Ramazan'da Kullanabileceğiniz En İyi 11 Android Uygulaması

Ramazan ayı boyunca size farklı şekilde yarar sağlayacak dua, hadis, imsakiye ve mesaj uygulamalarını derlediğimiz Ramazan ayı Android uygulamalarına mutlaka göz atın.

Ramazan'da Kullanabileceğiniz En İyi 11 Android Uygulaması

2015 yılı Ramazan ayıda geldi hatta geçiyor. Az bir gecikme ile sizler için hazırladığımız "Ramazan'da Kullanabileceğiniz En İyi 8 iOS Uygulaması" bloğundna sonra şimdi de Ramazan ayı boyunca kullanabileceğiniz en iyi 11 Android uygulaması bloğumuzu hazırladık.

Blog içerisinde imsakiye, dua, yemek tarifi, eğitim, din vb. gibi çeşitli kategorilerde Ramazan ayında size yardımcı olabilecek uygulamalar bulunuyor. Ramazan ayı ile ilgili merak ettiğiniz şeyleri öğrenebileceğiniz uygulamalardan, iftar ve sahur vakitlerini takip edebileceğiniz uygulamalara kadar pek çok çeşitte uygulama bulunan listemize göz atarak hemen işinize yarayacağını düşündüğünüz uygulamaları indirebilirsiniz. Listede yer alan Ramazan ayına özel Android uygulamalarının tamamı ücretsizdir.

1. Ramazan Rehberi

Geçen sene de Ramazan uygulamaları listemizde yer alan en geniş kapsamlı ve gelişmiş Android uygulaması diyebilirim. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan uygulamada içerisinde Ramazan ayı ve oruç ile ilgili merak edeceğiniz her türlü bilgi ve farklı şekilde yararlanabileceğiniz tüm fonksiyonlar bulunuyor. Resmi uygulama olduğu için oldukça detaylı hazırlanmış. Bu nedenle Ramazan ve oruö ile ilgili her şeyi öğrenmek için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

2. Ramazan İmsakiye 2015

Ramazan ayı boyunc Android mobil cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz ücretsiz bir imskaiye uygulaması. Küçk ve büyük esnafların dağıttığı ve evlerimizin duvarlarını süsleyen imsakiyelerin yerini alan mobil imsakiyelerden bir tanesi olan bu uygulama, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde iftar ve sahur vakitlerini kontrol etmenizi sağlıyor.

3. Ramazan Duaları

2015 yılı Ramazan ayında okuyabileceğiniz dualardan ibaret basit bir Android uygulaması. Çok basit bir tasarım ve arayüz ile geliştirilen uygulamanın kullanımı da son derece basit. Eğer Ramazan ayında okuyabileceğiniz dualar öğrenmek istiyorsanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

4. Ramazan Yemekleri

İftar sofralarınızı renklendirecek birbirindne güzel yemek tariflerine ulaşmak için bu yemek tarifi uygulamasını tercih edebilirsiniz. Ramazan ayına özel geliştirilen uygulama ile yüzlerce yemek tarifine saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

5. İftar Duaları

İftar vakti geldiğinde orucunuzu açmadan hemen önce okuyabileceğiniz bir çok dua öğrenmenizi sağlayan hatta sizin yerinmize otomatik olarak sesli olarak okuma özelliğine sahip olan kullanışlı bir Android uygulaması.

6. Ramazan Mesajları

Mukaddes Ramazan ayında sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz güzel mesajlar bulabileceğiniz hem sade hem de ufak boyutlu bir mesaj uygulaması. Eğer sevdiklerinize birbirinden güzel mesajlar göndermeyi seviyorsanız, bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

7. Oruç ve Ramazan

Ramazan ayı ve oruç tutma ile ilgili aklınıza takılan yüzlerce sorunun cevabını bulabileceğiniz eğitici bir Android uygulaması. Ramazan ve oruç hakkında merak ettiğiniz bir çok şeyi bu uygulama sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

8. Hadisli İmsakiye 2015

İftar ve sahur vakitlerini Android telefon ve tabletleri üzerinden kontrol etmek isteyen kullanıcılar için geliştirilen basit vew sade uygulamalardan bir diğeri. İmsakiye uygulaması kullanmak istiyorsanız hergün farklı hadisler de okumanızı sağlayan bu uygulamayı tercih ederek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

9. Ramazan İmsakiyesi 2015

2015 yılı Ramazan ayına özel hazırlanan kullanımı kolay ve tüm şehirler için iftar ve sahur vakitlerini içeren bir Android imskaiye uygulaması. Bol bol seyahat edenlerin daha çok işine yarayacak olan bu Android imsakiye uygulamasını ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

10. Ramazan Hadisleri

Mübarek ramazan ayı boyunca her gün onlarca farklı hadis okuyarak Peygamber efendimizin Ramazan ayı hakkındaki düşüncelerini ve fikirlerini öğrenebilirsiniz. İçerisinde 250'den fazla hadis yer alan uygulama üzerinde ekrana dokunarak hadisler arasında gezinebiliyorsunuz.

11. Şehr-i Ramazan İmsakiye

Listede pek çok imsakiye uygulaması olmasına rağmen aralarında en özenli ve şık hazırlanan imsakiye uygulamasının bu olduğunu söyleyebilirim. Tüm şehirler için iftar ve sahur vakitlerini kullanıcılarına sunan uygulamanın kullanımı da çok rahat. Eğer imsakiye uygulaması kullanmak istiyorsanız fakat hangisini kullanmak istediğinize karar veremiyorsanız benim ilk tercihim bu uygulama olurdu.

Ramazan ayı boyunca işinize yarayacak olan uygulamalar seçtiğimiz blog yazımız bu kadar. Bizi takip etmeye devam edin.

Daha Hızlı Bir PC İçin 7 Altın Kural

YORUMLAR