QR Kod Nasıl Oluşturulur?

QR Kod gelişen teknolojini nimetlerinden biri. Peki ama işinizi oldukça kolaylaştıracak bu kodu nasıl oluşturabilirsiniz?

QR Kod Nasıl Oluşturulur?

QR Kod gelişen teknolojini nimetlerinden biri. İstediğiniz herhangi bir bağlantıyı kare şeklinde koda çevirerek arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Özellikle büyük şirketlerin kullandığı bu sistem günümüzde iyice yaygınlaştı. Çoğu firmanın poşetlerinin veya kartvizitlerinin üzerinde bolca bulunan bu kodların nasıl oluşturulduğu merak ediliyor. Aslında oldukça kolay olan bu işlem için sizlere farklı kaynaklar yardımıyla yeni kodlar oluşturacağı. Hemen başlayalım.

1) Create QR Code

Bu QR Kod oluşturma sitesini ücretsiz bir şekilde kullanabiliyoruz. İşin en güzel yanı Türkçe dil desteğine sahip olması. Oldukça kullanışlı olan bu site yardımıyla QR kodu oluşturmak oldukça kolay.

Soldaki menüden oluşturmak istediğimiz kod çeşidini seçiyoruz. Biz göstermek için URL bölümünü seçtik. Yukarıda gördüğünüz gibi seçilen URL bölümüne kodunu oluşturmak istediğiniz sitenin adresini yazıyoruz.

Yukarıda gördüğünüz gibi Tamindir Instagram hesabı için QR Kodu hazır. Hemen aşağıdaki bağlantıdan bu siteye erişebilirsiniz.

YORUMLAR