Pratik Zekanız Ortalamanın Üzerinde mi? 6 Basit Soruyla Ölçebilirsiniz

Pratik zekamızın ortalamanın üzerinde olması tamamen hayat standartlarımızla ilgili.

Pratik Zekanız Ortalamanın Üzerinde mi? 6 Basit Soruyla Ölçebilirsiniz

Pratik zekamızı farklı yerlerde kullanarak hızlı çözümlerle günlük işlerin altından kalkabiliyoruz. "Pratik zekamı kullanayım da şu işi çözeyim" demiyoruz, bu işlevsel zeka gerektiği anda kendi kendine devreye giriyor ve sorunları çözüyor. Pratik zeka da ölçülebilen bir yapıya sahip. Ortalamanın üzerinde ya da altında olabiliyor.

Pratik zekanın ölçümü için karmaşık testler gerekmiyor. Pratik zekanın hangi seviyede olduğunu tespit edebilmek için biraz kişinin yaşam tarzını irdelemek yeterli oluyor. Bunu altı temel soruyla test edebiliyorsunuz. Aşağıdaki basit test, pratik zekanın ölçümlenmesi karmaşık testler yapılmasının çok da gerekli olmadığının bir örneği. Bu basit test, insanların pratik zekalarını kullanmalarını kolaylaştıran şartların var olup olmadığını ölçümlüyor. Bu testi sizde kendiniz deneyebilirsiniz. Sadece "evet" ve "hayır" seçenekleri olan bu test onunda pratik zeka seviyenizi ölçümleyebilirsiniz.

Bilim insanlar insan zekasının aslında hayat düzeni ve çevresel faktörlerle doğru orantılı olarak geliştiğini düşünüyor. Aile yaşantımızdan hayata bakış açımıza kadar her şey zekamızı geliştirmemiz ve kullanabilmemiz açısından son derece önem taşıyor. 

Bir Zombi İstilasından Kurtulabilir misiniz? Test Ediyoruz!

Dijital Unutkanlık Kurbanı mısınız? Hemen Kendinizi Test Edin

YORUMLAR