Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

Samsung Galaxy S6'nın Edge ekranları alternatif panelli bir görev görmüyor. Sadece çok az rastlanan durumlarda kullanıcı için farklı bir sunum gerçekleştiren kıvrımlar aslında tamamen tasarım amaçlı üretilmiş demek mümkün.

Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

Samsung Galaxy S6 Edge'in nasıl bir telefon olduğunu anlatmak güç. Göze ilk çarpan kasıtlı kıvrımlara alışmak ilk dakikalarda biraz zor oluyor. Eriyip akıyormuş gibi görünen sürrealist ekran tasarımı ile barışmaya başladığınız andan sonra ise bu ekran sayesinde ne yapabilecekleriniz düşünme faslı başlıyor. Galaxy Note Edge modeli ile kıyaslama altına alıncaksa, Galaxy S6 Edge modelinin bu seriye devam olarak geldiğini söylemek mümkün ancak atasından beri değişen çok fazla şey yok.

Note Edge modeli, fuarlardaki konsept tasarımları dikkate almayacak olursak Samsung'un kullanıcılara ulaştırdığı ilk kıvrım ekran teknolojili cihazı oldu. Bu kıvrım ise ekranın sadece sağ tarafında yer alıyor. Ekranın burgu gibi eğilen o ufak aralığında ise sıradışı yeni fonksiyonlarla karşılaşmamız mümkün. Örneğin, ana ekranın değişmesine gerek kalmadan ölçüm yapmanızı sağlayan, ek kısa yollar oluşturan, bildirimleri görüntüleyen, kamera butonları sağlayan uygulamalar fark yaratan bir kullanım alışkanlığını empoze ediyor.

Galaxy S6 Edge modeline baktığımız zaman bu kilit özelliklerinin artık bulunmadığını görüyoruz. Samsung, herkesin beklediği gibi, üçüncü parti üreticilerinden ekram kıvrımına destek bulamadı. Samsung Galaxy S6'nın Edge ekranları alternatif panelli bir görev görmüyor. Sadece çok az rastlanan durumlarda kullanıcı için farklı bir sunum gerçekleştiren kıvrımlar aslında tamamen tasarım amaçlı üretilmiş demek mümkün.

Peki normal bir Galaxy S6'dan daha fazla para ödemek için zarif tasarım yeterli bir sebep mi? Bu büyük ölçüde sizin kararınız olacak, ancak biz sizler için Samsung Galaxy S6 Edge'i geniş kapsamlı olarak inceledik. Bir sonraki sayfalarda ilginizi çekecek olan kategoriye göre detaylı bilgilere erişebilirsiniz.


  1. Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi
  2. İlk İzlenimler
  3. Samsung Galaxy S6 Edge Ekranı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  4. Samsung Galaxy S6 Edge Kamera Performansı
  5. Samsung Galaxy S6 Edge Teknik Özellikler
  6. Samsung Galaxy S6 Edge Batarya Ömrü
  7. Samsung Galaxy S6 Edge - Galaxy Note Edge Karşılaştırması
  8. Samsung Galaxy S6 Edge - Samsung Galaxy S6 Karşılaştırması
  9. Son Sözler

YORUMLAR