Rappelz

RAPPELZ HAKKINDA Ücretsiz fantastik MMORPG oyunlarından bir tanesi olan Rappelz Deva, Asura ve Gaia adında 3 farklı ırktan oluşuyor. Gaia halkının içinden gelen kötü cadıya karşı savaş açan bu üç ırktan bir tanesin

Rappelz

RAPPELZ HAKKINDA

Ücretsiz fantastik MMORPG oyunlarından bir tanesi olan Rappelz Deva, Asura ve Gaia adında 3 farklı ırktan oluşuyor. Gaia halkının içinden gelen kötü cadıya karşı savaş açan bu üç ırktan bir tanesini seçerek hemen karakterinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Başlangıçta Yaradılış ve Yıkımı yöneten iki tanrı vardı. Tanrılar elçilerini insanlara yardım etmeleri için dünyaya gönderdiler. Tanrı elçileri insanların uygarlık kurmalarına ve gelişmelerine yardımcı oluyorlardı. Bu sırada Gaia halkı çalkantılar yaşıyordu ve içlerinden bir kadın halkın içinde güçlenmeye başlıyordu. Kısa sürede güçlenen kötü niyetli cadı tüm dünyaya hakim olmak için güçlerini kullanmaya başlamıştı. Tek başına güçlerinin bir işe yaramadığını anlayan 3 ırkın orduları birleşerek cadıya karşı büyük bir savaş açtılar.


IRKLAR

Gaia: Fighter, Kahuna ve Spell Singer adında 3 sınıfa ayrılmıştır.

  • Fighter: Güçlü defans gücü ile oyunda tanker görevi yaparlar. Yay (bow) ve ağır silahları ustaca kullanırlar.
  • Kahuna: Defans güçleri pek iyi olmasa da verdikleri hasar gözle görülürdür. Hasta etme (Buff) ve iyileştirme (Heal) yeteneklerine sahiptirler.
  • Spell Singer: Bu sınıf da oyunların genelinde bulunan hayvanları savaştıran ve onların güçlü olup hayatta kalmaları için çalışan sınıftır.

Deva: Deva'lar kendi içinde üç farklı sınıfa ayrılırlar.

  • Holy Warrior: Fighter sınıfı gibi mükemmel bir defans gücüne sahiptirler. Aralarındaki tek fark 2 tane hafif (hand) silah alabilme özelliğine sahip olmasıdır.
  • Cleric: Her partide bulunması gereken önemli sağlıkçılardır. Ani iyileştirme özellikleri ve hasta edebilme yeteneklerine sahiplerdir.
  • Breeder: Spell Singer sınıfındaki görevlere sahip olan bir sınıftır.

Asura: Asura adına sahip olan bu ırk Strider, Dark Magi ve Sorcerer adında üç farklı farklı sınıfa ayrılmıştır.

  • Strider: Holy Warrior sınıfı gibi 2 tane silah kullanan bu sınıf çok seri saldırı yapabilir ve defansları geliştirilerek mükemmel yapılabilir.
  • Dark Magi: Son sınıfımız olan Dark Magi büyücü sınıfıdır. Defans güçleri çok kötü ancak verdikleri hasar çok büyüktür.
  • Sorcerer: Her ırkta bulunan hayvanları yönlendiren Sorcerer sınıfı Spell Singer ve Breeder ile aynı görevi yapar.

Rappelz Oyununa Ücretsiz Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

Oyuncu Rehberi

1. Durum Penceresi

Karakterinizle ilgili bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Durum çubuğuna tıklayarak karakterinizi seçebilir ve enerjinizi kontrol edebilirsiniz.

2. Hedef Penceresi

Klavye kısayolu CTRL+F olan hedef penceresiyle seçilen nesnenin durumu kontrol edilir. Kapatmak veya seçimi kaldırmak için "ESC" tuşuna basabilirsiniz.

3. Mini Harita

Bulunduğunuz bölgeyi ve kendi yerinizi tespit etmek için kullanılan bir araçtır. Turuncu renge sahip noktalar vendorları gösterir ve noktanın üzerine gelerek vendorun ismini öğrenebilirsiniz.

4. Sohbet Penceresi

Diğer online oyuncularla konuşabilir ve kendi sohbet kanalınızı oluşturarak takım arkadaşlarınıza talimatlar verebilirsiniz.

Sohbet için gerekli kısayollar:

İletinizden önce ! karakterini kullanırsanız, iletinizi herkes görebilir.
TAB tuşuna basarak seçilen oyuncuya özel ileti gönderebilir.
İletinizden önce # karakterini kullanırsanız, iletinizi gruptaki oyuncular görebilir.
İletinizden önce % karakterini kullanırsanız, iletinizi klandaki oyuncular görebilir.
Satmak istediğiniz bir eşya varsa iletinizden önce $ karakterini kullanabilirsiniz.

5. Kısayol Çubuğu

Karakterinize ait olan ve sık kullandığınız özelliklerin kısayollarını buraya ekleyebilirsiniz. Savaş sırasında size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca Shift, CTRL ve ALT tuşlarını kullanarak kısayol sayısını 48 yapabilirsiniz.

6. Ana Menü Penceresi

Oyun ayarlarını içeren menüye gitmenizi sağlayan butondur.

7. Karakter Penceresi

Karakterinizin son durumunu öğrenebileceğiniz kontrol penceresidir.

8. Yetenek Penceresi

Klavye kısayolu ALT+S olan yetenek penceresini kullanarak karakterine ait yetenekleri ve seviyelerini görebilirsin.

9. Çanta Penceresi

Klavye kısayolu ALT+I olan çanta penceresini kullanarak karaktere ait eşyaları inceleyebilir, tamir edebilir ve yanınızda bulunan eşyaları kontrol edebilirsiniz.

10. Dünya Haritası

Klavye kısayolu ALT+M 'dir ve Rappelz dünyasının büyük haritasını içerir.

Rappelz Oyununa Ücretsiz Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

Rappelz indir

YORUMLAR