Okullar Açılıyor! İşte Ödev Yaparken Hayat Kurtaracak Android Uygulamaları

Bu sene yine ve yeniden bir maraton daha başlıyor. Uzun soluklu bu yarışta size yardımcı olabilecek bazı Android uygulamalarını paylaşmak istiyoruz.

Okullar Açılıyor! İşte Ödev Yaparken Hayat Kurtaracak Android Uygulamaları

Bu sene yine ve yeniden bir maraton daha başlıyor. Uzun soluklu eğitim sezonunda, bu nefes kesen yarışta size yardımcı olabilecek bazı Android uygulamalarını paylaşmak istiyoruz. Kademeli olarak derlemeye çalıştığımız bu listede kendinize uygun uygulamalar bulabileceğinizden eminiz.

Belki geçen öğretim sezonu ile karşılaştırıldığında bu sebep bir Android cihazınız vardır. Böyle bir şansa sahip olduysanız tavsiye edeceğimiz uygulamalar bu ders yılını rahat ve sıkıntısız geçirmenize sebep olabilir.

Not Alın Derslerinizden Geri Kalmayın

Derslerinizde not almak için öğretmenlerinizin ses kayıtlarında, tahtaya çizdiği her şeyi fotoğraflayabilir ya da video olarak saklayabilirsiniz. Böylece tüm eğitim yılını olduğu gibi arşivleyebilmeniz de mümkün olabilir. Bunun için kullanabileceğiniz uygulamaları aşağıda sıralıyoruz. En yakışıklısının Evernote olduğunu söyleyelim.

Arşivleme Yapacaksanız Bulutlara Kütüphaneler Kurun

Notlarınızı aldığınız zaman arşivleme yapmanız için telefonunuzun hafızasını yormayın. Bunun için bulut servisleri kullanın. Böylelikle cihazınız kasmamış olursunuz. Bulut servisler bu iş için son derece ideal olabiliyor. Böylece başka platformlardan da arşivlerinize ulaşabiliyorsunuz. En hızlı olanının Google Drive olduğunu hatırlatmak isteriz.

Hesap Makinesini Yanınızdan Ayırmayın

Her Android cihazın sınırlı yeteneklere sahip bir hesap makinesi uygulaması mutlaka var. Ancak eğitim sezonunda ne zaman neyi hesaplayacağınızı biliyor olmanız, sizin daha yetenekli ve işlevsel hesap makinelerine ihtiyacınız olabileceği anlamına da geliyor. Hele matematik ve fen öğrencisiyseniz!

PC ile Bağlantılı Çalışın

Android cihazlarınızın eş zamanlı olarak masaüstü ya da dizüstü cihazlarınızla iletişim halinde olması ders çalışırken oldukça önem teşkil eden bir durum. Okula bir dizüstü götürmeyeceğinize göre ya da götürseniz bile, Android cihazınıza aldığınız notlara ulaşmak isteyebileceğiniz bir senkronizasyon uygulamasına ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için Pushbullet mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

Öğretmenler İçin En İyi Android Uygulamaları

Öğretmenler İçin En İyi iOS Uygulamaları

YORUMLAR