Samsung Galaxy Note 10.1 Tanıtıldı

Samsung, ABD’nin New York şehrinde düzenlediği bir etkinlikle Galaxy Note 10.1 isimli yeni tableti tanıttı.

Samsung Galaxy Note 10.1 Tanıtıldı

Samsung, ABD’nin New York şehrinde düzenlediği bir etkinlikle Galaxy Note 10.1 isimli yeni tableti tanıttı.

Sadece tablet dünyasını değil, yaşamı da değiştireceği iddia edilen ve “birçok şeyin yeni yolu” sloganına yer verilen etkinlikle birlikte Samsung Galaxy Note 10.1 isimli yeni tabletle tanışmış olduk. Türkiye saati ile 18’de başlayan tanıtım etkinliğinde Samsung Mobil Departmanı’nda görev yapan birçok yönetici söz aldı.

Yeni bir tablet kültürünün ilk ürünü olarak sunulan cihazın en önemli özelliği, beraberinde gelen S Pen ile birlikte ortaya koyduğu hemen her alandaki üreticilik kolaylığı.

Tanıtımın ilk kısmında, ürünün çoklu ekran desteğinden bahsedildi. Bunu gerçekleştirirken tabii ki, S Pen ile yazma, şekil çizme ve kalem ile bir grafiğin ekran görüntüsünü alarak e-postaya ekleme gibi işlevsel örnekler gösterildi. Galaxy S3 akıllı telefonda olduğu gibi bu üründe de iki ekranı aynı anda görüntüleyebiliyorsunuz. Örneğin ekranın yarısında video izlerken diğer yarısında S Note ile not almayı sürdürebiliyorsunuz.

Sunumun diğer aşamasında Photoshop uygulaması üzerinden S Pen ile neler yapılabildiğine değinildi. Şunu söylemeliyim ki, S Pen ve Photoshop bir araya geldiğinde, Galaxy Note 10.1 harikulade işler ortaya çıkarabiliyor. Bununla birlikte, Photoshop üzerinde çizilen öğeler ürünün kamerası ile canlı ortamlar ya da kişiler üzerindeymiş gibi gözükebiliyor. Örneğin bir maske çizip bunu arkadaşınızın yüzüne kamera ile giydirebiliyor, ortaya çıkan görüntüyü kaydedebiliyorsunuz.

Öğrenme, Galaxy Note 10.1 ile birlikte bir adım öne çıkan bir başka konu.

Ürünün teknik özelliklerinden bahsedildiği sonraki bölüm, cihazda yer alan 1.4 GHz’lik dört çekirdekli işlemci ve 2 GB’lık ara bellek (RAM) biriminden bahsedilmesiyle başladı. Üstün donanım özellikleri sayesinde daha gelişmiş medya oynatımı deneyimi vadediliyor. Smart Remote ile birlikte Samsung Smart TV cihazlarla uyum içinde oluyor.

Ürünün çıkış tarihi ise yarın. 16 Ağustos tarihinde ABD’nin önde gelen mağazalarında 16 GB’lık Wi-Fi modeli $499 iken; 32 GB’lık modeli $549 etiket fiyatıyla satılmaya başlanacak.

YORUMLAR