Samsung Galaxy S6 ile İlgili Bilmeniz Gereken 10 Şey

Samsung Galaxy S6 almadan önce tüm bilmeniz gerekenleri listeledik!

Samsung Galaxy S6 ile İlgili Bilmeniz Gereken 10 Şey

Samsung Galaxy S6'nın son dönemlerde büyük bir patlama yapan akıllı telefonlar arasında olduğu aşikar. Samsung'un geçmişte kullanıcıların yakındıkları üretim kalitesi gibi konulara kulak vermiş olması sayesinde her zamankinden daha sağlam görünen ve hoş bir tasarıma sahip olan Galaxy S6, böylece büyük bir merak konusu olmayı başardı. Tabii ki bize de takipçilerimizi Galaxy S6 hakkında bilmiyor olabilecekleri gerçekler hakkında bilgilendirmek kaldı. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen Galaxy S6 hakkındaki tüm bildiklerimize başlayalım!

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Kısmen Aynı Kısmen Farklı Ürünler

Samsung Galaxy S6 veya S6 Edge arasında kalan kullanıcılar her iki cihazın da farklı Android cihazlar olduğunu düşünebiliyorlar ancak aslında durum hiç de öyle değil. İki cihaz da aslında donanım özellikleri bakımından ekran harici tamamen aynılar. Dolayısıyla Samsung Galaxy S6 Edge alanların kenarlara kadar uzanan eğimli ekran haricinde herhangi bir avantajı bulunmuyor.

Fakat tabii ki S6 Edge modelinde bu ekran kenarlarını daha verimli kullanabilmek için faydalanacağınız Samsung yapımı bir kaç ekstra yazılım yer alıyor ve yazılım kısmındaki temel farklılığı da bunlar oluşturuyor. Eğer kıvrımlı ekranlara çok ihtiyacınız yoksa daha pahalı bir fiyata Galaxy S6 Edge alma zorunluluğunuz yok.

SD Kart Desteği Mevcut Değil

Galaxy S6'da maalesef Samsung'un önceki Android cihazlarında olduğu gibi bir SD kart desteği bulunmuyor. Özellikle genişletilmiş depolama alanlarına sahip olmak isteyen kullanıcılar bu konuda büyük bir sıkıntı yaşayacaklardır. Fakat Samsung Galaxy S6'nın en düşük modelinin 32 GB'lık bir depolama alanına sahip olması onu biraz affedebilmenizi sağlayacaktır.

Geliştirilmiş Multitasking Yeteneklerine Sahip

Samsung'un geçmiş modellerinde de yer alan multitasking yani çoklu işlem kabiliyetleri, S6'da biraz daha geliştirilmiş durumda ve popup pencerelerden faydalanma şansı da bu sürümde mevcut. Fakat çoklu görev penceresini tamamen kapatma imkanının bu yeni sürümde olmaması bu özellikten faydalanmak istemeyen kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyebilir diye düşünüyorum.

Kablosuz Şarj Özelliği

Samsung Galaxy serisi uzun süredir kablosuz şarj imkanı sunuyor ancak S6 ile birlikte hem Qi hem de Powermat standartlarına uygun bir şarj imkanının sunulması, kablosuz şarj için her türlü şarj cihazını kulanabilmenize olanak tanıyor. Ülkemizde şimdilik kablosuz şarj pedleri her ne kadar yurtdışında olduğu kadar popüler olmasa da gelecekte ne olacağını kim bilebilir ki?

Quick Charge 2.0 Desteği

Hızlı şarj standartları her geçen gün giderek gelişiyorlar ve en son sürüm olan Quick Charge 2.0 bu konuda geçmiş sürümlerin çok ötesine geçiyor. Şirketin ürünün kutusuyla birlikte gönderdiği şarj cihazı bu standartlara uygun bir şekilde hazırlanmış ancak aynı standardı destekleyen diğer şarj cihazları da Galaxy S6'nın şarj edilmesinde kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy Note 4 ile Aynı Çözünürlük

Galaxy Note 4'ün sahip olduğu 2560x1440 çözünürlük aynı şekilde Galaxy S6'da da korunmuş ancak cihazın bu konuda büyük bir avantajı var. Zira Galaxy S6'nın ekranı daha küçük bir boyuta sahip ve bu boyut sayesinde inç başına daha fazla piksel ekranda arz-ı endam ediyor. Dolayısıyla çok daha kaliteli bir görüntü imkanını Galaxy S6'da bekleyebilirsiniz.

Bir Klasik: Üretici Uygulamaları

Samsung Android cihazların her zaman yüzlerce gereksiz yazılımla birlikte geldiğini hepimiz yıllar içerisinde deneyimledik. Bu uygulamaların cihazlarda sebep olduğu yavaşlıklardan size de gına geldiyse Galaxy S6 için bir iyi haberimiz bir de kötü haberimiz var. Galaxy S6, gene bloatware yani üretici yazılımlarıyla dolu. İyi haber ise, bu yazılımların çok büyük kısmının silinemeseler de devre dışı bırakılabilmeleri.

Dokunmadan S Voice Kullanımı

Samsung'un S Voice servisi ilk ortaya çıktığı zamandan beri oldukça büyük bir gelişim gösterdi ve kullanıcıların ellerini kullanmadan pek çok işlemi kolayca gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyor. Galaxy S6 ile birlikte gelen S Voice ise her zaman tetikte bekliyor ve S Voice'u açmak için de ellerinize ihtiyacınız kalmıyor. Direkt olarak uygulamaya seslenerek açabiliyor ve diğer işlemlere de hiç bir dokunmatik işlemde bulunmadan devam edebiliyorsunuz.

Her Renge Sahip Olmak Mümkün Değil

Samsung, Galaxy S6 modeli için pek çok renk seçeneğini ortaya koydu ancak bunların hepsini dükkanlarda bulmak veya her ülkede her rengin satışına denk gelmek maalesef mümkün değil. Örneğin koyu yeşil rengi sadece Galaxy S6 Edge modelinde bulunuyor ve parlak mavi ise sadece standart Galaxy S6 ile birlikte satılıyor. Bunun gibi pek çok kriter maalesef kullanıcıların reklamlarda tüm istedikleri renklere kavuşmalarına engel oluyor.

Samsung Hesabı Olmadan Olmaz

Android akıllı telefon ve tabletlerde her zaman bir Google hesabı girişi gerekiyor ancak Samsung kullanıcıları bir de Samsung Hesabı ile uğraşmak zorunda kalıyorlar. Cihazı ilk aldığınızda karşınıza çıkan kurulum seçenekleri içerisinde Samsung Hesabı girişi de bulunduğu için bu adımı atlamanız ve hesap istemiyorum demeniz maalesef mümkün değil.

Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

Samsung Galaxy S6 Serisi Hakkında Aklınıza İlk Gelen 10 Sorunun Cevabı

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Karşılaştırması

YORUMLAR