Parasını Teknolojik Yatırımlara Harcayan 5 Hollywood Yıldızı

Hollywood'da özellikle teknolojik alanda yatırım yaparak kendi geleceklerini güvence altına almış ünlüler de var.

Parasını Teknolojik Yatırımlara Harcayan 5 Hollywood Yıldızı

Hollywood yıldızları ve Pop Starlar çok para kazanıyorlar. Gözümüz yok daha çok kazansınlar elbette ancak bazen o paraların nasıl çarçur edildiğini gördüğümüzde içiniz çok sızlamıyor mu? Benim sızlıyor ne diyeyim?

O kadar parayla bir okul yaptırsaydı dediğim meblağlar son derece boş işlere harcanıp gidiyor. Ancak yıldızların hepsi bu kadar har vurup harman savurmuyorlar. Özellikle teknolojik alanda yatırım yaparak kendi geleceklerini güvence altına almış ünlüler de var.

Lady Gaga

Artık bir Hollywood yıldızı da olan bu mega pop star geçen sene kasasına 90 milyon dolar koydu. Ancak bu paranın bir kısmıyla bir startup sosyal arkadaşlık sitesine destek veren Gaga’nın Twitter üzerindeki 20 milyon takipçinin de desteği ile Backplane adı verdiği sitenin üye sayısını hatırı sayılacak derecede artırdığı biliniyor. Öte yandan Gaga’nın Little Monsters adında 4.9 milyon üyeli davetiye yoluyla kullanıcı toplayan bir Lady Gaga hayranlarının buluştuğu sosyal sanat topluluğu sitesi de mevcut.

Selena Gomez

Ergenlik çağındaki genç kızların idolü, erkeklerinde hayran olduğu yıldız zamanında Justin Bieber’ın kız arkadaşı olduğu için de gündemden düşmemişti. 10 milyon Twitter takipçisi olan Gomez, ününe ün kattığı dönemlerde Post Card on the Run isimli bir uygulamaya yaklaşık 1 milyon dolar para harcadı. Uygulama iOS cihazlar için bir kart gönderme uygulamasıydı ve uzun süre kendisinden söz ettirse de zaman içinde popülerliğini yitirmişti.

Kim Kardashian

Televizyon yıldızı olan Kim Kardashian’ı sanırım sokakta kime sorsanız adını bilir. Kim Kardashian moda ve tarz üzerine yatırım yaparken kendi adına uygulamalara da yatırım yapmaktan çekinmedi. Bir den fazla uygulaması olan Kardashian, 2010 yılında bu yatırımlarından 25 milyon dolar kazanmış ve uygulama camiasından da “star” olmuştu. 2009 yılında başladığı uygulama yatırımları sayesinde Kardahian’ın 3 sene içerisinde 150 milyon dolarlık net geliri olduğu konuşuluyor.

Ashton Kutcher

Butterfly Effect fimi ile çıkış yapan ancak ününü  Two and a Half Men dizisiyle bir adım ileri taşıyan Kutcher, sosyal bir elektronik dergi olan Flipboard’un ortağı. Kutcer’in teknolojik yatırımı sadece bir tek bu uygulama ile sınırlı değil.  Ashton Kutcer Foursquare ve Skype uygulamaları içinde zamanında yatırım yapan isimlerden biri. Skype yatırımını ise uygulama Microsoft’a satılmadan önce yaptığı biliniyor. Şimdilerde ise Hipmunk adında bir seyahat web sitesi ve uygulamalarında ortaklığı var.

Justin Timberlake

2010 yılında çekilen Social Network filminin de yıldızı olan Timberlake uzun yıllar boyunca MySpace’i desteklemiş bir yıldız olarak nam salmıştı. MySpace’in yok olmaması için 2 milyon dolar para toplamayı başaran Timberlake’in yardım ettiği tek web oluşumu sadece MySpace değil. Eğitim yazılım ve uygulamaları geliştiren MisoMedia isimli bir kuruluş için de 600 bin dolarlık desteği olduğu biliniyor. 

YORUMLAR