Sürücüler İçin Android Uygulamaları

Trafik güvenliği ve yakıt tasarrufu için özel olarak hazırlanmış uygulamaları sizler için inceledik.

Sürücüler İçin Android Uygulamaları

Başlı başına bir ekosistem olarak niteleyebileceğimiz trafikte bir sürücünün sergilediği davranışlar diğer sürücüleri ve yayaları da etkilemekte. Hal böyle olunca sürücü veya yaya olarak yer aldığımız trafik ortamında sadece kendimize değil diğer bireylere de sorumluluğumuz bulunuyor.

Geçmiş yıllarla kıyasladığımızda, günümüzde trafikte aktif olarak yer alan araçların sayısı bir hayli artmış durumda. Bu gerçeğin kaçınılmaz bir sonucu olarak meydana gelen kazalar ve trafik sıkışıklıkları da önemli ölçüde arttı.

Tatsız sürprizleri önlemek için otomotiv firmaları pek çok güvenlik sistemi geliştirmiş olsa da trafikte yer alan araçların hepsi son model değil. Bu yüzden çoğu sürücü daha ulaşılabilir sistemlere yöneliyor. Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte çoğu üretici trafiği rahatlatma ve sürücülere yardım etme yolunda önemli fikirler geliştirdi. Biz de Tamindir ekibi olarak Android işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanan sürücüler için markette yer alan en iyi uygulamaları listemizde derledik.

Sürüş esnasında kullanabileceğiniz bu uygulamalar ile trafiği daha güvenli bir hale getirmek çok kolay.

Waze Social GPS Traffic & Gas

Listenin ilk sırasında yer alan Waze Social sürücüler arasında sosyal etkileşim kuran sayılı uygulamalardan bir tanesi.

Dünya üzerinde 30 milyon kullanıcısı bulunan uygulamada anlık trafik bilgisine direkt olarak erişim sağlama şansına sahipsiniz. Bu özelliği ile trafiğin yoğun olduğu bölgeleri tespit ederek başka rotalardan ilerleyebilir ve yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Waze topluluğu arasında sürekli bir etkileşim var ve sürücüler birbirine gerçek zamanlı olarak tavsiyelerde bulunuyor. Örneğin; "sahil yolu tıkalı çevre yolundan gidin" gibi. Bu topluluğun tavsiyeleri doğrultusunda her zaman en iyi rotadan yol alabilirsiniz. Bu özelliğe ek olarak kazalar, tehlikeler, polis çevirmeleri ve trafikte sorun yaratacak diğer durumları eş zamanlı olarak tüm kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Kullanışlı bir navigasyon ve trafik odaklı bir sosyal platform uygulamasına ihtiyacınız varsa Waze Social GPS Traffic & Gas tam da ihtiyacınız olan şey.

  1. Sürücüler İçin Android Uygulamaları
  2. Trapster
  3. Car Locator
  4. FuelLog
  5. Google Maps
  6. iOnRoad Augmented Driving

YORUMLAR