Son Dönemin En İyi Tabletleri

Nexus 7 ve iPad Mini gibi son bir yıla damga vuran tabletler.

Son Dönemin En İyi Tabletleri

Tabletler her ne kadar dizüstü bilgisayarlar için büyük tehdit oluştursalar da 2012 yılında akıllı telefonların gölgesinde kaldılar. Özellikle de Galaxy Note 2 gibi phablet sınıfına giren, hem akıllı telefon hem de tablet ihtiyacını gideren bir cihaz üretilince belki de 7 inçlik birçok tablet beklenilen satış seviyesine ulaşamadı. Ancak konuyu ekonomik ve iyi cihaz üretmek olarak ele alan şirketler, Nexus 7, Kindle Fire HD ve İPad Mini gibi harikulade ürünlerle kullanıcıların beğenisini kazandılar. Samsung ise kalem deneyimini Galaxy Note 10.1 ile birleştirerek farklı bir ürün ortaya koyma yolunda ümit vadeden bir girişimde bulundu. Ve tabii ki bir de Windows 8 ve Windows Phone 8 deneyimin hayatımıza girmesini sağlayan yenilikçi ürün var: Microsoft Surface.

Hangi tableti nasıl hatırlayacağız?

ASUS Google Nexus 7

Google imzası taşıyan ve Android’in son sürümünü kullanmasının yanı sıra fiyat performans açısından kullanıcıların beğenisini kazanan Nexus 7, ASUS iş birliği ile üretildi. Kindle Fire’a rakip olarak doğması ve iPad Mini’nin üretilmesine vesile olmasıyla da ayrı bir öneme sahip.

iPad Mini

Kindle Fire ve Nexus 7’nin büyük bir iştahla 7 inçlik ekonomik tablet pastasını yemelerini uzaktan seyretmek istemeyen Apple’ın konuyla ilgili ilk hamlesi iPad Mini. Retina ekran teknolojisine sahip olmamasına rağmen ince boyutu, beğenilen iPad deneyimini daha küçük bir ekranda başarıyla sunma yeteneği ile en çok ilgi gören tabletlerden biri oldu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Yaratıcılık ve kalem deneyiminin Samsung tarafından hayata geçirildiği ilk ürün olan Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab serisinin ardından gelerek çıtayı biraz daha yukarı çekmeyi başardı. Galaxy Note 2’nin hem telefon hem de tablet ihtiyacını karşılaması nedeniyle belki de potansiyelini tam olarak sergileme fırsatı bulamayan cihaz, hem donanım hem de yazılım konularında iddialı özelliklerle dikkat çekti.

Amazon Kindle Fire HD

Ekonomik ve güçlü bir tablet deneyimi sunma konusunda ilk ciddi adımı atan şirket olan Amazon, beğeni kazanan Kindle Fire serisini Kindle Fire HD ile taçlandırdı. Kitap okuma cihazlarından edindiği deneyimi harika bir şekilde Kindle Fire HD üzerinde sergileyen dev teknoloji şirketi, sadece bir fiyat – performans canavarı değil aynı zamanda zengin içerik vadiyle birçok kullanıcının tercihi oldu.

Microsoft Surface

Windows 8 deneyimini mobil dünyaya taşıyan ve bilgisayar donanımı üreticiliğine soyunarak birçok teknoloji şirketinin tepkisini çeken Microsoft, Surface isimli tabletle mobil dünyaya yeniden harikulade bir giriş yaptı. Metro şeklinde de ifade edilen modern arayüzlü Surface’ler, çıktıkları ilk andan itibaren tercih edilen tabletlerden olmalarının yanı sıra rakiplerine oranla biraz pahalı duruyorlar.

YORUMLAR