Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimleri Devre Dışı Bırakın

Skype'taki grup konuşmalarınızdan gelen sesli bildirimlerden rahatsız oluyorsanız, anlattığımız yöntemle bu sesleri susturabilirsiniz.

Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimleri Devre Dışı Bırakın

Skype uygulaması, uzak toplantılar ve görüşmeler için kullanılan en popüler uygulamalardan biri. Hem masaüstünde hem de mobilde kullanılabilen uygulamada, dahil olduğunuz grup konuşmaları varsa ve sürekli gelen bildirim seslerini kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Skype’taki grup konuşmalarından gelen yeni mesaj uyarılarından rahatsız oluyor, ancak bu konuşmadan ayrılamıyorsanız uyarı bildirimlerini sessize alabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu işlem sonunda, gelen mesajları görebilecek fakat bildirim seslerini duymayacaksınız.

Sessize almak istediğiniz grubun üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra Kişisel Bilgilerini Göster seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan pencerede grup hakkındaki detayları görebilirsiniz. Konuşma bildirimleri bölümünde yer alan Yeni bir şeyler olduğunda bana bildir seçeneğinin yanındaki işareti kaldırıyoruz. Artık uyarı bildirimlerini duymayacaksınız.

Bir başka yöntem ise sohbet penceresine küçük bir kod yazmak. Mesaj yazma alanına /alertsoff yazıp Enter tuşuna bastığınızda yine aynı şekilde bildirimleri kapatmış olacaksınız. Bildirimleri tekrar aktif etmek için de /alertson yazabilirsiniz. Bu yöntemi diğer yöntemin daha hızlı ve pratik bir yolu olarak düşünebilirsiniz.

Skype Kişileriniz İçin Özel Zil Sesleri Ayarlayın

YORUMLAR