PlanetSide 2 İncelemesi

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen PlanetSide 2 daha piyasaya çıkmadan alanında birçok ödüle layık görüldü ve zaten daha çıkmadan bizlere nasıl bir MMOFPS olduğunu az çok kanıtladı diyebiliriz. Aslında PlanetSide 2’nin bu denli bir başarı e

Sesler

Oyunun sesleri genel anlamda oldukça iyi ancak ilk olarak rahatsız edici bir konu ile başlamak istiyoruz. Bilim kurgu kokan bir dünyada elbet lazer silahları var ve bu silahların çıkardığı enteresan seslerde var. Aslında sesler güzel ama sürekli bunları duymak bir müddet sonra sizi rahatsız edecektir çünkü abes kaçıyor, sanki biraz daha arka planda kalsa iyi olacakmış.

Onun dışında seslerde hiçbir sıkıntı yok oldukça etkileyiciler. Atmosferi yansıtan ses efektlerine baktığımızda çok hoşuma giden en önemli şey yankı sesleri olmuş, silahlarımızdan çıkan seslerin orada burada yankılanarak dağılması insanda hoş bir duygu ortaya çıkarıyor. Müzikler konusunda PlanetSide 2 kendini aşmış hatta birçok dev oyunu geride bırakmış.

Oyun içindeki olaylara göre değişiklik gösteren müzikler aksiyon halindeyken oldukça heyecanlı ve hareketli oluyor diğer zamanlarda ise bulunduğumuz atmosferi tabir-i caizse bize tarif eden cinsten başarılı olmuş. Ayrıca seçtiğiniz imparatorluğa göre de farklılık gösteren müzik türleri kulağınızın pasını temizleyecek oyunu tamamlayan en önemli kavramlardan biriside muhteşem müzikler bizden tam puan alıyor.

  1. PlanetSide 2 İncelemesi
  2. Hikaye
  3. İmparatorluklar
  4. Grafikler
  5. Sesler
  6. Oynanış
  7. Sonuç

YORUMLAR