Tamindir'in Seçtiği 2015'in En İyi Mobil Oyunları

Bu sene çıkan en eğlenceli Android ve iOS oyunlarını listeledik!

Tamindir'in Seçtiği 2015'in En İyi Mobil Oyunları

Merhaba, 2015'in son ayının son günlerine girdik. Bu nedenle geride bırakmak üzere olduğumuz seneye dönüp bakarak genel bir değerlendirme yapabilmemiz mümkün. 2015'te birçok farklı yazılıma, uygulamaya ve oyuna Tamindir üzerinde yer verdik. Google ve Apple 2015'te kendi uygulama marketleri üzerinde en iyi olarak nitelendirdikleri mobil oyunları listelediler. Google'ın ve Apple'ın bu listeleri doğal olarak takipçilerimizin bir kısmı tarafından beğenilirken, bir kısmı tarafından beğenilmedi. Hal böyle olunca biz de alternatif bir liste sunarak seçenekleri artırmaya ve herkesin kendi beğenisine uygun oyunları seçmesine yardımcı olmaya karar verdik.

Hazırladığımız 2015'in en iyi mobil oyunları listesinde editörlerimizin bu sene çıkış yapan oyunlar arasından oynamaktan en büyük keyif aldıkları oyunları ayıkladık ve bir araya topladık. Bu oyunları halen de keyifle oynamaya devam ediyoruz. Dilerseniz 2015'te çıkış yapmış ve bize göre en iyi mobil oyunlar olarak nitelendirebileceğimiz oyunlara kısaca göz atalım:

Need for Speed No Limits

Can Çevrim'in favorisi olan Need for Speed No Limits hem güzel grafikleri hem de heyecan dolu oynanışıyla mobil cihazlarımıza renk kazandırıyor. Yeni nesil grafikleri Need for Speed serisiyle özdeşleşen polis kovalamacaları ve yüksek hız deneyimiyle birleştiren yarış oyunu şu an ücretsiz olarak oynayabileceğiniz yarış oyunları arasında en başarılı olanlardan biri. Birçok farklı markanın lisanslı arabaları, kullandığımız araçları modifiye edebilme seçeneği Need for Speed No Limits'te sizi bekleyen güzel şeyler arasında.

Need for Speed No Limits'i indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Rayman Adventures

Ubisoft'un mobil cihazlar için yayınlamış olduğu Rayman oyunları arasında ilk ücretsiz Rayman oyunu olan Rayman Adventures üstün kalitesiyle ön plana çıkıyor. Güzel grafikleri akıcı bir oynanışla ve eğlenceli bulmacalarla birleştiren Rayman Adventures, Emrah'ın ısrarla bu listemizde yer vermemizi istediği bir oyun. Rayman Adventures'da 2 kahramandan birini seçerek oyuna başlıyoruz ve büyülü bir ağaca can vermek için uzun bir serüvene atılıyoruz.

Rayman Adventures'da yaratıcı bölüm tasarımları, göze oldukça hoş görünen animasyonları, atmosferi güçlendiren ses ve müzik efektleri ile kolayca beğeninizi kazanabilecek bir oyun. Rayman Adventures'ı bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Don't Get Fired

Don't Get Fired bu senenin en ilginç fikirlerinden bir tanesi. Kore'den çıkarak dünyada bir salgın gibi yayılan bu oyun bize günümüz iş dünyasına hayatta kalmanın yollarını öğretiyor. Bir iş hayatında yükselme simülasyonu olarak tanımlanabilecek Don't Get Fired'da ana kahramanımız cebinde parası, iş çevresi, referans verebileceği tanıdıkları olmayan bir genç. Kahramanımızın oyundaki amacı ise herhangi bir firmada stajyer olarak işe başlayıp kariyer basamaklarını tırmanmak ve şirket yöneticisi konumuna gelmek. Fakat bu iş için iş hayatının zorlu koşullarını yenmesi gerekiyor; bu zorluklar oyunda oldukça komik bir şekilde işlenmekte.

Serin ve Barkın'ın tavsiyesi olan Don't Get Fired'ı ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Order & Chaos 2: Redemption

Gameloft tarafından yayınlanan MMORPG türünde bir rol yapma oyunu olan Order & Chaos 2 gerek grafikleri, gerekse zengin içeriğiyle başarı kazanan bir mobil oyun. Akıllı telefon ve tabletlerin mini World of Warcraft'ı olarak tanımlanabilecek Order & Chaos 2'te oyuncuları geniş bir açık dünya, farklı kahraman sınıfları ve ırkları, keşfedilecek zindanlar ve yüzlerce büyülü silah, zırh ve ekipman seçeneği ve PvP karşılaşmalarında diğer oyunculara karşı savaşabilme imkanı bekliyor.

Eğer online olarak oynanan oyunlardan hoşlanıyorsanız ve bilgisayarınızzdan ya da oyun konsolunuzdan sıkıldıysanız Order & Chaos 2 kesinlikle denemeniz gereken bir mobil oyun. Oyunu Android, iOS, Windows Phone ve Windows 8.1 işletim sistemini kullanan mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilmeniz mümkün:

Smashy Road: Wanted

Bu senenin en büyük sürprizlerinden olan Smashy Road: Wanted sahip olduğu yaratıcı oyun yapısıyla favorimiz olmayı başardı. Şu an askerlik görevini yapan Emircan'ın da keyifle oynadığı Smashy Road: Wanted'da bizi GTA serisinin ilk 2 oyunundan alışık olduğumuz adrenalin dolu polis kovalamacaları bekliyor. Oyunda polisten en uzun ne kadar süre kaçabileceğimizi test ediyoruz. Bu iş için aracımızı seçerek oyuna başlıyoruz ve hiç frene basmadan yol alıyoruz. Bir süre sonra polisler peşimize takılıyor ve bizi yoldan çıkarmaya çalışıyorlar. Yollara barikatlar kurarak ya da özel hareket araçları, tanklar ve helikopterler gibi araçları kullanarak işimizi zorlaştıran polislerden kaçabilmek için ise aracımızı sağa veya sola yönlendirmemiz yeterli. Karşımıza çıkan engellere çarpmadığımız ve polis araçlarına takılmadığımız sürece yoldaki paraları toplayabiliyoruz. Biz polislerden kaçmaya devam ettikçe yıldızlarlar ifade edilen aranılma seviyemiz yükseliyor ve daha güçlü polis araçları peşimize takılıyor.

Smashy Road: Wanted içerisinde oyunculara farklı dinamiklere sahip birçok farklı araç seçeneğini kullanma imkanı veriliyor. Smashy Road: Wanted'ı bu bağlantıları kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

MORTAL KOMBAT X

2015'te birçok yeni mobil oyunla karşılaştığımız gibi birçok ünlü PC/konsol oyunu serisi de ilk mobil oyunlarıyla uygulama mağazalarında baş gösterdi. Bu oyunların arasında şüphesiz ki en çok dikkat çekeni MORTAL KOMBAT X'di.

Başında Mortal Kombat serisinin yaratıcısı Ed Boon'un olduğu NetherRealm Studios ekibi tarafından geliştirilen MORTAL KOMBAT X'de seriyle özdeşleşen kahramanların yanısıra yeni kahramanlar, yeni kombolar ve oyun stilleri ve seriye şöhretini veren kanlı fatalityler bizi bekliyor.

Mobil cihazların sınırlarını zorlayan bir graifk kalitesine sahip olan MORTAL KOMBAT X editörlerimizden Volkan ve Oğuzhan tarafından tavsiye ediliyor. Oyunu ücretsiz olarak indirebilmeniz mümkün:

Sword of Xolan

Bir Türk geliştirici olan Alper Sarıkaya tarafından geliştirilmiş Sword of Xolan listemizde yer vermekten gurur duyduğumuz bir mobil oyun. Manuganu serisiyle yakından tanıdığımız Alper Sarıkaya retro tarzı kullandığı Sword of Xolan'da büyük bir kalite yakalamayı başarmış. Bize 8 bit klasik platform oyunlarını hatırlatan bir mobil oyun olan Sword of Xolan'da yaşadığı topraklarda ortaya çıkan karanlık güçlerle savaşan bir kahramanı yönetiyoruz ve kılıcımızla canavarlarla savaşarak masum insanları kurtarıyoruz. Her bölümde bizi çözülmesi gereken bulmacalar ve gizli öğeler beklerken bölüm sonu canavarı savaşlarıyla oyun heyecan kazanıyor.

Sword of Xolan'ın Android versiyonu ücretsiz olarak indirilebiliyor, iOS versiyonu ise oldukça düşük bir fiyatla satışta:

Horizon Chase

Listemizde yer verdiğimiz oyunlar arasında benim özel tavsiyem olan bu yarış oyunu eğer zamanında OutRun ve Lotus gibi klasikleri oynadıysanız kaçırmamanız gereken bir yarış oyunu. Bizi televizyonlarımıza başladığımız atarilerin, gameboyların ve atari salonlarının eğlence dolu çağına geri döndüren Horizon Chase'de hız limitlerini zorlayarak rakiplerimizle yarışıyoruz. Arcade türünde bir yarış oyunu olan Horizon Chase gerçekçi olmak için çok uğraşmıyor, zaten oyunun en  büyük özelliği de gerçeği taklit etmek yerine saf eğlenceye odaklanması.

Horizon Chase'in 16 bit grafik stili göze oldukça hoş görünüyor. Renkli yarış pisti tasarmları, gece ve gündüz yarışabilme ve farklı türde araba seçenekleri Horizon Chase'in özellikleri arasında.

Horizon Chase'in Android versiyonu ücretsiz olarak indirilebiliyor; fakat oyunun bir bölümünden sonrasının kilidini açmak için 8 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Oyunun iOS versiyonu ise aynı fiyat seviyesiyle satışa sunulmakta. Horizon Chase'in ödeyeceğiniz parayı hakedeceğini söyleyebiliriz:

Angry Birds 2

Angry Birds serisinin yeni oyunu yenilenmiş yüksek çözünürlüklü grafikleri, yeni animasyonları ve oyun dinamiklerindeki küçük değişimlerle karşımıza çıktı. Kızgın kuşlarımızın hain domuzcuklara karşı olan ezeli müacdelesinde artık bizi daha uzun ve karmaşık bölümler bekliyor. Yeni özel yetenekler, yeni kuşlar ve ilginç bölüm tasarımları Angry Birds 2'de bizi bekliyor.

Editörlerimizden Barış ve Murat'ın tavsiyesi olan Angry Birds 2 her yaştan oyun severe hitap etmekte. Oyunu bu bağlantıları kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Fallout Shelter

Bethesda'nın ilk mobil oyun deneyimi olan Fallout Shelter buna rağmen bir hayli yüksek bir kalite yakalamayı başardı. Oyun severlere uzun süreli bir eğlence sunan Fallout Shelter'da olası bir nükleer savaş sonrası neler olabileceğini deneyimliyoruz. Post apokaliptik bir dünyaya konuk olduğumuz Fallout Shelter'da dışarıdaki radyasyona, mutant tehlikesine, açlığa ve susuzluğa karşı kendi Vault adlı sığınağımızı inşa ediyoruz ve idare etmeye çalışıyoruz. Sığınağımıza farklı insanalrı davet ederek onların yeteneklerinden faydalanabildiğimiz oyunda sığınak sakinlerinin mutluluğu için çabalamamız gerekiyor. Bu sayede sığınağımızı geliştirebiliyoruz.

Fallout Shelter ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir oyun:

2015'in En İyi Mobil Oyunları - Tamindir'in Seçtikleri
Tamindir TV

2015'in En İyi Mobil Oyunları - Tamindir'in Seçtikleri

Need for Speed No Limits Need for Speed No Limits'i indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz: { softwareId = 21543} { softwareId = 21543}

İşte Google'ın Seçtiği 2015'in En İyi Android Oyunları

Apple 2015'in En İyi Mobil Oyunlarını Seçti, İşte O Oyunlar

YORUMLAR