Sosyal Medya Yöneticilerinin İhtiyaç Duyabilecekleri 8 Resim Düzenleme Servisi

Sosyal medya üzerinde paylaşacağınız görselleri yazımızda yer alan servisler ile çok daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticilerinin İhtiyaç Duyabilecekleri 8 Resim Düzenleme Servisi

Sosyal medyanın, hem markaların hem de bireysel kullanıcıların kendilerini çok daha fazla kişiye ifade edebildikleri bir ortam olduğunu hepimiz biliyoruz.

Sosyal medya çatısı altında toplanan platformlar ve servisler sayesinde kullanıcılar duygu ve düşüncelerini hem metin hem de görsel öğeleri bir araya getirerek çok daha etkili bir şekilde hedef kitlelerine ulaştırabiliyorlar. Birçok kullanıcı daha fazla dikkat çekmek ve farkındalık uyandırmak adına metin bazlı paylaşımlar yerine daha çok görselliği ön plana çıkartan gönderiler paylaşmayı tercih ediyor. Açıkçası yapılan araştırmaların birçoğunun da bu düşünceyi destekleyen sonuçlar ortaya koyduğunu görmek mümkün.

Fakat bu gün yaygın olarak kullanılan sosyal medya araçlarına göz attığımızda, her birinin farklı bir görsel boyutu kullandığını görüyoruz. Hal böyle olunca kullanıcılar, paylaşmak istedikleri görsellerin boyutunu ayarlamak için çeşitli araçlara ihtiyaç duyuyorlar. Biz de bu konuda yardıma ihtiyaç duyan sosyal medya müdavimlerine rehber niteliği taşıyacak bir yazı oluşturma kararı aldık. Bu yazımızda Facebook, Twitter, Instagram gibi paylaşım platformlarında görsel paylaşırken kullanabileceğimiz resim düzenleme araçlarına göz atacağız.

Yazımızda yer verdiğimiz servisler tamamen web tabanlı oldukları için herhangi bir indirme işlemi yapmanıza gerek yok. İsterseniz hemen ilk servisimizle başlayalım.

1- Social Media Image Maker

YouTube, Facebook, Twitter, Flickr, Vimeo, Pinterest, Skype, Tumble, LinkedIn ve daha pek çok sosyal medya ve iletişim servislerinde kullanabileceğimiz görselleri Social Media Image Maker ile oluşturma şansına sahibiz.

Servisi kullanabilmek için Create butonuna basmamız yeterli oluyor. Bu aşamadan sonra istediğimiz görsel bilgisayarımızdan yükleyip ekranın yukarısında bulunan araçları kullanarak görseli düzenleyebiliyoruz. Servise erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2- Pablo

Çoğu kez kimin tarafından yazıldığı bile belli olmayan fakat altında mutlaka ünlü birinin ismini gördüğümüz o görseller işte bu servis ile yapılıyor. Pablo sayesinde görsellerin üzerine metin ekleyebilme şansına sahibiz. Serviste hazır görseller sunuluyor fakat bilgisayarımızda bulunan görsellerden birisini de upload edip kullanabiliyoruz.

Pablo'da birbirinden dikkat çekici fontlar seçenekleri, font ayarlama araçları, arkaplan ayarlamaları ve diğer gelişmiş ayarlar yer alıyor. Pablo'ya erişim için buraya tıklamanız yeterli.

3- Pinwords

Alıntı ve özlü söz paylaşımı için mükemmel seçenekler sunan Pinwords sayesinde metne dayalı paylaşımlarımızı son derece şık ve dikkat çekici bir şekilde sunabiliyoruz.

Serviste çok sayıda font seçeneği sunuluyor ve kullanıcılara kendi arkaplan görsellerini seçme şansı veriliyor. Burada yer alan bağlantıya tıklayarak servisi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

4- Befunky

Kapsamlı ve pratik bir fotoğraf düzenleme servisi olarak öne çıkan Befunky sayesinde fotoğraflarımıza göz alıcı efektler ekleyebiliyor ve onları çok daha ilgi çekici bir hale getirebiliyoruz. Bu sayede paylaşımlarımızın etkileşim oranını da hatırı sayılır ölçüde artırabiliriz.

Befunky'de keskinlik, bulanıklaştırma, kırpma ve kesme araçlarının yanı sıra renk ayarları da sunuluyor. Açıkçası Befunky, fotoğraflarını kapsamlı bir şekilde elden geçirmek isteyen ve bu amaç uğruna kullanabileceği ücretsiz bir araç arayan herkesin denemesi gereken bir servis. Befunky'ye erişim için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Canva

Tasarım hakkında pek bir altyapısı olmayan kullanıcılar dahi Canva sayesinde muhteşem görseller oluşturabilme şansına sahip oluyor.

Canva'da Facebook, Twitter ve Pinterest gibi servisler için hazır kalıplar bulunuyor. İhtiyacımız olanı seçtikten sonra açılan pencerede çalışmaya başlıyoruz. Ekranın sol tarafından ilginç tasarımların toplandığı bir bölüm var. Bu bölümden istediklerimizi seçerek ana tuvale ekleyebiliyoruz. Hem metne dayalı hem de görsel bazlı paylaşımlar yapmak hatta profil düzenlemek için mükemmel bir araç olduğunu söylememiz gerekiyor. Canva'yı ziyaret etmek için burada yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

6- Share As Image

Tıpkı Pablo gibi çalışan Share As Image sayesinde özlü sözler ve alıntılar paylaşmak çok daha keyifli bir hal alıyor. Servisi tamamen ücretsiz olarak deneyebiliyoruz. Sürekli kullanabilmek içinse ayda 8 dolarlık ödeme yapmamız gerekiyor. Görsel oluşturmak için yapacağımız şey ise çok basit: sadece arkaplanı seçin ve istediğinizi yazarak görselinizi oluşturun.

Görsellerimizi dilediğimiz gibi şekillendirebileceğimiz temel araçlar servis üzerinde sunuluyor. Tüm işlemleri bitirdikten sonra ise save & share butonuna tıklayarak görselimizi hem kaydedebiliyor hem de ilgili platform üzerinde paylaşabiliyoruz. Servise göz atmak isterniz buraya tıklayabilirsiniz.

7- Infogram

Infogram, şirketlerin belirli dönemlerde, belirli konular üzerinde hazırladıkları infografikleri çok pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabilmemize olanak veriyor. Görsel tasarım konusunda çok fazla bilgi sahibi olmasanız dahi Infogram sayesinde ilgi çekici hikayeler oluşturabiliyor ve sosyal alandaki etkileşim oranınızı artırabiliyorsunuz.

Serviste çok sayıda hazır kalıp ve görsel var. Sadece bunları kombine etmeniz yeterli. Ortaya çıkan sonuçların epey tatmin edici olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Infogram'ın web sitesine ulaşmak için burada yer alan bağlantımızı kullanabilirsiniz.

8- Pexels

Sosyal medya paylaşımlarında kullanılması planalan fotoğrafları bulmak zaman zaman bazı problemlere yol açabiliyor. Kimi zaman etkiyi tam olarak yansıtacak fotoğraflar bulmakta zorlanırken kimi zaman da beğendiğimiz bir fotoğrafın telif hakkından doğan süreçlerle meşgul olmak zorunda kalıyoruz. İşte bu gibi durumlarda stok fotoğraf hizmeti veren servisler yardımımıza koşuyor. Ücretli olarak sunulan stok fotoğraflar bazı kullanıcıların maddi sınırlarını zorluyor. Neyse ki elimizde Pexels gibi ücretsiz olarak fotoğraf sunan servislerimiz var.

Kapsamlı bir içeriğe sahip olan Pexels sayesinde farklı kategoriler altında toplanan stok fotoğraflar arasından ihtiyaçlarımıza en uygun olanı seçerek paylaşımlarımızda kullanabiliyoruz. Servis üzerinden arama yaparak görsel bulabileceğimiz gibi akış halinde sunulan yeni görsellere de göz atabiliriz. Eğer telif haklarıyla başınız derde girsin istemiyorsanız aradığınız görselleri bulmak için Pexels'i kullanabilirsiniz.

En İyi iOS Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Uygulamaları

Fotoğraf Keyfinize Keyif Katacak Instagram Uygulamaları

YORUMLAR