Soluto Web Desteği İle Uzaktan Bilgisayar Optimizasyonu

Soluto yeni sürümünde web desteği getirerek istediğiniz bilgisayarı uzaktan optimize etmenizi sağlıyor.

Soluto Web Desteği İle Uzaktan Bilgisayar Optimizasyonu

Soluto halen beta sürümünde olmasına rağmen sunduğu özellikler eksiksiz. Öncelikle programın arayüzü daha önce gördüklerimize hiç benzemiyor. Bu arayüzü tanımlamak için en doğru kelime "sempatik". Bu sempatik arayüz bilgisayarın can sıkıcı problemlerini gidermeniz için moral verici bir etki yaratıyor. Soluto'nun Türkçe dil desteği yok ancak bahsettiğim kullanışlı arayüzü kullanırken bunun eksikliğini hissetmeyeceğinize eminim.

Soluto ilk kurulumdan sonra bilgisayarın açılış hızını takip etmeye başlıyor. Analiz tamamlanınca program açılıştan kaldırabileceğiniz programları listeliyor. Bunu yaparken diğer kullanıcıların tercihleri yüzdelik olarak veriliyor. Kısacası program sizi çevrenize danışma zahmetinden kurtarıyor. Topluluğun sesine kulak vererek seçimlerinize yön verip bilgisayar başlangıcını hızlandırabiliyorsunuz. Soluto çalışan uygulamaları da anlık olarak takip ederek çalışma hataları için raporlamalar yapıyor.

Program yeni sürümüyle beraber bilgisayar analizlerini internete taşıdı. Bu özellikle beraber Soluto uygulamasına davet ettiğiniz kişilere uzaktan yardım edebiliyorsunuz. Aynı şekilde bilgisayar optimizasyonu için çevrenizden yardım alabiliyorsunuz. Soluto'nun web arayüzünden bilgisayarlara erişerek ayarlamalar yapmak mümkün hale gelince yana yakıla yardım dilemekten de kurtulmuş oluyorsunuz.

Bunların dışında Soluto'nun web arayüzünden bilgisayar donanımlarını listeleyebilir, arkaplanda çalışan tüm uygulamaları ve sürücüleri görebilir, varsayılan tarayıcı, arama motoru, internet bağlantısı gibi detaylara ulaşabilirsiniz. Bu detaylar yardım isteyeceğiniz kişiler için gerekli bilgiler. Dolayısıyla program özellikle deneyimsiz bilgisayar kullanıcıları için can simidi görevi görüyor. Soluto ayrıca program önerilerinde bulunuyor. Ninite servisinden destek alarak hazırlanmış bu özellik sayesinde seçtiğiniz programları indirip kurabilir ve bilgisayarınızda kurulu ancak güncel olmayan programları güncelleyebilirsiniz.

Soluto'nun çok kısa bir süre önce kullanıma sunduğu web uygulamasından yararlanmak için yapmanız gerekenler çok basit.

  • Öncelikle Soluto'nun web sayfası http://www.soluto.com/ adresinden  kayıt olarak e-posta doğrulaması yapın.
  • Üye girişi yapınca karşınıza bilgisayar bilgilerini internete aktarmak için bir kurulum çıkacak. Kurulumu çalıştırınca bilgisayarınızın yazılım ve donanım bilgileri sayfanızda listelenecek.
  • Son olarak arkadaşlarınızı servise davet ederek yardımlaşma aşamasına geçebilirsiniz.


Soluto, bilgisayar optimizasyonu için geliştirdiği internaktif çözüm sayesinde bilinen program formatlarının dışına çıkıyor. Web arayüzüyle kolay ulaşılabilir hale gelen Soluto ile hemen tanışmanızı öneririm.

YORUMLAR