PlanetSide 2 İncelemesi

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen PlanetSide 2 daha piyasaya çıkmadan alanında birçok ödüle layık görüldü ve zaten daha çıkmadan bizlere nasıl bir MMOFPS olduğunu az çok kanıtladı diyebiliriz. Aslında PlanetSide 2’nin bu denli bir başarı e

İmparatorluklar

Birbirinden tamamen farklı 3 imparatorluk birbiri ile tamamen aynı bir hedef için birbirlerine karşı mücadele verecek. Peki siz hangi safta yer alacaksınız?

New Conglomerate: Sadece kendi özgürlükleri adına savaşan paramiliter bir oluşumdur. Tamamen sivil ve yarı askerlerden oluşan bu isyancı topluğu kendi özgürlükleri adına savaş vermektedir ve Auraxis üzerindeki egemen oluşum olabilme adına savaşacaklar. New Conglomerate’in oluşumda büyük pay sahibi olan Terran’lar kendine bir bela doğurdu diyebiliriz. Terran Republic’in baskılarına dayanamayan bir topluluktan oluşmuştur.

Terran Repbulic: Baskıcı bir yönetime sahip ve tamamen askeri düzen ile yönetilen askeri bir devlet olan Terran Repbulic insanlığın barışı için savaşmaktadır. Yeryüzünde uzun soluklu bir barış kurmayı hedefleyen Terran Repbulic’in izlediği baskıcı politika sürekli olarak kendilerine düşmanlar doğurmuştur. Askeri güç ve disiplin Terran Repbulic’in vazgeçilmezlerindendir.

Vanu Sovereignty: PlanetSide 2’de yer alan en gizemli birlik olan Vanu Sovereignty gizemi seven her oyuncunun seçeceği ilk cumhuriyettir. İnsanlığın sadece ve sadece Vanu teknolojisinin sırrının çözülerek gelişebileceğine inanan bu topluluk bilim ve dini konulardan her zaman ilham almıştır ve bunları ilham kaynakları olarak belirlemiştir, sır dolu bir topluluk olmasındaki en büyük pay bu olsa gerek.

  1. PlanetSide 2 İncelemesi
  2. Hikaye
  3. İmparatorluklar
  4. Grafikler
  5. Sesler
  6. Oynanış
  7. Sonuç

YORUMLAR