Star Wars Temalı Mobil Oyunlar

Bilim-kurgu janrasının vazgeçilmez isimlerinden Star Wars deneyimini mobil cihazlarınızda da yaşamak için bu oyunları oynayabilirsiniz.

Star Wars Temalı Mobil Oyunlar

George Lucas, Star Wars evrenini ilk oluşturmaya başladığında bu kadar popüler olacağını ve geniş hayran kitlelerine ulaşacağını biliyor muydu acaba? Bugüne kadar en fazla reprodüksüyonu yapılan kurgusal evrenlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki Yıldız Savaşları evreni.

Çizgi romanları, bilgisayar oyunları, televizyon yapımları, filmleri, oyuncakları ve diğer konseptleriyle bu hayali evren birçok kişinin favori kurgusal yapımları arasında yer alıyor. Elbette mobil dünyada da bu etkileri görmek mümkün.

Oyun sektörünün mobile ağırlık vermesiyle birlikte Star Wars evreninin de birçok farklı versiyonunu tablet ve akıllı telefonlarımızda tecrübe etme şansı yakalıyoruz. Farklı konseptlere sahip olan bu oyunların tek bir ortak noktası var; Yıldız Savaşları hayranlarına benzersiz bir deneyim yaşatmak. Tamindir ekibi olarak Star Wars temasına sahip en iyi mobil oyunları deneyip, sizlerle paylaşmak istedik.

Şimdi en iyi Star Wars mobil oyunlarına hep beraber göz atalım.

1- Lego Star Wars: Microfighters

Tür: Shoot 'em up

LEGO konseptiyle hayat bulan Microfighters'ta aksiyonun bir an bile durulmadığı bir maceraya konu oluyoruz. Komutamıza verilen uzay gemimizi kullanarak düşmanlarımızı yenmeye ve güce denge getirmeye çalışıyoruz. Kullanabileceğimiz uçaklar arasında Tie Fighter, X-Wing, Star Destroyer, Droid ATT ve Millennium Falcon yer alıyor.

18 farklı gezegende 35 farklı düşman tipine karşı mücadele ettiğimiz bu oyun aksiyon dozu yüksek bir yapım arayanların mutlaka tercih etmesi gereken bir seçenek.

2- Star Wars Pinball 3

Tür: Arcade

Farklı bir oyun atmosferine sahip olan Star Wars Pinball 3'de bizleri atari ve oyun salonlarının en popüler oyunlarından olan pinball teması karşılıyor. Görsel kalitesi ile dikkat çeken bu oyunda ister Asiler'in istersek de Galaktik İmparatorluk'un tarafını seçebiliyoruz. Amacımız ise güce denge getirmek.

Star Wars serilerinin tüm öğelerini içeren oyunda fakrlı pinball masaları yer alıyor. Elbette bunların bazıları ücretli olarak sunuluyor. Fakat ücretsiz olarak sunulanlar da epey tatmin edici görselliğe sahip. Pinball oyunundan hoşlanıyorsanız ve bu deneyimi Yıldız Savaşları eşliğinde yaşamak istiyorsanız Star Wars Pinball 3 beğeninizi kazanacaktır.

3- LEGO Star Wars The Complete Saga

Tür= Aksiyon

Adından da anlaşılabileceği gibi bu oyunda serideki bölümler işleniyor. Hikaye akışı olarak filmlerle paralel ilerleyen bu oyunda sadece ilk bölüm ücretsiz olarak sunuluyor. Diğerleri için uygulama içi satın alma yapmak mecbur kılınmış. Bu yönü haricinde negatif yorum yapabileceğimiz bir detay yok.

Oyunda tam tamına 36 bölüm bulunuyor. Bu bölümler boyunca Star Wars evreninden tanıdığımız 120 karakterle karşı karşıya geliyoruz ve etkileşime giriyoruz. Bu karakterler arasında Luke Skywalker, Darth Vader ve Boba Fett gibi kilit isimler de var.

4- Star Wars: Knights of the old Republic

Tür: RPG

Star Wars ismini en iyi şekilde temsil eden oyunlardan bir tanesi. Elbette böylesine bir oyunun ücretsiz olması beklenemez. Listemizin en pahalı oyunu bu. Epik bir mücadeleye katıldığımız bu oyunda Galaktik İmparatorluk'un yüz yıl öncesinde geçen Jedi ve Sith savaşlarını konu alıyor. Hikayeye göre Jedi'lar Sith'ler karşısında düşmüştür ve geriye tek umut biz kalmışızdır. Hemen mücadeleye atılıp iyiliği tekrar canlandırmamız gerekiyor.

Rol yapma oyunu olduğu için KOTOR'da onlarca farklı yaratık, karakter, silah, kişiselleştirme ekipmanı ve gezegen bulunuyor. Çeşitlilik hat safhada olduğu için oyun kısa sürede monoton hale gelmiyor ve uzun süre boyunca oynanabiliyor.

5- Star Wars: Galactic Defense

Tür: Strateji

Strateji türünün en iyi örneklerinden olan Galactic Defense'de karanlığın veya aydınlığın tarafını seçip mücadeleye başlıyoruz. Oyun grafikleri ve ses efektleriyle kaliteli bir algı yaratmayı başarıyor.

Oyunda ister Asiler'i istersek de İmparatorluk'u seçebiliyoruz. Oyuna sıfırdan başladığımız için üssümüzü geliştirmemiz ve kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanarak güçlü bir ordu kurmamız gerekiyor. Kurduğumuz orduyla düşman üzerine yürüyüp karşımızda duran herkesi elimine etmeliyiz. Oyunda istersek arkadaşlarımızla ittifaklar kurabilir ve düşmanlarımıza karşı kooperatif olarak hareket edebiliriz.

Clash of Clans Alternatifi Oyunlar

YORUMLAR