Samsung Galaxy Note 2 Türkiye Lansmanı - Cem Sezer ile Söyleşi

Samsung Türkiye Mobil Pazarlama Müdürü Cem Sezer ile Samsung'un Galaxy Note 2 için düzenlediği lansmanda tanışma ve söyleşi yapma şansına eriştik.

Samsung Galaxy Note 2 Türkiye Lansmanı - Cem Sezer ile Söyleşi

Samsung Galaxy Note 2'nin Türkiye pazarına girişi için gerçekleştirilen lansman gecesinde bizler de Tamindir ekibi olarak yer aldık. Lansman esnasında bizlere sunum yapan ve ürünü tanıtan Samsung Electronics Türkiye Mobil Pazarlama Müdürü Cem Sezer ile kısa bir söyleşi yapma şansına da eriştik.

Hızlı bir tanışma ve kendimizi tanıtma evresinden sonra Cem Bey'in çok fazla zamanını almamak için çabucak sorularıma geçtim. Kendisine bu kadar yoğun programı arasında bizlere de zaman ayrıdığı için teşekkür ederiz.

Lansmanlar ilgili diğer elde ettiğimiz bilgilere Samsung Galaxy Note 2 Türkiye Lansmanı yazımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Soru: Kullanıcıların Galaxy Note ile ilgili geri dönüşleri nasıl oldu?

Cem Sezer: İlk başta herkes biraz temkinli yaklaştı. Ancak sonrasında bir kullanan bir daha vazgeçemedi. Özellikle kadınlar, ürünümüzü çok beğendiler ve kullandılar. Kadınlar, taşıdıkları çanta sayesinde ürünümüzü çantanın içine atarak kolayca taşıyabildiler. Onun dışında meslek gruplarından da güzel geri dönüşler oldu. Misal; bir mimar ya da mühendis, bir binanın fotoğrafını çekerek Galaxy Note üzerinden oynama yapabiliyor. Aynı şekilde bir profesör, sınav kağıtlarına bakarak üzerine not düşebiliyor.

Soru: Lansman esnasında Galaxy Note serisi ile beraber dijital not kültürünü yaygınlaştırmak istediğinizi söylediniz. Peki rakip firmalar da sizin ürününüze benzer bir ürün sunarsa Galaxy Note alternatif bir politika uygulamayı düşünür mü?

Cem Sezer: Diğer firmaların benzer ürünler sunması bizim ilerleyeceğimiz yolu değiştirmez. Yeni ürünlerimize yeni teknolojiler ve uygulamalar entegre ederek rekabetin içinde ilerleriz. Yeni teknolojilere örnek olarak, aynı zamanda kulaklık görevi görecek bir kalemi verebiliriz. Prototipi var. Belki ileride entegre edilebilir. Onun dışında artık uygulamalar da bu rekabeti etkileyen unsurların başında geliyor. Yeni, daha iyi uygulamalar ile ürünümüzü geliştirebiliriz.

Soru:Peki Galaxy Note 2'nin çıkışı Galaxy S3'ün satışlarını kötü yönde etkiler mi?

Cem Sezer: Bence etkilemez... Tabii ki belli bir oranda düşüş payı hesaplanır. Ancak hedef kitlelerin temelde farklı olduğunu düşünüyorum.

Soru: Son olarak; bundan sonra Galaxy Note serisi devam edecek mi? Edecekse eğer yenisi ne zaman gelecek, bir tarih var mı?

Cem Sezer: İnanın ben de bilmiyorum. Muhakkak devam edecektir. Nasıl S, S2, S3 ve Note, Note 2 diye ürünler çıktıysa bundan sonra da devam edecektir. Belki isim değişikliği olur, ancak devamı gelir. Ama ne zaman olur ben de bilmiyorum. Ana merkezde bu işler çok gizli yürütülüyor. Ben bile Galaxy S3'ü Londra'daki tanıtımda basınla beraber görebildim. Bunun dışında iki kere Kore'ye toplantıya gittim. İkisinde de ürünü göstermediler.

Bu kısa ve keyifli söyleşinin ardından Cem Bey'e tekrardan teşekkürlerimizi ilettik ve bir hatıra fotoğrafı çektirmek istedik. Kendisi bizleri kırmayarak kabul etti. 

YORUMLAR