ve telefonda adeta bu kapağın altında saklanıyor. Telefonun köşeleri keskin olmasına rağmen kapak arka tarafa gittikçe ovalleşiyor ve buda telefona güzel ve değişik bir görünüm kazandırmış. Birçok renk seçeneği bulunan kapağı sayesinde arkadaşlarınız ile değiş tokuş yaparak telefonunuzu farklı renklerde kullanabilirsiniz.

4 inç'lik ekrana sahip Lumia 520'nin, inceliğini de hesaba katarsak 124 gram ağırlığı için biraz fazla diyebiliriz. Fakat rakiplerine oranla incelik ve ekran konusunda avantajlı olan bu cihaz, ağırlık konusunda da rakiplerinden kötü durumda değil.

Geri dönüştürülmüş metaller ile üretilen telefonda PVC bulunmuyor. Malzeme kalitesi açısından piyasaya baktığımızda Apple'ın cihazları ile karşılaştırılamayacak durumda olan bu telefon, diğer rakip firmaların son çıkardığı ürünler dışında kalan rakipleri ile aynı malzemeye sahip. Ayrıca kapağının çıkarılabilir olması beraberinde çıkarılabilir ve değiştirebilir bir batarya kullanımı sunuyor.

Tek elinizle oldukça rahat bir şekilde kullanabileceğiniz Lumia 520'nin sağ tarafında erişimi kolay 3 adet tuş bulunuyor. Bunlar; güç, kamera ve ses düğmeleri. Güç düğmesine telefonu kullandığınız eliniz ile rahatça ulaşarak ekran kilidini açıp kapayabilirsiniz. Telefonun üstünde sadece bir adet ses çıkışı var. Arka kapağında ise kamera, Nokia logosu ve hoparlörler yer alıyor. Telefonun arka kağağı için oldukça sade demek yanlış olmaz.

  1. Nokia Lumia 520 İncelemesi
  2. Donanım ve Ekran
  3. İşletim Sistemi ve Uygulamalar
  4. Teknik Özellikler ve Genel Değerlendirme

YORUMLAR