Star Trek Online Artık Ücretsiz

Cryptic Studios ve Perfect World Entertainment’ın 17.01.2012’de yaptıkları açıklamaya göre Star Trek’in (Uzay Yolu) çevrimiçi multiplayer oyunu artık ücretsiz olarak oyunculara sunulacak. Ancak Gold (Altın) seviye üyeliğe sahip olmak isteyen oyuncuların 1

Star Trek Online Artık Ücretsiz

Cryptic Studios ve Perfect World Entertainment’ın 17.01.2012’de yaptıkları açıklamaya göre Star Trek’in (Uzay Yolu) çevrimiçi multiplayer oyunu artık ücretsiz olarak oyunculara sunulacak.

Ancak Gold (Altın) seviye üyeliğe sahip olmak isteyen oyuncuların 14.99$ ödemeye devam ederek oyunu oynamalarına imkan sağlanırken hiçbir ücret ödemek istemeyenler daha sonra yapacakları ödemelerle ekstra özelliklere de kavuşabilecekler. Cryptic Studios her iki seçeneğe ait özelliklerin bir listesini yayınladı ve temel olarak fark rütbe başına güverte slotlarından oluşuyor. Kullanıcılar oyunun web sitesini ziyaret ederek veya aşağıdaki Tamindir bağlantısını kullanarak kurulum programını yükleyebilirler.

Oyunun özelliklerine göre, ücretsiz versiyonu 20 saat boyunca oynayanlar bu sürenin ardından üyelik satın alanlarla aynı alanda oynamaya başlayabilecekler. Ayrıca oyunun marketinden alım yapanlar ile daha önceden düzenli üyeliği olanlar hiçbir ücret ödemeden ücretli özelliklerin büyük kısmına erişebilecekler. Belirtildiğine göre haftalık olarak yeni bölüm ve görevler de eklenmeye devam edecek.

Crypric Studios’un genel müdürü Jack Emmert bu durumdan oldukça heyecanlandığını belirtti. Çünkü Star Trek fanlarını ve standart kullanıcıları oyundan uzak tutan ve oyuna girişte soğukluk doğuran ücretleri bu uygulamayla giderebileceklerine inandıklarını açıkladı. Artık herkes Star Trek Online oyununu ücretsiz oynamaya başlayabilecek ve kaptan köşkünde oturmanın nasıl bir duygu olduğunu keşfedebilecek.

Mart 2010’da piyasaya sürülen Star Trek Online sinematik uzay savaşları, karakter zenginliği ve hayal kırıklığı yaratan takım savaş mekanikleri ile adını duyurmuştu.

Zorlu piyasa koşullarında ayakta kalmaya çalışan pek çok büyük online oyun Star Trek online gibi ücretsiz olma yolunu seçti. DC Universe Online, Lord of the Rings Online ve hatta 20. Seviyeye kadar World of Warcraft bile ücretsiz olarak oynanabilir durumda.

YORUMLAR