Samsung Galaxy S7'ye İlk Bakış

2016'nın Şubat ayında yapılacak olan MWC 2016 yaklaşırken yeni telefonların tasarımları da internete sızmaya başlıyor. Bu telefonlardan olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Plus tasarımlarının CAD dosyaları internete sızdı.

Samsung Galaxy S7'ye İlk Bakış

2016'nın Şubat ayında yapılacak olan MWC 2016 yaklaşırken yeni telefonların tasarımları da internete sızmaya başlıyor. Bu telefonlardan olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Plus tasarımlarının CAD dosyaları internete sızdı.

Şubat ayında düzenlecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC 2016) yaklaştıkça etkinlikte tanıtılacak amiral gemilerine dair küçük bilgiler internete sızmaya devam ediyor. Samsung'un bir sonraki amiral gemisi olan Galaxy S7 ise internete sızan cihazlar arasında. Telefonun detaylı çizim dosyaları (CAD) telefon hakkındaki detayların bir çoğunu içeriyor. ITSkins tarafından ortaya çıkarılan bu çizimlere göre tam bir hayal kırıklığı yaşanabilir. Yeni tasarıma sahip olması beklenen S7'lerin bir önceki telefon olan S6'lara neredeyse tamamen benzemesi ilginç detaylar arasında. Çizimlerden anlaşıldığı üzere bu sene içerisinde S7 Plus adıyla daha büyük ekranlı bir telefon karşımız çıkabilir. Sızan görüntülerin doğruluğunu anlamak şimdi mümkün olmadığı için şu an sadece MWC 2016'yı bekliyoruz.

Sızan resimlerden birisi yukarıdaki gibidir. Sadece bu resme bakarak telefon hakkında pek çok detaya erişmek mümkün. Bu resme dayanarak 4 maddede çıkarımlarımızı sıralayacak olursak,

    • Galaxy S7'lerin şarj için USB Tip C'yi tercih edeceğini kolaylıkla söyleyebiliriz. USB-C Google'un Android cihazlarda standarrt hale getirmeye çalıştığı bir prosedür olarak aktarılabilir. Bu nedenle S7'nin USB-C'ye sahip olacak ilk telefon olacağını söyleyebiliriz.
    • Samsung telefonların klasikleşen oval kenarlı home tuşu S7'de yerini dikdörtgen şekline bırakıyor. Önemsiz gibi görünen bir detay olmasına rağmen klasik Samsung'lardan uzaklaşan bir telefon gibi duruyor.
    • Telefonun ön yüzeyinin S6'ya neredeyse tamamen benzediğini bu resimden çıkarmak mümkün. Ön yüzeyde ise daha çok cam kullanılabilir gibi de durmuyor değil.
    • Ön kameranın konumuna bakacak olursak daha çok kenara sıkıştırılmış gibi duruyor. Ön kamera ise ön çerçevenin en üst sağ tarafında yer alıyor.

Telefonun sızan dosyaları arasında arka tasarıma da yer verilmiş. Bu resime bakarak ise iki önemli çıkarım yapmak mümkün. Bu çıkarımları ise şöyle sıralayabiliriz.

    • SIM kart yine yanda bulunan bir tepsi sayesinde telefona takılabilecek. (Daha çok kamera butonu gibi görünsede üzerindeki küçük deliğin SIM Kart yuvası olduğunu ispatlayıcı özelliği var.)
    • Arka kamera cihazda bir hayli çıkıntılı olacak gibi duruyor. Arkada bulunan kamera tümseği bir hayli büyük görünüyor gibi. Kameraya dahil sızan bilgiler arasında ise yüksek özellikli bir kameraya sahip olacağı bilgisi mevcut.

Son olarak ise telefonun tam olarak bir RENDER'ını sızdıran ITSkins bu resim ile telefona dair pek çok bilgiyi bizlere vermiş gibi duruyor. Bu resimden anlayabildiklerimizi de sıralayacak olursak,

   • Galaxy S7'lerde IR-Port yer alacak gibi duruyor. Daha çok kızılötesi bağlantı için kullanılan bu bileşenin S7'lerde opsiyonel olup olmayacağı veya ne için kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.
   • Yüzeysel çerçeveler ise S7'de bir hayli ince.
   • Dikdörtgen şeklinde olacak olan home tuşunu bu açıdan daha bariz bir şekilde görmek mümkün.
   • Telefonun USB 2.0 bağlantısına sahip olacağı ise açıkça görülüyor. Daha öncelerden sızan bilgilere göre USB 3.0 olacak deniyordu fakat bu resimlerde herşey açıkça ortada gibi.

Telefon için bir çok detaya değindik. Pek çok açıdan değişikliğin olacağı telefon yine pek çok açıdan S6'ya benzemesi nedeniyle hayal kırıklığı yaratabilir. Bunu ise ilerleyen günlerde net olarak göreceğiz. Ayrıca Samsung telefonların kronik sorunu olan ısınma sorunu bu telefonlarda ortadan kaldırılacağa benziyor. S7'lerde bir adet soğutma sistemi olacağı da gelen haberler arasında.

YORUMLAR