Popüler Dijital Yayın Platformu Netflix’in Avantajları Nelerdir?

Tüm dünyada en çok tercih edilen dijital yayın platformu Netflix, ülkemizde de oldukça popülerdir. Bu yazıda, Netflix’in avantajlarını derledik.

Netflix, bir dijital yayın platformudur. Netflix, diziler, belgeseller, filmler ve TV programları ile 190’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Başlangıçta DVD ile hizmet veren Netflix, 2007 yılında dijital yayın platformunu başlattı. Dijital yayın platformu hizmeti ile birlikte popülerliği ciddi anlamda arttı. Günümüzde Netflix, şüphesiz en iyi dijital yayın platformudur. Tüm dünyada en çok tercih edilen dijital yayın platformu Netflix, ülkemizde de oldukça popülerdir. Bu yazıda Netflix’in avantajlarını derledik. İşte, popüler dijital yayın platformu Netflix’in avantajları!

Netflix Abonelik Planları

Reklamsız dizi ve film keyfi sunan Netflix, abonelik sistemine sahiptir. Netflix’te “Temel”, “Standart” ve “Özel” olmak üzere üç farklı abonelik planı bulunuyor.

  • Temel Plan: 17,99 TL abonelik ücretine sahip temel plan, 480p çözünürlükte görüntü kalitesi sunar. Temel planda aynı anda sadece bir cihazda izlenebilir.
  • Standart Plan: 29,99 TL abonelik ücretine sahip olan standart plan, HD çözünürlükte görüntü kalitesi sunar. Standart planda aynı anda iki cihazda izlenebilir.
  • Özel Plan: 41,99 TL abonelik ücretine sahip olan özel plan, Ultra HD çözünürlükte görüntü kalitesi sunar. Özel planda aynı anda dört farklı cihazda izlenebilir.

1. Reklam İçermez

Netflix’te en düşük abonelik ücretine sahip olan temel plan bile reklam içermediğinden dolayı yayın hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz. Reklamsız dizi ve film keyfi, Netflix’in en büyük avantajlarından bir tanesidir.

2. Aynı Anda Birden Fazla Cihazda İzleyebilme İmkânı

Dijital yayın platformu Netflix’in standart ve özel planlarında aynı anda birden fazla cihazda izleyebilme imkânı sunar. Bu özellik, aile üyelerinin ve arkadaşların aynı aboneliği kullanmasına olanak tanır.

3. Çevrimdışı İzleyebilme Özelliği

Netflix’te yer alan çevrimdışı izleyebilme özelliği sayesinde içerikleri indirebilir ve internet olmadığı zamanlarda indirdiğiniz içerikleri izleyebilirsiniz. Özellikle seyahat ederken internet olmadığından dolayı çevrimdışı izleyebilme özelliği çok önemlidir.

4. İçerik Kütüphanesi

Netflix’in içerik kütüphanesi geniş bir yelpazeye sahiptir. 100.000'den fazla yapım ile Netflix, Hulu'yu geride bıraktı. En popüler TV programlarının yanı sıra uluslararası beğeni toplayan çok çeşitli filmlere de sahiptir. Ayrıca popüler dijital yayın platformunda orijinal Netflix dizilerinden ve filmlerinden oluşan bir koleksiyon da bulunuyor.

5. Cihaz Uyumluluğu

Netflix, hemen hemen her cihazla uyumludur. Bu sebepten dolayı Netflix’te yer alan bir yapımı akıllı telefonunuzdan, tabletinizden, akıllı televizyonunuzdan ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR