PlanetSide 2 İncelemesi

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen PlanetSide 2 daha piyasaya çıkmadan alanında birçok ödüle layık görüldü ve zaten daha çıkmadan bizlere nasıl bir MMOFPS olduğunu az çok kanıtladı diyebiliriz. Aslında PlanetSide 2’nin bu denli bir başarı e

Grafikler

Belki de PlanetSide 2’nin en dikkat çeken konusu olan grafikler konusunda söylenecek en önemli şey; Günümüz standartlarında grafikler ile MMOFPS oyunu oynamaya hazır mısınız? Forgelight Engine teknolojisi kullanılarak hazırlanan oyunu Sony Online Entertainment elinden geldiğince gerçek bir PC oyunu tadında hazırlamaya çalışmış. Bir PC oyunundan kasıt kaliteli görsellerden bahsediyoruz, kendinizi bir Crysis oynuyormuş gibi hissetmeye hazır olun.

PlanetSide 2’nin eşsiz atmosferi karşısında büyüleneceksiniz, bu kadar büyük bir haritanın olması ve bu denli kaliteli grafiklerin oyunda bulunması belli başlı sorunları da beraberinde getirmekte. Bunlardan en önemlisi geç yükleme sorunu, tabii bu sorunu internet hızınızla da dolaylı olarak aşabilirsiniz. Ancak her şeye rağmen hiçbir performans kaybı yaşamadan aksiyondan faydalanabiliyorsunuz.

Sürekli patlayan havaya uçan araçlar, tanklar bilmem neler, füzeler, bombalar oyun boyunca muhteşem bir aksiyon tufanı sizleri bekliyor ve Forgelight Engine bunların hiçbirini kaçırmadan sizlere olduğu gibi sunabilme kabiliyetine sahip bir performans sergiliyor. Oyunda her türden aksiyona ayak uyduran görseller sizi memnun edecek cinsten başarılı. Oyunun en başarılı alan olduğu grafiklerin tek hatası bazı animasyonlarda ortaya çıkıyor. Karakterler bazen istem dışı ilginç fiziksel eylemlerde bulunabiliyor ancak bununda zaman içinde giderileceğinden eminiz.

  1. PlanetSide 2 İncelemesi
  2. Hikaye
  3. İmparatorluklar
  4. Grafikler
  5. Sesler
  6. Oynanış
  7. Sonuç

YORUMLAR