Snapchat Nedir, Nasıl Çalışır, Sizin için Uygun mudur?

Snapchat nedir, nasıl çalışır, sizin için uygun mudur? Bu yazıda, Snapchat ile ilgili kafanızdaki tüm soruları yanıtlıyoruz.

Snapchat, sosyal medya platformları arasında uzunca süredir popülerliğinden ödün vermedi ve hala da vermemeye devam ediyor. Daha çok gençler tarafından tercih edilen Snapchat biraz kafanızı karıştırmış olabilir.

Snapchat nedir, nasıl çalışır, sizin için uygun mudur? Bu yazıda, Snapchat ile ilgili kafanızdaki tüm soruları yanıtlıyoruz.

Snapchat Nedir?

Snapchat, Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilen bir multimedya uygulamasıdır. Bu uygulama, arkadaşlarınıza fotoğraflar ve kısa videolar göndermenizi sağlar. Snapchat’in diğer mecralardan farkı, fotoğrafların, videoların gönderildikten bir süre sonra kaybolmasıdır.

Snapchat, WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamarına benzer bir sohbet işlevi de sunar. Snapchat’in diğer anlık mesajlaşma uygulamalarından farkı, fotoğraf ve video paylaşımlarında olduğu gibi, görüntülendikten bir süre sonra kaybolmasıdır.

Snapchat Nasıl Çalışır?

Snapchat’i App Store’dan ya da Google Play’den indirdikten sonra, e-posta adresinizi kullanarak kaydolmalısınız. Adınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi belirledikten sonra kendinize hemen bir hesap oluşturabilirsiniz.

Snapchat’te fotoğraf ve video çekebilmeniz için kamera izni vermeniz gereklidir. Sağ üstteki simgeden ön ve arka kamera arasında geçiş yapabilir, ekranın alt kısmındaki butona bir kere basarak fotoğraf, basılı tutarak video kaydı alabilirsiniz.

Snapchat’te Nasıl Arkadaş Eklenir?

Snapchat, hesabınızı oluşturduktan sonra rehberinize erişebilmek için sizden izin ister; bu izni verirseniz Snapchat kullanan arkadaşlarınızı bulabilir, onları arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Snapchat’te arkadaş eklemek için, Snapchat simgesine dokunduktan sonra arkadaş ekle seçeneğini seçmelisiniz. Snapchat’te kullanıcı adına göre arama yaparak, snapkod taraması yaparak, yakınınızdakileri bularak ve rehberinizi kullanarak dört farklı şekilde arkadaş ekleyebilirsiniz.

Snapchat Hangi Yaş İçin Uygundur?

Snapchat, kayıt aşamasında doğum tarihinizi ister. Snapchat’i kullanabilmek için minimum 13 yaşında olmanız gereklidir.

13 yaşın altındakiler, SnapKidz’e yönlendirilir. SnapKidz, çocukların fotoğraf çekmelerini, resim çizmelerini sağlar. Bunlar cihazda depolanır, çocuklar birbirine mesaj gönderemez.

Snapchat, en genç kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya platformudur. Snapchat kullanıcılarının %71’i 34 yaşın altında ve Snapchat’i her gün düzenli olarak kullananların yaşı 18 ila 24 arasındadır.

Gençler Neden Snapchat’i Seviyor?

Facebook, anıların depolandığı bir yerdir; fotoğraflarınızı güvende tutar, beş yıl önceki durum güncellemelerinizi size hatırlatır. Instagram, harika görünümünüzü insanlara sunarak popüler bir hayat elde etmenizi sağlar.

Snapchat birçok yönden diğer sosyal ağların aksini savunur. Bazılarının bunu en iyi şekilde değerlendirdiğinden eminiz çünkü Snapchat, önceki nesiller tarafından popüler hale getirilen her şeye karşı çıkıyor.

Snapchat, arkadaşlarınızla iletişimde kalmanın en basit yoludur. Arkadaşlarınıza çok hızlı ve basit bir şekilde mesaj gönderebilirsiniz.

Snapchat Pornografiyle mi Dolu?

Kullanıcılar arasında gönderilen her şey kaybolur. Kullanıcılar, alıcılara cinsel içerikli bir görüntü gönderirken NSFW (Uygun olmadığına dair bir uyarı) özelliğini kullanabilir.

Snapchat’i bu şekilde kullanan insan sayısı çok azdır. Yetişkin içerikler elbette bir tek Snapchat’te yok, hemen her platformda bu tür içeriklere rastlanılabilir. Bu gibi amaçlarla Snapchat kullanan insanlar, Snapchat tarafından yasaklanır.

Kullanıcılar Snapchat’te neler paylaşıyor? Sosyal medyanın bir kültürü haline gelen kedi ve köpek fotoğrafları, özçekimleri, Snapchat’te sık sık görüyoruz.

Snapchat kullanımı güvenli midir? Snapchat, yukarıdaki amaçlarla kullanılabilir fakat diğer sosyal mecralardaki tehlikelerden farksızdır. Bütün sosyal mecralarda bu tip kullanıcılara rastlayabilirsiniz, bu sadece Snapchat’e özgü değildir.

Snapchat İndirilmeli midir?

Muhtemelen çoktan kararınızı vermişsinizdir. Snapchat’in ne ile ilgili olduğunu öğrendikten sonra muhtemelen ilginizi çekmiştir.

Gençseniz, Snapchat’i kullanan kişileri tanıdığınızdan emin olabilirsiniz. Uygulama daha çok genç kitleye yöneliktir. Bu, Snapchat’in, 18-34 demografilerinden yararlanmak isteyen şirketler için harika bir yer olduğu anlamına gelir.

Snapchat, eğlenceli dakikalar geçirmeniz için birebirdir. Anları, sosyal medyada çok fazla zaman harcamadan yakalamanızı sağlayan eğlenceli bir uygulamadır.

Snapchat’e katılmak sizin için gerçekten zararlı mı? Snapchat’in artık size uygun olmadığını düşündüğünüz vakit, kullanımınızı hemen sonlandırabilir ve uygulamayı telefonunuzdan silebilirsiniz.

YORUMLAR