SONY Xperia Neo V ve Xperia Arc S Geliyor

SONY Xperia Neo V ve Xperia Arc S isimli akıllı telefonlar kısa bir süre içinde Türkiye'de satışa sunulacak.

SONY Xperia Neo V ve Xperia Arc S Geliyor

Sony Ericsson’ın Xperia serisindeki son gözdelerinden olan Xperia Arc S ve Xperia Neo V kısa bir süre içinde Türkiye’de de satışa sunulacak. Android işletim sistemini kullanan her iki cihaz, sahip oldukları özelliklerle kullanıcıların kalbini kazanmaya çalışacak.

EISA Avrupa tarafından 2011 – 2012 yılının En İyi Kameralı Telefonu olarak seçilen Xperia Arc S, güçlü donanım yapısıyla öne çıkıyor. 1.4 GHz frekansında çalışan bir işlemciyse sahip olan ürün, üzerinde 4.2 inçlik bir ekran bulunduruyor. Sony Bravia ile birlikte görüntüleme teknolojilerinde birkaç adım öne giden Sony, bu bilgilerini mobil cihazlar üzerinde de sergiliyor. Xperia Arc S da bunlara bir örnek olarak karşımızda. Zira cihazın ekranı Sony Mobile BRAVIA Engine teknolojisine sahip. Bununla birlikte cihazın arka kısmında 8.2 MP gücünde Exmor R kamera bulunuyor ve bu kamera ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün kılınıyor.

Xperia Neo V, 1 GHz Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip olan ve bu işlemciye 512 MB değerinde ara bellek donanımının eşlik ettiği bir ürün. 3.7 inçlik ekran büyüklüğü bulunan akıllı telefon 480 x 854 piksel çözünürlüğünde görüntü üretebiliyor. Sony Mobile BRAVIA Engine teknolojisi bu cihaz için de kullanılıyor. Ürünün arka kısmında 5 MP’lik bir kamera bulunuyor. Saniyede 30 kare ve 720p HD değerinde video çekebilen bu kameranın yanı sıra ön yüzde de bir VGA kamera konumlandırılmış.

Her iki cihazda da Android işletim sisteminin 2.3.4 sürümü yer alıyor. Sony Ericsson yetkilileri, cihazların kısa bir süre sonra gelecek olan Android 4 Ice Cream Sandwich güncellemesinden faydalanacaklarını açıkladı.  HD kalitesinden video çekimleri gerçekleştirebilen iki üründe de HDMI çıkışı mevcut. Bu sayede yüksek çözünürlükte çekilen videolar kolay bir şekilde televizyona aktarılabiliyor. Sahip oldukları özel yazılım sayesinde Xperia Neo V ve Xperia Arc S ile çekilen fotoğrafları üç boyutlu olarak şekillendirme imkânı sağlanıyor.

DLNA desteğine sahip olmak gibi uzun vadede önemli bir donanım özelliğini içlerinde taşıyan bu iki akıllı telefonun sosyal ağlarla son derece içli dışlı olduğunu söyleyebiliriz. Hâlihazırda gelen yazılımları ile Facebook ve Twitter başta olmak üzere cihazlar, kullanıcılarına hoş bir sosyal medya deneyimi yaşatabiliyor.

Xperia Neo V ve Xperia Arc S’in Aralık’a doğru raflardaki yerini alması bekleniyor.

YORUMLAR