Samsung Galaxy S6 Serisi Hakkında Aklınıza İlk Gelen 10 Sorunun Cevabı

Samsung Galaxy S6 serisi hakkında aklınıza gelen ilk 10 soruya cevap veriyoruz.

Samsung Galaxy S6 Serisi Hakkında Aklınıza İlk Gelen 10 Sorunun Cevabı

Samsung’un yeni amiral gemileri Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge raflara yerleşmek için 10’dan geriye doğru saymaya başladı. Forumlar ve Samsung müşteri hizmetlerine sorular yağıyor ama cevaplar biraz havada kalıyor. Samsung Galaxy S6 serisi hakkında aklınıza gelen ilk 9 soruya cevap veriyoruz. 

Standart soruları eledik, tüketicinin en mantıklı sorularının cevaplarını derledik. Aşağıda en çok sorulan, ürünlerle doğrudan ilgili soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Parmak izi sensörü nasıl?

Samsung parmağınızı üzerinde sürükleyerek çalıştırdığınız eski sensör teknolojisini bırakmakla çok iyi bir karar almış. Dokunmatik sensör son derece hızlı ve daha zahmetsiz çalışıyor. Samsung Galaxy S6 serilerinde artık telefonu bir elinizle sıkıca kavrayıp, parmağınızı sağa sola sürüklemek zorunda kalmamak son derece keyifli. Bu arada Google Lollipop'ta Kilit Ekranlarını Güncelliyor yazımızda anlattığımız yeni kilit ekranı özelliğinin de Samsung Galaxy S6 serisinde standart yazılıma dahil olacağını da söyleyelim. 

Kamerası nasıl iyi mi, yeterli mi?

5-6 yıldır cep telefonlarıyla anılarımızı fotoğraflamaktan, artık ilk önce kamerayı sorgulamak son derece doğal bir tepki. Samsung Galaxy S6, LG G Flex 2 ve iPhone 6 Kameralarını Karşılaştırdık yazımızda bu konuda bazı detaylar vermiş ve resim kalitelerini yan yana getirmiştik. Şunu söyleyerek içinizi rahatlatalım, Samsung Galaxy S6 kamera performansı ve kalitesi S4 ve S5’den çok daha iyi. Özellikle yanında gelen uygulamalar, fotoğraf çekmeyi hem zevkli kılıyor, hem de oldukça kolaylaştırıyor. Samsung Galaxy S6 serisinde kameralar kullanıcı ara yüzü güncellenmiş olarak geliyor. Bu güncellemenin, eline şu ana kadar her hangi bir dijital kamera almamış kişiyi bile bir profesyonel fotoğrafçıya çevirmesi işten bile değil.

Bu soruya ek olarak aklınıza, ‘Samsung Galaxy S6 Edge eğimli ekranıyla fotoğraf çekmek çok zor olmayacak mı’ sorusu gelebilir. Hayır, olmayacak. Edge için değişen bir durum söz konusu değil, yine aynı ara yüzü ve kamera kalitesiyle rahatlıkla fotoğraf çekmek mümkün. Çünkü fotoğraf çekerken ekranın eğimli olan kısımları aşağıda görüldüğü gibi manzaranızı bozmuyor. 

Üçüncü parti temalar kullansak da yine çekirdek uygulamaları çalıştırabilecek miyiz?

Uzun bir soru ama cevabı olumlu. Galaxy S6 serisi ile beraber gelen ‘night clock’ ya da ‘ekran hareketleri’ gibi kendine has çekirdek uygulamaları, üzerine yerleştirilmesi muhtemel ve ‘launcher’ tabir edilen tematik ara yüzlerle çalışacak. Yani hangi temayı alıp yerleştirseniz fark etmeyecek. Samsung Galaxy S6 ve Lollipop bunu tanıyacak ve hangi çekirdek uygulamaları seçtiğiniz temayla kullanmaya devam etmek istediğinizi size soracak. Böylece sevdiğiniz temalardan uzak kalmayacaksınız.

  1. Samsung Galaxy S6 Serisi Hakkında Aklınıza İlk Gelen 10 Sorunun Cevabı
  2. Samsung Galaxy S6 Edge göründüğü kadar narin ve kırılgan mı?
  3. Tamam, ama hangisi alalım, karar veremiyoruz?

YORUMLAR