Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Pokemon GO oyununu Android ve iOS cihazlarınıza nasıl yükleyip oynayabileceğinizi anlatıyoruz.

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Niantic Labs tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go, ülkemizde henüz resmi olarak indirilmeye açılmamasına rağmen büyük ilgi ile karşılandı. Bulundukları şehirde mekan fark etmeksizin yakaladıkları Pokemon karakterlerinin fotoğrafını çekip paylaşan oyuncuların sayısı hızla artıyor. Bu noktada oyunu oynamak isteyen ancak indiremeyen kullanıcılarımız için bir rehber yazı hazırlayalım dedik.

Şehrin dört bir yanına yayılmış Pokemon’ları bulup yakalayarak ilerlenen artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go, Android ve iOS platformunda eş zamanlı olarak indirilmeye açıldı ve yayınlanmasının ardından fazla geçmeden Amerika’da hızlı yükseliş göstererek ilk sıralarda yerini aldı. Oyunu büyük heyecanla indiren oyuncular sosyal platformlarda yakaladıkları ilginç görüntüleri paylaştı. Türkiye’de henüz indirilmeye açılmayan oyun ilginç şekilde ülkemizde de aynı beğeniyi almayı başardı. Peki Pokemon GO oyununu indirmek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

Pokemon GO Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Bölge kısıtlaması olan oyunlar Android platformunda oldukça basit şekilde indirilebiliyor aslında. APK mirror gibi oyun ve uygulamaların güncel .apk dosyalarını paylaşan sitelerden oyunun apk’sını indirip (apk yüklemeden önce bilmeniz gerekenlere "Android APK Yükleme Nasıl Yapılır" yazımızdan ulaşabilirsiniz) hesabınızı değiştirmeden kolaylıkla kurmanız mümkün. Tabii ki bu yöntemin tamamen güvenli olmadığını belirtmekte fayda var. Cihazınızda güncel bir güvenlik uygulamasının taramasından geçirip yükleme işlemine başlamanızı tavsiye ederiz. Diğer bir yol olan ülke değiştirerek indirme yöntemini de "Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?" yazımızda bulabilirsiniz.

Pokemon GO iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Eğer iOS kullanıcısı iseniz ne yazık ki Kanada hesabınızın olması gerekiyor. Soft launch olarak çıkan oyunları ne yazık ki mevcut Türkiye App Store hesabınız üzerinden mağazayı değiştirerek indirmeniz mümkün değil. Kanada App Store hesabı açmak için izlemeniz gereken adımları "iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir" blog yazımızda detaylı olarak anlattık. Unutmadan, iOS platformunda henüz tüm ülkeye açılmayan oyunlarda performans veya nadirde olsa kapanma sorunu yaşanabiliyor.

YORUMLAR