OUYA Android Oyun Konsolu İncelemesi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri, hatırlayacağınız üzere bir süredir Android tabanını kullanan bir oyun konsolu olan OUYA'nın haberlerini yapmakta ve cihaz hakkında çeşitli bilgiler paylaşmaktaydık. İlginç ve yaratıcı bir fikir olan OUYA nihayet elim

OUYA Android Oyun Konsolu İncelemesi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri, hatırlayacağınız üzere bir süredir Android tabanını kullanan bir oyun konsolu olan OUYA'nın haberlerini yapmakta ve cihaz hakkında çeşitli bilgiler paylaşmaktaydık. İlginç ve yaratıcı bir fikir olan OUYA nihayet elimize geçti ve incelememiz sonucu artık cihaz ile ilgili net yargılara varabiliyoruz.Öncelikle OUYA'nın ne olduğu hakkında bilgi vermek doğru olacaktır. OUYA geçtiğimiz yıl yaratıcı girişimlere gerekli sermayeyi sağlamak amacıyla kullanılan Kickstarter platformu üzerinden başlatılan kampanya ile gerekli bağışları toplayarak üretimine başlanmış bir Android oyun konsoludur. OUYA'nın geliştirilme amacı kasetlerle kullandığımız atariler zamanındaki eğlenceyi geri getirme ve oyun yapımını çok daha ucuz ve oyun fiyatlarını çok daha düşük hale getirmektir.

Temelde hem oyunseverleri hem de oyun yapımcılarını memnun etmeyi amaçlayan konsolun bu hedefini gerçekleştirip gerçekleştiremediğini yazımızın ilerleyen bölümlerinde açıklayacağız. Ama ilk olarak konsolun teknik özelliklerine ve kutu içeriğine bir göz atalım.

  1. OUYA Android Oyun Konsolu İncelemesi
  2. OUYA Teknik Özellikleri
  3. Kutu İçeriği
  4. Kullanıcı Arayüzü ve Uygulamalar
  5. Son Söz

YORUMLAR