Sene Sonuna Kadar Çıkacak Heyecanla Beklenen Oyunlar

2016'da çıkacak en iyi oyunları listemizde bir araya getirdik.

Sene Sonuna Kadar Çıkacak Heyecanla Beklenen Oyunlar

2016'nın son çeyreğine girdiğimiz bu aylarda birbiri ardına güzel oyunlar çıkıyor. Kısa bir süre önce çıkan Forza Horizon 3, FIFA 17 gibi oyunlar belki de 2016'nın en iyi oyunları arasında gösterilebilecek oyunlar. Bu oyunlara ek olarak heyecanla beklediğimiz birçok farklı oyun da geliştiriliyor. İşte bu 2016'da çıkacak oyunlar senenin son dönemine doğru yoğunlaşıyorlar. Bunun sebebi ise oyun geliştiricilerinin yurt dışında tatil dönemine denk gelen bu dönemde oyunlarını yayınlayarak daha çok oyuncuya ulaşmak istemeleri. Biz de bu 2016'da çıkacak en iyi oyunlar listemizde sene sonlanmadan oynayabileceğimiz oyunları sıralayacağız.

Bu yıl bitmeden yeni oyunlar oynayabilmenin yanısra yeni oyun konsolları ve yeni oyun platformlarıyla da tanışacağız. Yazımızda bu oyun konsollarından da bahsetmekteyiz. 2016'da çıkış yapacak en iyi oyunları aylık takvim halinde sıralıyoruz ve çıkış tarihlerini not düşüyoruz. Dilerseniz lafı uzatmadan listemizdeki oyunları incelemeye başlayalım.

Ekim 2016

Mafia 3

Mafia 3 Uzun Oynanış Videosu Yayınlandı
OYUN

Mafia 3 Uzun Oynanış Videosu Yayınlandı

Oyun dünyasının en yüksek heyecanla beklenen oyunları arasında olan açık dünya tabanlı mafya oyunu Mafia 3 yeni ve oldukça uzun bir oynanış videosu yayınlandı.

Ekim ayında ve bu sene içinde çıkış yapacak oyunlar arasında en çok ses getirecek olanlardan bir tanesi şüphesiz ki Mafia 3. Serinin önceki oyunları film tadındaki hikayeleriyle bize unutulmaz bir oyun tecrübesi yaşatmışlardı. Mafia 3'te ise ilk iki oyundan tarih olarak biraz daha ileriye gidiyoruz. Kahramanımız Lincoln Clay, bir önceki oyunun ana kahramanı olan Vito'dan destek alarak İtalyan mafyasına savaş açıyor ve biz de ona bu savaşta eşlik ediyoruz.

Mafia 3'te dikkat çeken şey oyundaki aksiyonun dozajının ciddi derecede artırılmış olması. Ayrıca önceki oyunlardaki çizgisel hikaye ilerleyişini yerine bizi daha serbest bir oynanış bekleyecek. Artık ana hikaye görevleri dışında ek görevler de yapabileceğiz.

Mafia 3, 7 Ekim'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor:

Battlefield 1

Battlefield 1 Senaryo Modu Fragmanı
OYUN

Battlefield 1 Senaryo Modu Fragmanı

DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanacak olan 1. Dünya Savaşı temalı FPS oyunu Battlefield 1'in tek kişilik senaryo modunu anlatan yeni bir fragman yayınlandı.

Mafia 3 gibi Battlefield 1 de bu sene içinde çıkacak en bomba oyunlar arasında. FPS türünün standartlarını belirleyen serinin son oyunu özellikle ülkemizde büyük ilgi görecek. Bunun sebebi ise oyunun bizim tarihimiz ile ilişkili bir hikayeye sahip olması. Battlefield 1, önceki FPS oyunlarının klasik çizgisinden çıkarak yeni bir şey deniyor ve 1. Dünya Savaşı'nı konu alıyor. Buna bağlı olarak da oyunda Osmanlı Devleti yer alıyor. Battlefield 1'in Türkçe desteğine sahip olması da bir başka güzel nokta. Oyun içinde Türkçe diyaloglar duyabileceğiz.

Battlefield 1, 21 Ekim'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor:

Batman: Return to Arkham

Batman: Return to Arkham aslında tam olarak yeni bir oyun değil. Batman: Arkham Asylum ve Batman: Arkham City oyunlarını bir arada sunan bu yeni paket bu oyunları bize yenilenmiş grafiklerle sunuyor. Yeni nesil oyun konsolları için elden geçirilen bu oyunlar için yayınlanmış indirilebilir içerikler de pakete dahil edilmekte.

Batman: Return to Arkham, 18 Ekim'de PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Skyrim Remastered Karşınızda!
OYUN

Skyrim Remastered Karşınızda!

İlk olarak 2011 yılında çıkış yapan ve o sene video oyunları ödüllerini silip süpüren başarılı RPG oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim yenilenmiş versiyonuyla karşımıza çıkacak.

İlk çıkış yaptığı 2011'de rekorlar kıran Skyrim yenilenmiş versiyonuyla önümüzdeki ay beğenimize sunulacak.

Bethesda, The Elder Scrolls Online'ı yayınladıktan sonra tek kişilik bir Elder Scrolls oyunu yayınlamamıştı. Firma yaptığı açıklamalarda da Elder Scrolls 6 için biraz beklememiz gerektiğini belirtmişti. Neyseki bu boşluğu doldurmak için The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition yayınlanacak. Bu versiyon orijinal oyundaki grafikleri günümüz standartlarına taşıyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, 28 Ekim'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak:

Gears of War 4

Gears of War 4'ten 4K Kalitede Oynanış Videosu!
OYUN

Gears of War 4'ten 4K Kalitede Oynanış Videosu!

Microsoft'un Ekim ayında yayınlamaya hazırlandığı yeni TPS türündeki aksiyon oyunu Gears of War 4, Gamescom 2016'da yüzünü gösterdi.

Xbox platformuna özel olan Gears of War serisinin sadece ilk oyununu bilgisayarlarımızda oynayabilmiştik ve bu ilk oyunun tadı damağımızda kalmıştı. Gears of War 4 ile seri PC platformuna geri dönüyor ve göz alıcı grafikleriyle bilgisayarın nimetlerinden sonuna kadar faydalanıyor.

Windows 10 işletim sistemine özel olacak Gears of War 4'ün PC ve Xbox One için çıkış tarihi 11 Ekim.

WWE 2K17

Amerikan güreşi oyunlarının en başarılı serisi olarak tanımlanabilecek WWE 2K serisinin yeni oyunu geliştirilmiş kariyer moduyla birlikte gelecek. WWE 2K17 grafikleriyle hem gözlerimize hitap edecek, hem de favori güreşçilerimizle güreşebilme imkanı vererek gönüllerimize hitap edecek.

WWE 2K17, 11 Ekim tarihinde PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için çıkış yapıyor.

Titanfall 2

Titanfall 2 Senaryo Modu Oynanış Videosu
OYUN

Titanfall 2 Senaryo Modu Oynanış Videosu

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan ilk Titanfall oyunu sunduğu kalite ile çıktığı seneye damga vuran oyunlar arasında yer almıştı.

İlk oyunu oyunculara sunduğu online aksiyon ile beğeni kazanan Titanfall serisi yeni oyunuyla Ekim ayında karşımıza çıkacak. Üstelik bu sefer oyunun tek kişilik senaryo modu da oldukça derin bir yapıya sahip olacak.

Titanfall 2 hem grafik kalitesi açısından hem de oynanış olarak beğeninizi kazanabilecek bir FPS oyunu.

Titanfall 2, 28 Ekim tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor:

PlayStation VR

PlayStation VR Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!
TEKNOLOJİ

PlayStation VR Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Uzun süredir geliştirilmesi devam eden PlayStation VR sonunda resmi olarak tanıtıldı. Ekim 2016'da satışa 400$'dan sürüleceği belirtilen Play Station VR ilk olarak Star Wars Battlefront'u destekleyecek.

Sony, PlayStation 4'e özel olarak geliştirdiği sanal gerçeklik sistemi PlayStation VR'ı Ekim ayı içinde satışa sunacak. PlayStation VR'ın çıkışıyla birlikte birçok sanal gerçeklik destekli PS4 oyunu da piyasaya sürülecek. Ayrıca daha önceden yayınlanmış PS4 oyunlarının bazıları da PlayStation VR için yayınlanacak güncellemelerle sanal gerçeklik desteğine kavuşacaklar.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Call of Duty: Modern Warfare'ın Yenilenmiş Versiyonunun İlk Görüntüleri Yayınlandı!
OYUN

Call of Duty: Modern Warfare'ın Yenilenmiş Versiyonunun İlk Görüntüleri Yayınlandı!

Activision ve Infinity Ward geçtiğimiz günlerde Call of Duty serisinin yeni oyunu olan Call of Duty: Infinite Warfare'ı resmi olarak tanıtmıştı.

Call of Duty serisinin belki de en beğenilen oyunu olan Call of Duty: Modern Warfare yenilenmiş versiyonu Call of Duty: Modern Warfare Remastered ile geri dönüyor. Call of Duty: Modern Warfare Remastered tek başına satılmayacak; fakat serinin yeni oyunu Call of Duty: Infinite Warfare'in Legacy Edition adlı paketine ön sipariş veren oyuncular Call of Duty: Modern Warfare Remastered'a sahip olabilecekler. PlayStaion 4'te bu paketi satın alan oyuncular Call of Duty: Modern Warfare Remastered'ın senaryo modunu 5 Ekim'den itibaren oynayabilecekler. PC kullanıcıları ise kısa bir süre sonra, Kasım ayının başında Call of Duty: Modern Warfare Remastered oynayabilecekler.

Ekim ayı içinde çıkacak diğer hit oyunlar ve çıkış tarihleri ise şunlar:

- Warhammer: End Times – Vermintide - PlayStation 4/Xbox One - 4 Ekim

- Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration - PlayStation 4 - 11 Ekim

- Dragon Quest Builders - PlayStation 4/PS Vita - 11 Ekim

- Shadow Warrior 2 - PC - 13 Ekim

- Civilization 6 - 21 Ekim

- Dark Souls 3, Ashes of Ariandel indirilebilir içeriği - PC/PlayStation 4/Xbox One - 25 Ekim

Kasım 2016

Call of Duty: Infinite Warfare ve Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Call of Duty: Infinite Warfare E3 2016 Oynanış Videosu
OYUN

Call of Duty: Infinite Warfare E3 2016 Oynanış Videosu

Yayınlanan ilk videosuyla beraber Youtube'un en beğenilmeyen videoları arasında yer alan Call of Duty: Infinite Warfare'ın E3 2016 videosu yayınlandı.

Kasım ayına başlarken karşımıza çıkacak ilk hit oyun Call of Duty serisinin yeni oyunu. Call of Duty: Infinite Warfare bize gelecekte geçen bir hikaye sunacak. Bu durum birçok oyuncu tarafından tepki çeken bir durum. Activision bu sıkıntıyı görmüş olacak ki Call of Duty: Infinite Warfare ile birlikte serinin 4. oyununun yenilenmiş versiyonu olan Call of Duty: Modern Warfare Remastered'ı da oyunla birlikte oyun severlere sunacak. Oyuncular Modern Warfare Remastered'ı oynayabilmek için Call of Duty: Infinite Warfare'ın Legacy Edition adındaki paketini satın almak zorunda kalacaklar. Bunun yanında Legacy Pro ve Digital Deluxe paketleri de Call of Duty: Modern Warfare'ın yenilenmiş versiyonunu içerecekler.

Call of Duty: Infinite Warfare ve Call of Duty: Modern Warfare Remastered, 4 Kasım tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor:

PlayStation 4 Pro

Sony, Kasım ayında PlayStation 4'ün donanımsal olarak güçlendirilmiş versiyonu olan ve 4K kalitede oyun oynatabilecek yeterliliğe sahip PlayStation 4 Pro oyun konsolunu satışa sunacak. PlayStation 4 Pro ile birlikte daha gelişmiş ve daha güzel görünen PlayStation oyunları oynayabileceğiz. PlayStation 4 Pro sanal gerçeklik için de artırılmış kalite sunacak.

PlayStation 4 Pro, 10 Kasım tarihinde satışa sunuluyor.

Nintendo Mini NES

Kasım ayında yeni oyun konsolu piyasaya sürecek tek firma Sony değil. Nintendo da Mine NES adlı oyun konsolunu beğenimize sunacak. Fakat Nintendo, Mini NES ile PlayStation 4 Pro'dan farklı bir kitleye hitap etmekte. Nintendo Mini NES tamamen retro oyunlar düşünülerek geliştirilmiş küçük bir oyun konsolu.

Nintendo Mini NES, 1985 yılında çıkış yapan orijinal NES oyun konsolunda oynadığımız Super Mario oyunları gibi ikonik Nintendo oyunlarını günümüz televizyonlarında oynayabilmemizi mümkün kılacak. HDMI çıkışına ve 59.99 dolarlık satış fiyatına sahip olan konsol 11 Kasım'da satışa sunuluyor.

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2 Uzun Oynanış Videosu
OYUN

Watch Dogs 2 Uzun Oynanış Videosu

Ubisoft'un heyecanla beklenen yeni açık dünya tabanlı hacker oyunu Watch Dogs 2 için uzun bir oynanış videosu yayınlandı.

Watch Dogs 2 bu sene çıkacak en iddalı açık dünya oyunları arasında. Ubisoft'un hacker oyunu serisinin ilk oyunu teknik hatalar nedeniyle beklenilen başarıyı yakalayamamıştı. Fakat Ubisoft, 2. oyunda oyunculardan gelen geri bildirimlere kulak vermiş ve Watch Dogs 2'yi bu bildirimlere göre geliştirmiş.

Watch Dogs 2, 15 Kasım tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor:

Dishonored 2

Dishonored 2'deki Yaratıcı Suikastlere Yakından Bakıyoruz
OYUN

Dishonored 2'deki Yaratıcı Suikastlere Yakından Bakıyoruz

Bethesda'nın heyecanla beklenen yeni FPS oynu Dishonored 2gümbür gümbür geliyor.  Dishonored serisinin ilk oyunu ve genişleme paketi oyun severler tarafından bir hayli beğenilmişti.

Bethesda'nın geliştirdiği Dishonored 2 serinin ilk oyununun yakaladığı başarıyı devam ettirecek gibi görünüyor. Bu sefer oyuna yeni bir kahraman daha ekleniyor ve oyunu 2 farklı kahramanla oynayarak farklı oyun tecrübeleri yaşayabiliyoruz. Convo ve Emily kendilerine has yeteneklere ve savaş stillerine sahipler ve farklı arka hikayelerle oyunda yer almaktalar.

Dishonored 2, 11 Kasım tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor.

Assassin’s Creed: The Ezio Collection

Sadece PlayStation 4 ve Xbox One oyun konsolları için geliştirilen Assassin’s Creed: The Ezio Collection, serinin en sevilen kahramanlarından olan Ezio'un baş rolde olduğu oyunları bir araya topluyor. Ayrıca bütün bu oyunlar grafiksel açıdan yenilenerek oyun severlerin beğenisine sunuluyor.

Assassin’s Creed: The Ezio Collection'ın çıkış tarihi 15 Kasım.

Kasım ayında çıkacak diğer oyunlar ve çıkış tarihleri ise şunlar:

- Killing Floor 2 - PC/PlayStation 4 - 18 Kasım

- Final Fantasy 15 - PlayStation 4/Xbox One - 29 Kasım

- The Crew: Calling All Units - PC/PlayStation 4/Xbox One - 29 Kasım

Aralık 2016

Dead Rising 4

Dead Rising 4'te Zombi Katliamı Zamanı!
OYUN

Dead Rising 4'te Zombi Katliamı Zamanı!

Capcom'un açık dünya tabanlı zombi oyunu serisi Dead Rising'in yeni üyesi Dead Rising 4, Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Gamescom 2016 etkinliğinde detaylı bir oynanış videosuyla karşımıza çıktı.

İçerdiği mizah ve yoğun aksiyon ile favori zombi oyunu serim olan Dead Rising'in son oyunu Dead Rising 4, Aralık ayının başında satışa sunulacak.

Capcom'un açık dünya tabanlı zombi oyununda kendi silahlarımızı yaratarak zombileri biçecek ve bu kıyametten kurtulmaya çalışacağız. Yeni silahlar, yeni bir harita, güzel grafikler Dead Rising 4'te bizi bekliyor.

Dead Rising 4, 6 Aralık'ta PC ve Xbox One için çıkış yapıyor.

The Last Guardian

The Last Guardian Sonunda Çıkıyor!
OYUN

The Last Guardian Sonunda Çıkıyor!

2007'den beri çıkışı beklenen The Last Guardian'ın oynanış videosu yayınlandı. Team Ico tarafından uzun süredir geliştirilmekte olan oyun geçtiğimiz hafta Sony'nin E3 konferansında gösterildi.

Daha önceden heyecan verici oynanış görüntüleriyle karşımıza çıkan The Last Guardian defalarca ertelenmesiyle şöhret kazanmıştı.

Sadece PlayStation 4'e özel olarak geliştirilen oyunda sağlam bir senaryo, güzel grafiklerle birleşiyor. Oyunun masalsı bir oyun tecrübesi yaşatacağı ise kesin gibi görünmekte.

The Last Guardian, 6 Aralık tarihinde çıkış yapacak.

Aralık ayında çıkış yapacak diğer oyunlar şunlar:

- Steep - PC/PlayStation 4/Xbox One - 2 Aralık

- Gravity Rush 2 - PlayStation 4 - 2 Aralık

2016 yılı için heyecanla beklenen oyunlar takvimimiz bu şekilde. Şimdiden hepinize iyi eğlenceler!

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 2

Unreal Engine 4 ile Birer Rüyaya Dönüşen Klasik Oyunlar

Bilgisayarınızın Gerçek Gücünü Ölçmenizi Sağlayacak Oyunlar

YORUMLAR