Photoshop'u Ücretsiz Nasıl Kullanırız?

Photoshop nedir, ne işe yarar ve ücretsiz kullanabilmek için neler yapmak gerekir? Sizler için cevapladık.

Photoshop'u Ücretsiz Nasıl Kullanırız?

Adobe'un piksel tabanlı çalışan popüler resim ve fotoğraf işleme yazılımı Photoshop, profesyonel manada grafik tasarım ve fotoğrafçılıkla uğraşan hemen hemen herkesin olmazsa olmaz yardımcısı. Adobe Photoshop'u ücretsiz kullanmanın ve uygun koşullarda lisans satın almanın önemli ipuçlarını yazımızda derledik.

Korsan Photoshop Nedir, Nasıl Çalışır, Kullanmanın Cezası Var Mıdır?

Photoshop, Adobe şirketinin lisans bedeli karşılığında sunduğu bir yazılım olup, sınırsız ve tam kullanım için belirli miktarda lisans ücreti ödenmesi gerekmektedir. Şifre kırıcı korsanlar Adobe ürünlerindeki amtlib.dll dosyasını yeniden yorumlayarak Photoshop yazılımını lisans ücreti ödemeden sınırsız kullanılabilir hale getirmişlerdir. Bu durum telif hakkı ihlali olup, hak sahibinin (Adobe) şikayeti olursa 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu kapsamında cezai yaptırıma tabidir.

Photoshop'u Ücretsiz Nasıl Kullanabiliriz?

Adobe, Photoshop'ta dahil olmak üzere tüm yazılımlarının belirli bir süre denenmesi için imkan tanır. Tam versiyon yazılımları Adobe'un ilgili sayfasından ücretsiz indirebilir ve 30 gün boyunca kullanabilirsiniz. 30 günün sonunda Adobe yazılımı size bir ödeme ekranı döndürecek ve yazılımı satın almanızı isteyecektir. Bazı kullanıcılar 30. günde takvimi 1 gün geriye alarak kullanımı sürdürdüğünü ve bu şekilde Adobe yazılımını uzunca bir süre kullandığını iddia etmektedir. Bu kullanımın gerçekte böylesi bir sonuç verip vermediği ve Adobe'un bu konuyla ilgili bir şikayette bulunup bulunmadığı ise netlik kazanmış değil.

Photoshop Lisansı Pahalı Mıdır, İndirimli Satın Almak Mümkün Olur Mu?

Ülkemizdeki gelir dağılımı ve yazılıma ödenen ücretler incelendiğinde asgari ücretli bir vatandaşın Adobe yazılımlarına lisans ücreti ödemesi pek mümkün görünmemektedir. Fakat Adobe'un Öğrenci ve Eğitici programı üzerinden %60'a varan indirimlerle lisans satın almak mümkün. Bunu yapabilmek için ihtiyacımız olan şey ise bu bağlantıyı takip etmek ve "edu, edu.tr" uzantılı bir mail adresine sahip olmak.

Photoshop ile Düzenleme Olmadan Çekilen En İyi 50 Fotoğraf

YORUMLAR