Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri

Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri hakkında bilgiler içeren inceleme yazısını sizlere sunmaktayız.

Ekran

Sony Xperia Z1'in ekranı üst düzey Sony televizyonlarda kullanılan iki önemli teknolojinin nimetlerinden faydalanmakta.

Triluminos adlı teknoloji Xperia Z1'in ekranında görüntülenen renklerin standart LCD panellere göre çok daha zengin olmasını sağlamakta. Normalde kullanılandan daha geniş olan renk yelpazesi görüntüleri daha doğal yapmakta.

Sony Xperia Z1'in sahip olduğu X-Reality görüntü işlemcisi ise görüntülerdeki kirliliği ortadan kaldırıyor, kontrast değerlerini yükseltiyor ve keskinliği arttırıyor. Ayrıca videolarda özellikle hareketli görüntülerde arada kaynayan pikselleri yeniden oluşturmaya yarayan akıllı piksel oluşturma teknolojisi görüntü kalitesini oldukça arttırıyor:

Xperia Z1 - Ekran Teknolojisi
MOBİL

Xperia Z1 - Ekran Teknolojisi

Sony'nin üstün teknolojik özelliklere sahip yeni akıllı telefonu Xperia Z1 özel bir ekran teknolojisine sahip olacak. Üst düzey Sony Bravia televizyonlarda kullanılan teknolojiyle donatılan Sony Xperia Z1 iki önemli özellikle rakiplerinden ayrılıyor.

Sony Xperia Z1'in bu ayın sonunda piyasaya sunulması bekleniyor. Eğer yeni telefon tercihinizi üst seviye bir telefondan yana kullanmak istiyorsanız Sony Xperia Z1'i beklemenizi tavsiye ederiz. Cihazın Avrupa satış fiyatı 700 € civarında olacak. Ülkemizde ise vergiler hesaba katıldığında bu fiyat 2500 TL civarına yaklaşabilir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Tamindir'den En İyi Android Oyunları

  1. Sony Xperia Z1 Teknik ve Yazılım Özellikleri
  2. Dayanıklılık
  3. Kamera
  4. Ekran

YORUMLAR