Samsung Galaxy S7 ve Google Pixel Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 ve Google Pixel Karşılaştırması

Google'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni telefonu Pixel oldukça fazla beğenildi. Telefonun çıkış tarihi ve fiyatı da artık biliniyor. Telefonun çıkış tarihine kadar karşılaştırma tablolarını hazırlamaya çalışıyoruz. Eğer telefon almayı düşünüyorsanız ve Google Pixel ile Samsung Galaxy S7 arasında kalmışsanız, bu blog yazımız tam size göre.

Bu yazımızda, Samsung'un Şubat ayında tanıttığı telefonu ile Google'ın Ekim ayında tanıttığı Pixel telefonu karşı karşıya. İki cihazda üstün özelliklere ve oldukça yüksek çözünürlükte kameralara sahip. Bu yüzden bu karşılaştırma tablosu oldukça çekişmeli olacak. Android işletim sistemi kullanan Galaxy S7 ve Pixel, tüm dünyada çok konuşulan telefonlar arasında yer alıyorlar. Tabii beğenileri değil teknik özelliklerini de kıyaslamak lazım. Bu yüzden yeni telefon alacak olanlar için hazırladığımız karşılaştırma tablosuna bakma zamanı artık geldi.

Samsung Galaxy S7 Google Pixel
Boyutlar
142.4 x 69.6 x 7.9 mm 143.8 x 69.5 x 8.5 mm
İşletim Sistemi
Android 6.0 Marshmallow Android 7.1 Nougat
Ağırlık
152 gram 143 gram
Ekran Boyutu
5.1 inç 5.0 inç
Ekran Çözünürlüğü
1440x2560 1080x1920
Piksel Yoğunluğu
577 ppi 441 ppi
Ekran Teknolojisi
Super Amoled, Gorilla Glass 4 Amoled, Gorilla Glass 4
Ön Kamera
5 MP 8 MP
Arka Kamera
12 MP 12.3 MP
İşlemci
Snapdragon 820 veya Exynos 8890 Snapdragon 821
Grafik İşlemci
Adreno 530 Adreno 530
RAM (Bellek)
4 GB RAM 4 GB RAM
Dahili Depolama Alanı
32 GB - 64 GB 32 GB - 128 GB
Batarya
3000 mAh 2770 mAh
Video Kayıt Kalitesi
4K Ultra HD Video 4K Ultra HD Video
Fiyat
700 Euro 649 Dolar

Yukarıdaki tabloda cihazların çıkış yaptığı anlardaki özellikleri görmektesiniz. İşletim sistemi gibi bazı özellikler zaman içerisinde güncelleme ile değişebilir. Fakat genel olarak baktığınızda Galaxy S7 ve Pixel arasında çok fazla bir fark olmadığını görebiliyoruz. Pixel yeni üretildiği için elbette yenilik konusunda Galaxy S7'den biraz ileride. İki telefonun en büyük farkını ise yazılımlar oluşturuyor. Google ve Samsung’un kullanıcılarına sadece kendi telefonlarını seçenler için sunduğu bazı özellikler var. İşte iki telefon arasında asıl farkı oluşturan özellikler burada yer alıyor. Kullanıcılara özel tanınan bu ayrıcalıklar arasında Samsung'un bulut depolama alanı ve Google'ın da sanal asistan özelliği ön plana çıkmakta. 

RAM ve depolama konusunda Galaxy S7 ve Pixel birbirine oldukça yakın değerlere sahip. Ekran dayanıklılığında ise iki cihaz da Gorilla Glass 4 kullanıyor. Sadece Galaxy S7, Pixel telefonundan 0.1 inç daha büyük. Galaxy S7'nin ekran çözünürlüğü de Pixel'in biraz ilerisinde. Kısaca yukarıdaki tabloda iki farklı telefon ve özelliklerini görüyorsunuz. Eğer bu iki telefondan birisini almayı düşünüyorsanız, karşılaştırmayı iyi incelemelisiniz. Çünkü ancak araştırarak ve okuyarak hoşunuza gidecek telefonu alabilirsiniz.

Google Pixel Etkinliğinde Duyurulan Her Şey

Google Pixel XL Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR