Samsung Galaxy Note Edge İncelemesi

Samsung, mobil cihazlara vermiş olduğu ağırlığıyla birlikte Nokia'yı senelerdir oturduğu liderlik koltuğundan alan şirket olarak biliniyor. Android cihazların başını çeken üretici pozisyonundaki şirketin bilinen bir başka yönü de her sene deneysel olan y

Samsung Galaxy Note Edge Kamera Performansı

Gerek yerleşimi gerek özellikleri Galaxy Note 4 ile tıpatıp aynı olan Galaxy Note Edge, tam tamına 16 megapiksellik canavar bir arka kameraya ev sahipliği yapıyor. Aydınlatma sensörü (BSI), otomatik odaklanma, dokunarak odaklanma gibi yardımcı seçeneklerle kameraya yazılımsal destek de getiren Samsung bu iş için en iyi seçeneklerden biri olduğunu tekrar ispatlıyor. HDR destekli fotoğraf kalitesi arıyorsanız Galaxy Note Edge muhtemelen piyasada beğeneceğiniz sayılı kameralardan birine sahip. Peki fotoğraf çekimi konusunda yeterince bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için durum nasıl? Bu sorunun cevabı aşağıda yer alan görseller içinde bulunuyor.

Düşük ve yüksek ışık koşulları altında çekilmiş iki fotoğraftan fotoğrafçılık konusunda belli bir eğitim ve bilgiye sahip olmayan kişilerin performansına yakın bir sonuç yakalamaya çalışacağız. Bu iki fotoğraftan Samsung Galaxy Note Edge ile fotoğraf çekim performansını size aktarmak istiyoruz. Baştan uyarmakta fayda var, göreceğiniz örnekler başınıza gelebilecek en kötü fotoğraf deneyimini yansıtıyor. Dolayısıyla sizin çekeceğiniz fotoğrafların en kötü hali bu şekilde çıkacaktır.

Düşük ışıklı odada çekim:

Odanın uzak bir köşesinde bulunan köşe aydınlatması fotoğrafa sol ön cepheden vuran bir ışık getiriyor. Kamera bu ışığı algılayarak elinden geldiğince başarılı bir performans çıkartıyor. Masa üstünde yer alan cisimlerde renk farklarını açık bir şekilde görmek mümkün. Dolayısıyla eğlencesi sonrası sokak aydınlatmalarına güvenerek çekeceğiniz bir fotoğraf sizi yolda bırakmayacaktır.

Yüksek ışıklı odada çekim:

Bu sefer aynı masa üstünde bulunan cisimleri tepeden gelen bır ışıkla yeniden çektik. Masanın yüzeyi ışığı obejektife yansıtırken masanın üstündeki objeler çok daha belirgin bir hal almaya başladı. Bu tarz çekimler özellikle bina koridorlarındaki florasan aydınlatmalar veya asansör gibi mekanların içerisinde meydana gelir. Işığı yansıtan bir zemin kullanmadığınız sürece dikkat etmeniz gereken tek şey cisimlerin üstüne düşecek olan gölgeler olacaktır.

Video çekimi konusunda da iddialı olan kamera, tam tamına 4K video çekimi yapma kapasitesine sahip. Bu performans altında 30 FPS görüntü akışı yakalayan Samsung Galaxy Note Edge, 1080p çözünürlükte 60 FPS çekim yapabiliyor. 3.7 megapiksellik ön kamera selfie fotoğrafları için ideal bir performans sergilemese de kameralı sohbet için iyi bir görüntü kalitesi elde edebiliyorsunuz.

  1. Samsung Galaxy Note Edge İncelemesi
  2. İlk İzlenim
  3. Edge Ekranı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  4. Samsung Galaxy Note Edge Kamera Performansı
  5. Samsung Galaxy Note Edge Teknik Özellikler
  6. Samsung Galaxy Note Edge Batarya Ömrü
  7. Samsung Galaxy Note Edge - Galaxy Note 4 Karşılaştırması
  8. Samsung Galaxy Note Edge - iPhone 6 Plus Karşılaştırması
  9. Son Sözler

YORUMLAR