Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri

Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri hakkında bilgiler içeren inceleme yazısını sizlere sunmaktayız.

Dayanıklılık

Sony Xperia Z1'e Daha Yakın Bir Bakış
MOBİL

Sony Xperia Z1'e Daha Yakın Bir Bakış

Sony yeni su yüzüne çıkan amiral gemisi Xperia Z1'i daha yakından tanımamızı sağlayan özel bir video yayınladı.

Sony'nin bir önceki amiral gemisi Xperia Z'yi benzerlerinden ayıran en büyük faktör olan toz ve su geçirmezlik özelliği Sony Xperia Z1'de de korunuyor. Sony Xperia Z ile karşılaştırıldığında Xperia Z1'de öne çıkan en büyük yenilik alüminyum gövde yapısı olmuş. HTC'nin de üst kalite telefonlarında tercih ettiği bu özellik hem şıklık, hem de dayanıklılık anlamında başarılı olarak nitelendirilebilir. Bu anlamda Samsung Galaxy S4 halen plastik gövde kullanmasıyla benzerlerinin gerisinde kalıyor.

Tek parça alüminyum gövdenin ön ve arka taraflarını kaplayan kırılmaya ve çizilmeye dayanıklı cam yüzey yine hem dayanıklılık hem de şıklığa katkıda bulunuyor:

Xperia Z1 - Günlük Hayat için Tasarlandı
MOBİL

Xperia Z1 - Günlük Hayat için Tasarlandı

Sony'nin amiral gemisi ünvanını devralacak olan yeni akıllı telefonu Sony Xperia Z1'in dayanıklı olmasını sağlayan ve günlük hayatta kullanımını pratik hale getiren özellikleri bu videoda kullanıcılara tanıtılıyor.

Dayanıklılık konusunda bir önceki Xperia Z'de de yer alan bir özellik Xperia Z1 için de dezavantaj oluşturmakta. Çıkarılamaz bataryaya sahip olan Xperia Z1 olası batarya arızalarında illa ki servise başvurmanızı gerektirmekte. Samsung Galaxy S4'teki çıkarılabilir batarya bu anlamda daha avantajlı. Fakat Xperia Z1'in 3000 mAh'lik batarya kapasitesinin Galaxy S4'ten yüksek olması kullanıcıları cezbedebilir.

  1. Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri
  2. Dayanıklılık
  3. Kamera
  4. Ekran

YORUMLAR