Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri

Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri hakkında bilgiler içeren inceleme yazısını sizlere sunmaktayız.

Kamera

Xperia Z1 - En İyi Kameraya Sahip Telefon
MOBİL

Xperia Z1 - En İyi Kameraya Sahip Telefon

Sony yeni duyurduğu Xperia Z1 akıllı telefonunun özelliklerini detaylı olarak tanıtan özel videolar yayınladı.  Sony Xperia Z1'in 20.

Sony Xperia Z1'in şüphesiz ki en önemli özelliklerinden biri 20.7 megapiksel çözünürlüğü destekleyen kamerası. Oldukça net ve kaliteli fotoğraflar çekebilmenizi sağlayan kamera telefonun su geçirmezlik özelliğiyle birleşince Xperia Z1'e rakipleri karşısında büyük avantaj kazandırmakta. Pratik olarak hem karada hem de denizde bir telefonla çekilebilecek en kaliteli fotoğrafları ve videoları çekebileceğiz. Xperia Z1'in kamerası Sony G lensleri kullanmakta. Bu lensleri bu kadar ince bir kasaya sığdırmak ise bir mühendislik harikası:

Xperia Z1'in Akıllı Kamerasını Yakından Tanıyın
MOBİL

Xperia Z1'in Akıllı Kamerasını Yakından Tanıyın

Sony, yeni amiral gemisi Xperia Z1'in en güçlü özelliklerinden olan 20.7 megapiksellik kamerasını yakından tanıtan bir video yayınladı.

Sony Xperia Z1'in kamerasnın donanımsal özellikleri haricinde güçlü yazılımlar ve uygulamalarla desteklenmesi telefonun zaten güçlü olan kamerasını liderlik kürsüsünde sağlam bir yere taşıyacak. Sosyal paylaşım anlamında büyük yenilikler sunulurken Augmented Reality gibi eğlenceli uygulamalar telefonu kullanmayı bir keyif haline dönüştürüyor. Dilerseniz bu özelliklere yakından bakalım: 

Xperia Z1 - Akıllı Sosyal Kamera
MOBİL

Xperia Z1 - Akıllı Sosyal Kamera

Sony'nin yeni harikası Xperia Z1 sosyal paylaşım imkanlarıyla ve kamera uygulamalarıyla kullanıcıların göz bebeği olacak gibi.

Social Live Özelliği:

Sony Xperia Z1'in Social Live özelliği sosyal paylaşım ve iletişim imkanlarını zorlayacak bir uygulama olarak önem kazanıyor. Social Live ile Xperia Z1 ile çektiğiniz videoları canlı olarak seçeceğiniz Facebook arkadaşlarıyla ya da tüm arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Bu sayede çıktığınız gezilerde ya da tatillerde beğendiğiniz yerleri Facebook arkadaşlarınızla anında paylaşabilirsiniz. Social Live'nin bir diğer güzel özelliği de arakdaşlarınızın yaptığı yorumları ve beğenileri eş zamanlı olarak telefonunuzun ekranında takip etmenize izin vermesi. Böylece video yayını yaparken bir yandanda iletişim kurabilmektesiniz:

Xperia Z1 - Social Live Özelliği
MOBİL

Xperia Z1 - Social Live Özelliği

Sony Xperia Z1 birçok büyüleyici özellikle birlikte geliyor.  Sony, yeni amiral gemisi Xperia Z1'in sahip olduğu yüksek kalite kamerayı özel olarak geliştirilmiş uygulamalarla destekleyecek.

Info-Eye Özelliği:

Yüz tanımlama sistemine benzeyen bir yapıya sahip olan Info-Eye özelliği kameranızın kadrajına giren yapıları tanımlama ve bu yapılarla ilgili bilgileri ekranınızda görüntüleme yeteneğine sahip. Yani çıktığınız bir gezide Eyfel Kulesi gibi ünlü bir mimari yapıya rastladığınızda Info-Eye özelliğini etkinleştirerek yapının fotoğrafını çekiyorsunuz ve bu yapıyla ilgili her türlü bilgi telefonunuzun ekranında size iletiliyor:

Xperia Z1 - Info-Eye Özelliği
MOBİL

Xperia Z1 - Info-Eye Özelliği

Sony'nin yeni harikası Xperia Z1 olağanüstü kamera kalitesiyle öne çıkmakta. Sony kamerasının 20.7 megapiksellik görüntü kalitesini oldukça kullanışlı uygulamalarla destekleyerek gayet mantıklı adımlar atıyor.

  1. Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri
  2. Dayanıklılık
  3. Kamera
  4. Ekran

YORUMLAR