Subway Surfers Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Subway Surfers'ı bilgisayarınızda nasıl oynayabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz!

Subway Surfers Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Merhaba Tamindir takipçileri. Subway Surfers günümüzde mobil cihazlarda en çok oynanan, en beğenilen sonsuz koşu oyunlarından biri. Eğer sonsuz koşu oyunu türündeki oyunları seviyorsanız size eğlenceli bir içerik sunan bu oyunda temel olarak bir bekçiden ve onun köğeğinden kaykayıyla kaçmaya çalışan bir kahramanı yönetiyoruz. Bitmek bilmeyen maceramız boyunca tren rayları ve vagonlar arasındak arşımıza çıkan engellere çarpmadan en uzun süre ilerlemeye ve bekçiden kaçmaya çalışıyoruz. Güzel grafiklere ve keyifli bir oynanışa sahip olan Subway Surfers şu an için Android, iOS ve Windows Phone mobil cihazlarda oyun severlerin beğenisine sunuluyor. Resmi bir Subway Surfers PC versiyonunun olmamasına rağmen bu oyunu bilgisayarda oynayabilmenizin alternatif bir yolu var. Bu yazımızda Subway Surfers bilgisayarda nasıl oynanır resimli olarak anlatacağız. Böylece Subway Surfers oynama keyfini bilgisayarlarınızda yaşayabileceksiniz.

Subway Surfers'ı bilgisayarlarımızda oynayabilmek için Bluestacks adlı programdan yararlanacağız. Bu başarılıAndroid emülatörü temel olarka Android akıllı telefon ve tabletlerinizde çalıştırabildiğiniz uygulama ve oyunları bilgisayarınız üzerinde çalıştırmanıza yardımcı olan bir araç. Bluestacks'i bu bağlantıyı kullanarak indirin:

Bluestacks'i indirdikten sonra kurulum işlemini başlatın. Programın kurulumu biraz zaman alacaktır; öünkü kurulum sırasında Bluestacks Android işletim sisteminin bilgisayarınız üzerinde çalışması için gerekli olan dosyaları internet üzerinden indirmekte. Yani sabırlı olmanızda fayda var.

Bluestacks'in kurulumu bittiğinde programı çalıştırın. Karşınıza gelen ana pencerede "Ara" tuşuna tıklayın:

Bu tuşa tıkladıktan sonra karşınıza Bluestacks'in ilk ayarlarını yapacağınız sayfa gelecek. Burada bir kereye mahsus olmak üzere Bluestacks'i yapılandıracağız. Üç aşamalı Bluestack yapılandırma sürecine başlamak için alttaki "Continue" tuşuna tıklayın:

Bluestacks yapılandırmasının ilk adımında kendimize bir Google Play hesabı oluşturacağız. "Continue" tuşuna tıkladıktan sonra açılan sayfada alttan "Yeni Hesap" seçeneğini seçin:

Yeni hesap yaratırken ilk olarak ad ve soyad bilgilerimizi giriyoruz. Bu bilgilerin doğru olmasına gerek yok:

Ad ve soyad girdikten sonra aşağıdaki ileri ok tuşuna tıklayın. Şimdi kendimize bir e-posta hesabı açacağız:

E-posta hesabımız için seçeceğimiz adın Türkçe karakterler içermemesine ve daha önceden kullanılmamış bir hesap adı olmasına dikkat edin. İşlem bitince alttaki iler ok tuşuna tıklayın. Bir sonraki adımda kendinize bir hesap şifresi belirleyin. Bu şifreyi bir köşeye kaydedin; çünkü az sonra aynı şifreye ihtiyacımız olacak.

E-posta hesabınız için bir şifre belirledikten sonra "Şimdi değil" tuşuna tıklayarak bir sonraki pencereye geçebilirsiniz.

Açılan yeni pencerede karşınıza çıkan seçeneklerin yanlarındaki kutucukların üzerindeki onay işaretlerini kaldırın. Sonra alttaki ileri ok tuşuna tıklayın.

Bir sonraki pencerede "Kabul ediyorum" tuşuna tıklayarak Google Play hesabı oluşturma işlemini tamamlayın. Şimdi yine ilk başta karşımıza çıkan Bluestacks yapılandırma ekranına döneceğiz. Bu sefer yapılandırma işlemlerinin 2. adımı olan Bluestacks hesabının kurulumu işlemine geçeceğiz, "Continue" tuşuna tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz:

"Continue" tuşuna tıkladıktan sonra karşınıza bir ileti kutusu gelecek. Bu ileti kutusunda az önce oluşturduğunuz e-posta hesabını işaretleyin ve "Tamam" tuşuna tıklayın:

Şimdi Bluestacks yapılandırma ekranına tekrar geri döneceğiz ve yapılandırma işlemlerinin 3. adımına başlayacağız, bu iş için "Continue" tuşuna tıklayın:

Karşınıza çıkan pencerede "İleri" tuşuna tıklayın:

Şimdi, az önce oluşturduğumuz e-posta hesabının şifresini kullanacağız. Boşluğa şifrenizi girin cve "Oturum aç" tuşuna tıklayın:

Nihayet Bluestacks yapılandırma ayarlarını sonlandırdık. Bluetacks ana ekranına geldiğinizde sol üstteki "Ara" tuşuna tıklayın:

Karşınıza çıkan arama kutusuna "Subway Surfers" yazın ve aramayı başlatın:

Arama başlatınca Subway Surfers'ın Google Play uygulama marketi üzerindeki indirme sayfası açılacak. Bu sayfada "Yükle" tuşuna tıklayarak Subway Surfers'ı indirmeye başlayın:

İndirme işlemi tamamlanınca Subway Surfers otomatik olarak yüklenmeye başlayacak. Bu işlem biraz zaman alabilir. Yükleme tamamlanınca artık oyunu açabilirsiniz:

Oyunu oynamak için klavyedeki yön tuşlarını ve boşluk tuşunu kullanıyoruz. Sağ ve sol ok tuşlarıyla sağa ve sola kayabilir, yukarı tuşuyla zıplayabilir, aşağı tuşuyla eğilebiliriz. Boşluk tuşuna bastığımızda ise havada süzülebiliyoruz:

Herhangi bir aksaklık çıkmadıysa bilgisayarınızda Subway Surfers'ı yüksek performans ile oynayabiliyorsunuz. Eğer yazımız işinize yaradıysa arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın, iyi eğlenceler!

Angry Birds 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Fallout Shelter Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Clash of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

YORUMLAR