Paramız Olsa Bile Henüz Satın Alamayacağımız 4 Muhteşem Teknoloji

Mayıs ayının ilk haftalarında Kickstarter’da beliren yeni ürünler oldukça dikkat çekti.

Paramız Olsa Bile Henüz Satın Alamayacağımız 4 Muhteşem Teknoloji

Bazen paranızın olmasına karşı satın alamayacağınız şeylerin olması çok sıkıcı olabiliyor. Bu alamadığınız ürün ne kadar ilginizi çekse de, bazı sebeplerden dolayı onlara ulaşmak için belli bir zamanın geçmesi gerekiyor. Her ne kadar teknolojiyi takip etsek de her şeyden haberdar olmamız mümkün olamayabilir. Mayıs ayının ilk haftalarında Kickstarter’da yeni 5 ürün oldukça dikkat çekti. Bu ürünler hemen satın alınması gereken ürünler gibi duruyorlarsa da, daha zamanları var. Ancak hayatımızı kolaylaştıracakları kesin. 

Mr. Everything portatif batarya

Bir İsviçre çakısı kıvamında özelliklere sahip olan Mr. Everything 'olsaydı şu anda alırdım' diyeceğiniz bir ürün. Ürünün ilk özelliği bir portatif batarya olması, bu özelliği yanınızda her yere götürebileceğiniz anlamına geliyor. 14.8V, 100W, 6,700mAh bir enerji desteği sağlayabiliyor ki, bu da hiç hafife alınacak bir batarya olmadığının kanıtı. Çünkü araba akünüz bitse bile Mr. Everything ile arabanızı çalıştırmanız bile mümkün olabiliyor.

Mr. Everything bünyesinde 2 adet güçlü hoparlör barındırıyor. Bu hoparlörleri ister telefonunuzun Bluetooth özelliği ile istediğiniz her hangi biz zamanda ya da telefonu Mr. Everything ’in üzerinde şarj ederken kullanabiliyorsunuz. Standart şarj cihazlarının USB çıkışlarıyla belli cihazları şarj etmeniz mümkünken, MR. Everything’in USB çıkışlarına her cihazı takıp şarj etmeniz mümkün. Uyumsuzluk göstermiyor, her cihazı şarj ediyor. Aynı zamanda bir elektrik kaynağı çoklayıcısı olarak da görev yapabiliyor. AC güç kaynağıyla birçok aleti hem şarj edebiliyor, hem de çoklayıcı nokta olarak görev yapıyor. Mr. Everything Kickstarter’da 100 bin dolar hedefliyor.

Bocusini 3B yiyecek yazıcısı

Evet, yanlış okumadınız Bocusini bir yiyecek yazıcısı. Muhteşem kalıpları yemek hammaddelerinden 3B olarak çıkararak muhteşem şekilli yemekler yapmanızı sağlıyor. Genel olarak konuşmak gerekirse, her şekil ve ebatta 3B kurabiye, çörek, börek yapmanız bu cihazla mümkün olabiliyor. Almanya’da Prin2Taste projesinin bir kolu olan Bocusini, hammaddeleri kendi karıştırıcısında hazırlayarak bunları istediğiniz şekilde kalıp kullanmadan fırına vermeye hazır, ya da hemen yanabilecek halde çıkarıyor. Yemek yapmayı kolaylaştırıyor ve yaratıcılığınızı kolayca mutfağa taşımanıza da olanak veriyor. Bocusini Kickstarter’da 30 bin dolar hedeflemiş, hedefine de 5 bin dolar kalmış. Ürün son kullanıcı olarak restoran, kafe ve pastaneleri hedefliyor.

Kokoon EEG kulaklık uyursanız sizi rahatsız etmiyor

Bluetooth teknolojisiyle çalışan Kokoon EEG kulaklık, muhteşem bir gürültü önleyiciye ve bir o kadar da berrak sese sahip. Kokoon EEG kulaklık Onkyo süper dinamik hoparlörler kullanıyor. Kulağınıza taktığınız andan itibaren dış sesleri tamamen kesebiliyor. Müzik dinlerken uyuyakalırsanız, EEG teknolojisi barındırdığı için kalp atışlarınızdan bunu anlayarak hafif bir şekilde yavaşça kendini kapatıyor.

Kokoon EEG kulaklık Kickstarter’da 100 bin dolar hedeflemiş ve 251 bin dolara ulaşmış durumda. Seyahat ve tatil için son derece ideal bir kulaklık olarak tanımlanan Kokoon çok yakında piyasada olacak.  

MIITO elektrikli su ısıtıcısı

Bildiğimiz elektrikli su ısıtıcılarından kurtulmanın zamanı gelmişti. MIITO tam zamanında yetişti. Bir yıl önce bir konsept tasarım olan MIITO, artık Kickstarter’da 300 bin dolara koşan bir icat. MIITO elektrikle çalışmıyor. Manyetik iki aparatı sayesinde sıvı olan her şeyi ısıtabiliyor. Enerji tüketmiyor. Tüm bir çaydanlık yerine ihtiyacınız kadar sıvıyı kaynatabilmenize olanak tanıyor. Bir su ısıtıcısından kat kat özenli tasarlanmış olan MIIKO, dekoratif görüntüsüyle de beğeni toplamış olmalı ki Kickstarter hedefini çoktan geçmiş bile.  

Tatile Çıkmaya Teknolojik Olarak Hazır Mısınız?

Herkesin En Çok Söylediği 5 Teknolojik Yalan

10 Garip Teknolojik Terimin Daha da Garip Kökleri

YORUMLAR