Oynarken Başkasına Yakalandığınızda Monitör Yaktırtan Hınzır Oyunlar

Kuzenim şey yapmış deseniz kurtaramayacağınız oyunlar

Oynarken Başkasına Yakalandığınızda Monitör Yaktırtan Hınzır Oyunlar

Bazı oyunlar vardır ki ofiste, internet kafelerde ya da evinizde oynarken başkası gördüğünde görene sağlamından bir çığlık bastırtır, yuva yıktırır, yüzünüzün kırmızının en derin tonlarına girmesine neden olur. Arkadaşlarınızın trollemelerine kurban gidip bu oyunları haberiniz olmadan bilgisayarlarınızda açmamak için bu yazımıza dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Yazımızda etrafınızda insanlar varken sizi istenmeyen durumlara sokabilecek, monitörünüzü benzin döküp yaktırtma potansiyeline sahip bu türde oyunları listeleyeceğiz.

What's under your blanket !?

"Battaniyenin altında ne var?" adını taşıyan oyunumuzda uygun olmayan bir durumda uygunsuzca işler gerçekleştirmeye çalışan bir kahramanın hikayesi konu alınıyor. Oyunda kahramanımızın özel hayatı sürekli meraklı gözler tarafından taciz edilirken kahramanımız düştüğü bu yanak pembeleştirici durumları kontrol altına almaya çalışıyor.

What's under your blanket !?'in geliştiricileri empatik bir bakış açısıyla eserlerine yaklaşıyorlar ve "hepimiz zamanında benzer zorluklarla karşılaştık" yorumunu yapıyorlar. Ayrıca geliştiriciler battaniyenin altında ne olduğu sorusunun cevabını da bilmediklerini sözlerine ekliyorlar.

Fallout 4

Fallout 4'ün bu listede ne işi var diye düşünmeniz gayet doğal, zaten oyunun normal haliyle burda olmasının imkanı da yok. Fakat iş bazı hınzır oyuncuların geliştirdikleri 3. parti modlar nedeniyle değişiyor. Fallout 4'e ekleyebileceğiniz bu modlar sayesinde oyundaki kahramanınızı cıbıldak cıbıldak Boston sokaklarında koşturabilirsiniz.

Aslında 200 yıl boyunca yerin altında dondurularak saklanmış bir kahramanın yerine kendinizi koyarsanız bu fikrin hiç de kötü olmadığını düşünebilirsiniz. Sonuçta yüzyıllardır güneş görmeyen vücut D vitaminine hasret kalıyor. D vitamini eksikliğinizi en iyi şekilde gidermek için de vücudunuzda güneş görmeyen yer bırakmamanız mantıklı bir çözüm. Tabi bu çözümü uygularken yalnız olduğunuzdan emin olun.

Skyrim

Fallout 4 gibi bir başka Bethesda oyunu olan Skyrim maalesef Fallout 4 ile aynı kaderi paylaşıyor. Normalde oynamanızda herhangi bir sakınca olmayan Skyrim, bazı yaramaz oyuncuların geliştirdikleri bazı yaramaz modlar sayesinde daha da "fantastik" bir hal alıyor.

Eğer bu oyunu oynamadıysanız modsuz bir versiyonunu oynamaya başlayacağınızdan emin olun.

Grand Theft Auto 5

Uyuşturucu, suç ve her türlü pisliğin yer aldığı GTA 5 gerçek hayatta yapmamızın mümkün olmadığı şeyleri bize sanal olarak yapabilme imkanı vermesinden dolayı dünyanın en çok ilgi gören oyunu halinde.

Gerçek hayatta yapamayacağımız, GTA 5 içinde yapabileceğimiz şeylerden biri de bir gece kulubü işletmek. Oyunun belli bir bölümünden sonra bir gece kulübünün işletmesini devralıyoruz. Bu nedenle ister istemez monitörümüzde bazı sıcak görüntüler oluşabiliyor.

Shower With Your Dad Simulator 2015

Bu oyunu kim ne amaçla geliştirdi bilemiyoruz ama işşizliğin sınırlarında gezindikleri bir gerçek.

Shower With Your Dad Simulator 2015'te babalarıyla duş almaya çalışan 8 bit kahramanların hikayesi konu alınıyor. Oyundaki temel amacımız bize verilen kısa süre içerisinde ekranda duş alan farklı 8 bit babalardan kendi babamızı bulmak ve yanına giderek onunla duş almak. Bu iş başarıyla tamamladıkça tekrar aynı şeyi yapmaya başlıyoruz. Bu nedenle oyunun bir sonu yok.

Shower With Your Dad Simulator 2015 boyunca işimizi yapmamızı zorlaştıracak çeşitli engeller de karşımıza çıkıyor. Kaygan yüzeyler, perdeleri kapalı olarak duş alan babalar bu engellerden bazıları.

Aman diyelim bu oyunu oynarken yakalanma gibi bir hataya düşmeyin.

The Witcher 3

Rivia'nın çapkın çocuğu Geralt daha önceki Witcher oyunlarında da olduğu gibi The Witcher 3'te de romantik maceralarını ekranlarımıza taşıdı.

Oyunun geliştiricisi CD Projeckt Red The Witcher 3'teki sıcak sahneler için büyük özen gösterdiğini de açıklamıştı. Hızlı çocuk Geralt da durur mu, etrafı birbirinden güzel kadınlarla çevrilmişken her birinden bir öpücük almaktan geri kalmadı. Tabi ateş bacayı sarınca olay öpücükle de sınırlı kalmadı, insan doğasının en temel ihtiyaçlarından biri en doğal haliyle monitörlerimizde cayır cayır oynatılırken biz derin derin nefes almaya çalıştık.

The Witcher 3 listemizdeki oyunlar arasında olaya en doğal, en romantik açıdan yaklaşan oyun olması nedeniyle listemizin efendi çocuğu ünvanını alıyor. Alkışları görelim!

Bonus: Duke Nukem

Maçoluğun kitabını yazan oyun kahramanı Duke Nukem bilgisayarlarımız üzerinde bize ilk 3 boyutlu FPS oyunlarından birini oynatmıştı. Duke Nukem oyunlarında dünyayı istila etmeye çalışan uzaylıları ıslak sopayla kovalıyorduk; hatta bazen bu yaramaz çocukları yetişkinlere özel film oynatan sinemalarda, gece kulüplerinde uygunsuz hallerde basarak dayıyorduk küreği ağızlarına. Ama tabi ki uslanmıyorlar, striptizci kızların şeklini alarak saklanmaya çalışıyorlardı.

Elinizi Ayağınızı Boşaltan, Eldivenle Bile Sevemeyeceğiniz Bilgisayar Oyunları

Böbrek Sattıran, Yuvalara Ateş Salan Bilgisayar Oyunları

Bilgisayarlarımızın Kabusu, Evlerden Irak Olası Sıkıntılı Oyunlar

Filmleri veya Dizileri Çekilse Tadından Yenmeyecek Bilgisayar Oyunları

YORUMLAR