Tamindir Oyun Bilgisayarı Oluşturma Rehberi

En güncel, performanslı ve keseye uygun oyun bilgisayarını toplamak istiyorsanız Tamindir rehberimiz size çok yardımcı olacaktır.

Tamindir Oyun Bilgisayarı Oluşturma Rehberi

Tamindir takipçilerinden bir süredir oyun bilgisayarlarının hazırlanması ve parça seçimi konusunda destek vermemizi isteyen geribildirimler alıyoruz. Elbette ki sizlerin bize dair taleplerini yetişebildiğimiz kadar kısa sürede gerçekleştirmeye ve bir teknoloji portalı olarak ziyaretçilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.

İşte bu nedenle bundan sonra düzenli olarak, o yılın ilk yarısı ve ikinci yarısı için güncel oyun bilgisayarı konfigürasyonlarından bahsedeceğimiz “Tamindir Oyun Bilgisayarı Oluşturma Rehberi” serimizi başlatıyoruz. Böylece altı ayda bir piyasadaki mevcut parçalarla oluşturduğumuz Tamindir oyun bilgisayarını video olarak sizlere sunacağız.

Tamindir oyun bilgisayarını oluştururken bütün parçaları değil ancak oyun performansınızı birinci dereceden etkileyecek en önemli 5 parçayı tanıtarak fiyatlarıyla birlikte göstereceğiz. Bu parçalar bilgisayar kasası, anakart, işlemci, bellek ve ekran kartı olarak sıralanıyor. Monitör, klavye, mouse, güç kaynağı, hoparlör setleri gibi parçalar biraz da sizlerin bütçe ve tercihlerine kaldığından dolayı değerlendirmelerimize sokmuyoruz.

Ayrıca masaüstü bir oyun bilgisayarı ile değil de bir dizüstü bilgisayarla ilgileniyorsanız ilgili yazımızı da okumayı unutmayın.

Peki Tamindir oyun bilgisayarı tam olarak hangi kriterlere göre hazırlanıyor?

Bilgisayarımızı oluştururken performansın yanında cep yakmayacak parçaları tercih etmeye dikkat ediyoruz. Yani güncel oyunları görsel kalite ve hız performansı açısından sorun çıkarmadan açabilecek ancak kısıtlı bütçesi olan kullanıcıların da karşılayabileceği parçalardan oluşacak. Elbette daha üst konfigürasyon isteyen oyuncular bütçeleri doğrultusunda önerdiğimiz parçaların daha üst modellerini de kendileri ekleyebilirler.

2012 yılının ilk yarısı için performans/fiyat oranı en yüksek olan oyun bilgisayarımızı oluşturan parçalara dair hazırladığımız sohbetimizi aşağıda izleyebilirsiniz.

Serimizi zevkle takip edeceğinizi ve oyun bilgisayarınız oluştururken faydalanacağınızı umuyoruz.

İyi seyirler!

YORUMLAR