Nostaljik Oyun İncelemeleri: Grim Fandango

Bundan tam 14 yıl önce öteki tarafa göçmüş ruhları huzura kavuşturmak için çalışan Manuel Calavera isimli genç ve karizmatik bir delikanlı vardı. Taa ki giydiği Azrail cübbesinin altındaki boy uzatan destekleri çıkarıp orağını bir kenara bırakana kadar. :

Bundan tam 14 yıl önce öteki tarafa göçmüş ruhları huzura kavuşturmak için çalışan Manuel Calavera isimli genç ve karizmatik bir delikanlı vardı. Taa ki giydiği Azrail cübbesinin altındaki boy uzatan destekleri çıkarıp orağını bir kenara bırakana kadar. :) Oyunumuz yeni ölen kişilerin ruhlarının öldükten sonra uğradıkları ilk durak olan Land of The Dead'de geçiyor. Burada ruhlarının son durağı olan "Ninth Underworld" yani "9. Yeraltı Dünyası"na yapacakları yolculuk için nasıl seyahat edecekleri belirleniyor. Önceki hayatlarında iyi bir geçmişe sahip olanlar en iyi tren olan 9 Numaralı Tren ile yolculuk ederek dakikalar içinde Ninth Underworld'e ulaşırken, kötü çeteleye sahip olanlar yürüyerek yıllarca süren bir yolculuğa talip oluyorlar.

İşte bu noktada esas oğlanımız Manny Calavera devreye giriyor. Department of Death adlı bir seyahat acentesinde çalışan Manny, yeni ölenlere Ninth Underworld'e doğru olan yolculuklarında eşlik etmek ve hangi tren ile yolculuk edeceklerine karar vermekle görevli. Fakat Mercedes "Meche" Colomar isimli ölü güzeli hanım ile tanışınca Manny için herşey değişiyor.

"Buradaki herkes en az sizin kadar ölü. Buraya bu yüzden Land of the Dead diyoruz." Manuel Calavera, 1998 Grim Fandango

  1. Nostaljik Oyun İncelemeleri: Grim Fandango
  2. "Buenos Dias"
  3. Yeni Bir Tat
  4. Bir Daha Bir Daha!

YORUMLAR