Oyun Dünyasında Arka Sokaklar Çekilseydi Baş Rolde Olacak Kahramanlar

Ülkemiz televizyonlarının demirbaş haline gelen dizilerinden biri olan Arka Sokaklar yaklaşık 400 bölümlük bir yayın hayatına sahip. 

Oyun Dünyasında Arka Sokaklar Çekilseydi Baş Rolde Olacak Kahramanlar

Ülkemiz televizyonlarının demirbaş haline gelen dizilerinden biri olan Arka Sokaklar yaklaşık 400 bölümlük bir yayın hayatına sahip. 2006 yılından beri gösterimde olan dizide birçok farklı oyuncuyla ve birçok farklı polisiye olayla karşılaştık. Buna rağmen dizinin bazı karakterleri kalıplaşan replikleriyle öne çıktılar ve birer idol haline geldiler.

Eğer bu kadar uzun süredir yayında olan diziden biraz sıkıldıysanız ve diziye farklı bir bakış açısıyla bakarak biraz eğlenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Arka Sokaklar dizisinin birer idol haline gelmiş kahramanlarını oyun dünyasındaki kahramanlarla eşleştireceğiz ve benzerliklerini sergileyeceğiz. İşte 10 yıldır yayında olan Arka Sokaklar dizisindeki kahramanlar eğer oyun dünyasında ünlü olan kahramanlar tarafından canlandırılsaydı karşımıza çıkacak tablolar:

Rıza Baba

Dizinin direk taşı olan Rıza Baba'yı elbette Batman'dan başka bir kahramanın canlandırması düşünülemezdi. Aslında Rıza Baba'yı Gotham'a transfer etmek de bir hayli ilginç bir sonuç ortaya çıkarabilirdi. İki kahramanın ortak noktası ise adaletin yılmaz bekçileri olmaları. Ne olursa olsun suçluların peşinde koşan kahramanlarımız hayatlarını masum insanların güvenliğine adamaları yönünden de kesişiyorlar.

Mesut Komiser

Dizide Mesut Komiser kahramanını canlandıran Şevket Çoruh'un GTA serisinin 4. oyununun baş kahramanı olan Niko Bellic ile çarpıcı bir benzerliği bulunmakta. Eğer GTA IV için live-action türünde bir kısa film çekilecek olsaydı Mesut Komiser bu filmde hiç de sırıtmazdı. Ayrıca iki kahramanın problemlerin çözümü için ve hedeflerine ulaşabilmek için sert yöntemlere başvurması bir diğer ortak noktaları.

Engin Komiser

Dizide Engin Komiser kahramanını canlandıran İlker İnanoğlu size de Max Payne'i andırmıyor mu? İki kahramanın da polis olması benzerliklerini bir adım öteye taşıyor. Meğersem Max Payne Kanal D'de bir dizide baş roldeymiş de bunca zamandır haberimiz yokmuş.

Murat

Arka Sokaklar dizisi ile oyun dünyası arasındaki bir başka ilginç benzerlik de dizideki Murat karakterini canlandıran Uğur Pektaş ile Konami'nin Meatal Gear serisinin ana kahramanı olan Solid Snake arasında. Solid Snake biraz daha yaşlı olsa da Murat'a bir göz bandı takılsa dizide Solid Snake'in gençliğini canlandırdığı düşünülebilir.

Zeynep

Dizideki Zeynep karakterini canlandıran Gamze Özçelik'in yerine geçebilecek en güçlü aday Lara Croft. Her iki kahramanımız da zor şartlarda güçlü karakterlerini korumayı başarıyor ve kararlı bir şekilde hedeflerini gerçekleştirmek için mücadele ediyorlar. Tomb Raider serisinin eski oyunlarındaki Lara Croft'tan ziyade serinin son oyunlarında karşımıza çıkan Lara Croft benzerlik konusunda bir adım ötede.

Hüsnü

Şüphesiz ki Mortal Kombat serisinin dövüş sanatlarında usta kahramanı Liu Kang kariyeri boyunca "Adam pisliğin teki çıktı Rıza Baba" demek isteyeceği birçok durumla karşılaşmıştır. Hüsnü komiser de her bölümde ipe sapa gelmez suçluları yola getirmek ve kanuna teslim etmek için kendini parçalıyor. Görev adamı olan kahramanlarımız yer değişseler ilginç bir sonuç ortaya çıkabilirdi.

Garip

Dizinin en marifetli kahramanlarından olan Garip'i unutmak yanlış olurdu. Garip'in dizide üstlendiği rolü üstlenebilecek en güçlü aday ise Fallout 4'te karşımıza çıkan Dogmeat. Dogmeat ile tanışmamızın ardından bu sevimli dostumuz bizim düşmanlarımızla savaşmamıza yardımcı oluyor, etraftaki gizli eşyaların yerini bularak hayatı bize kolaylaştırıyordu. Garip de dizide benzer bir rolde.

Haberini Duysak Bizi Halay Başı Yaptırtacak Oyunlar

Koynumuzda Besleyip Büyüttüğümüz Bilgisayar Oyunları

''Buralar Komple Bostanlıktı'' Dedirten Bilgisayar Oyunları

Oynarken Başkasına Yakalandığınızda Monitör Yaktırtan Hınzır Oyunlar

Elinizi Ayağınızı Boşaltan, Eldivenle Bile Sevemeyeceğiniz Bilgisayar Oyunları

Böbrek Sattıran, Yuvalara Ateş Salan Bilgisayar Oyunları

Bilgisayarlarımızın Kabusu, Evlerden Irak Olası Sıkıntılı Oyunlar

Filmleri veya Dizileri Çekilse Tadından Yenmeyecek Bilgisayar Oyunları

YORUMLAR