Silinen Dosyalarınızı Geri Getirmek / Kurtarmak için Kullanabileceğiniz Programlar

Yazımızda ücretsiz dosya kurtarma programlarına göz attık

Silinen Dosyalarınızı Geri Getirmek / Kurtarmak için Kullanabileceğiniz Programlar - Sayfa 2

PC Inspector File Recovery:

PC Inspector File Recovery'in bahsettiğimiz dosya kurtarma çözümleri arasında en düşük puana sahip olan çözümlerden biri olduğunu belirtmekte fayda var. Program karmaşık bir kullanım sunmakta. Eğer dosya kurtarma konusunda elinizdeki bütün çözümler tükendiyse PC Inspector File Recovery'i tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

PC Inspector File Recovery'i indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

BPlan Data Recovery Software:

Bilgisayarınızdan normal yollarla silinmiş dosyaların yanında formatlanmış disklerden de dosya kurtarabilen BPlan Data Recovery Software ortalama bir tarama hızına sahip. Program arayüzünün çok şık olduğunu söyleyemeyiz ama BPlan Data Recovery Software dosya kurtarma işinde herhangi bir problem yaşatmıyor.

BPlan Data Recovery Software'i bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

MiniTool Power Data Recovery Free Edition:

MiniTool Power Data Recovery Free Edition kullanıcılara 1 GB limitinde dosya kurtarma imkanı veren bir program. Program hızlı bir şekilde silinen dosyaları tespit edebiliyor, arayüzün de kullanışlı olduğu söylenebilir. Arama ve filtreleme seçenekleri kullanışlı. Resimler için de önizlemeler sunuluyor. Eğer 1 GB'tan daha az boyutta dosya kurtarmak istiyorsanız MiniTool Power Data Recovery Free Edition'ı deneyebilirsiniz:

Orion File Recovery Software:

Orion File Recovery Software listemizdeki programlar arasında çok göze çarpan bir özelliğe sahip değil. Program klasik dosya kurtarma işlevlerine ve arama modülüne sahip. Resimler için önizleme sunulmuyor. Programı kurarken size ek yazılım kurulum teklifleri sunuluyor; Orion File Recovery Software'ı çalıştırabilmek için için bu teklifleri onaylamanıza gerek yok. Teklifleri iptal ettikten sonra Orion File Recovery Software'ı kullanabilirsiniz. 

Orion File Recovery Software'i indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

CD Recovery Toolbox:

CD Recovery Toolbox listemizdeki programlardan farklı bir dosya kurtarma yazılımı. CD Recovery Toolbox adından da anlaşılacağı gibi CD, DVD, Blu-Ray gibi optik medyalardan dosya kurtarmak amacıyla geliştirilmiş bir yazılım. Program çizilmiş veya hasar almış optik medyalardan veri kurtarma amacıyla geliştirilmiş. CD Recovery Toolbox ile sabit disklerinizden silinmiş dosyalarınızı kurtaramayacağınızı belirtmekte fayda var. 

CD Recovery Toolbox'u bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

UndeleteMyFiles:

Listemizde yer alan bir diğer silinen dosyaları gei getirme çözümü olan UndeleteMyFiles standart dosya kurtarma seçeneğinin, arama fonksiyonunun ve önizleme özelliğinin yanısıra "Emergency Disk Image" özelliğiyle ön plana çıkıyor. Bu özellik sayesinde depolama biriminizin bir kalıbını oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz bu kalıp yaratıldıktan sonra depolama biriminiz üzerine yeni dosyalar yazılsa bile bu dosyalar silinmiş dosyalarınızın üzerine yazılmıyor.

UndeleteMyFiles programını bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Pandora Recovery:

Pandora Recovery kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Program bu kolaylığı kullanıcılara dosya kurtarma işlemleri boyunca adım adım eşşlik eden sihirbaz tabanlı arayüzü ile kazanmakta. Program ile silinmiş dosyalarınız arasında arama yapabilir, resimleri küçük önizlemeler şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Eğer aradığınız dosyalara normal arama süreciyle erişemediyseniz biraz daha detaylı bir arama yapan "Surface Scan" özelliğini deneyebilirsiniz. 

Pandora Recovery'i bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

FreeUndelete:

FreeUndelete klasik bir arayüze ve karmaşık olmayan bir yapıya sahip. Programın silinmiş dosyaları arama sürecinin diğer dosya kurtarma programlarına göre biraz daha uzun sürdüğünü söyleyebiliriz. FreeUndelete sabit disklerinizden, hafıza kartlarınızdan ve harici depolama cihazlarından dosya kurtarmak için kullanabileceğiniz bir başka ücretsiz seçenek :

ADRC Data Recovery Tools:

ADRC Data Recovery Tools kurulum gerektirmemesi yönüyle tercih edebileceğiniz bir programı. ADRC Data Recovery Tools'u çalıştırmadan önce programın .exe dosyasının üzerine sağ tuşla tıklatın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin. Yoksa program sabit disklerinizi görmeyebiliyor. Program oldukça basit bir arayüze sahip, resimler için önizleme seçeneği sunmuyor. 

Küçük boyutlu bu programı bu bağlantıyı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz:

Umarız yazımızdaki programlar ihtiyacınızı karşılar. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Android'de Silinen Dosyaları Geri Getirme


  1. Silinen Dosyalarınızı Geri Getirmek / Kurtarmak için Kullanabileceğiniz Programlar
  2. Silinen Dosyalarınızı Geri Getirmek / Kurtarmak için Kullanabileceğiniz Programlar - Sayfa 2

YORUMLAR