Startup Weekend İzmir ile Girişimciler Bir Araya Geliyor

Startup Weekend İzmir ile İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde buluşacak olan girişimciler fikirlerini hayata geçirme olanağı bulacaklar.

Startup Weekend İzmir ile Girişimciler Bir Araya Geliyor

Startup Weekend İzmir, girişimcilerin iş fikirlerini tam 54 saat içerisinde şirket kurmaya hazır hale getirmelerini sağlayan ve bunu zevkli bir yarışma haline getiren bir girişimcilik etkinliği. İzmir'de ilk kez düzenlenecek olması ise etkinliği çok daha değerli hale getiriyor.

1 Mart Cuma günü başlayacak ve 3 Mart Pazar günü sona erecek olan Startup Weekend İzmir, İzmir Ekonomi Üniversitesi D Blok Fuaye alanında başlayacak ve açılış konuşmalarının ardından katılımcıların fikirlerini jüri ve mentorlara sunmalarına olanak verilecek.

Oluşturulan bu fikirler içerisinden en iyiler belirlenecek ve takımlar oluşturulacak. 3 Mart Pazar'a kadar 54 saat boyunca mentorların da desteğiyle varolan fikirler birer ürün haline getirilecekler ve ardından oylamalar gerçekleştirilecek. Katılımcıları ve kazananları ise çeşitli iş fırsatları, stajlar ve organizasyon ekibinin sağladığı diğer ödüller bekliyor olacak.

 

Etkinliğin ilk gününe Tamindir olarak katılım gösterdik ve 100'den fazla girişimcinin fikirlerini sunmak ve geliştirmek için orada bulunduğuna şahit olduk. Hem organizasyon ekibi hem de girişimciler Startup Weekend İzmir için elele vererek kaliteli bir girişim-gelişim ortamı oluşturdukları etkinlikte ilk olarak kayıtlar gerçekleştirildi ve ardından etkinliğin programına dair açıklamalar tüm katılımcılara anlatıldı.

Bu aşamada bir süre boşluk verilen katılımcılar akıllarında bulunan iş fikirlerini belirlediler, birlikte fikirlerini geliştirmek istedikleri kişileri seçtiler ve hem jürinin hem de diğer katılımcıların önünde fikirlerini en iyi şekilde tanıtmaya çalıştılar. Seçilen bu fikirlerden en iyi 10 tanesi ise tam 54 saat aralıksız sürecek ve etkinliğin 2. ve 3. günleri boyunca devam edecek olan iş geliştirme aşamasına geçme hakkı kazandı.

Ayrıca Startup Weekend İzmir organizasyonunu gerçekleştiren Embryonix Direktörü Taylan Demirkaya da kendisi ile gerçekleştirmek istediğimiz ropörtaj için bizi kırmadı ve genç girişimcilerin fikirlerini ve ideallerini nasıl yararlı iş modellerine dönüştürebileceklerine dair bizleri bilgilendirdi.

Startup Weekend İzmir Röportajımız

Etkinlik boyunca oldukça yorulan ekipler, zorlu koşullara ve rekabete rağmen yılmadılar ve güzel sonuçlar elde ettiler. Ortaya çıkan girişim fikirleri ve uygulamaları sonucunda ilk 3'e giren takımlar şu şekilde oldular:

YORUMLAR