Tarayıcıların Arama Motoru Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Bildiğiniz üzere internet tarayıcınızın adres çubuğu boşken, adres çubuğuna herhangi aratmak istediğiniz bir kelimeyi yazdıktan sonra enter tuşuna bastığınızda, tarayıcınız o an için varsayılan arama moturu üzerinde sizin için yazdığınız kelimeyi arar ve

Tarayıcıların Arama Motoru Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Bildiğiniz üzere internet tarayıcınızın adres çubuğu boşken, adres çubuğuna herhangi aratmak istediğiniz bir kelimeyi yazdıktan sonra enter tuşuna bastığınızda, tarayıcınız o an için varsayılan arama moturu üzerinde sizin için yazdığınız kelimeyi arar ve sonuçları sizin için listeler. Google Chrome varsayılan arama motoru olarak Google'ı, Mozilla Firefox varsayılan arama motoru olarak Google'ı ve Internet Explorer da varsayılan arama motoru olarak Bing'i kullanmaktadır. Tarayıcınıza ait varsayılan arama motorları bilgisayarınızda farklı programlar nedeniyle değiştirilmiş olabilir. Bu yazımızda farklı tarayıcılar için varsayılan arama motoru ayarlarımıza nasıl geri dönüş yapacağınızı adım adım anlatacağız.

Google Chrome için Varsayılan Arama Motoru Ayarları:

1- Öncelikle internet tarayıcımız Google Chrome'u açıyoruz ve sağ üstte bulunan ingiliz anahtarı ikonuna tıkladıktan sonra ayarlar'a tıklıyoruz.

2- Açılan sayfada Arama bölümü altında Arama motorlarını yönet butonuna tıklıyoruz.

3- Son olarak karşımıza gelen sayfada Google'ın üzerine gelerek Varsayılan yap butonuna tıklıyoruz ve açık olan pencereleri kapatıyoruz.

Bu şekilde Google Chrome tarayıcımız için varsayılan arama motorumuzu Google olarak ayarlamış oluyoruz.

Tarayıcılarınızın anasayfasını temizlemek için:

  1. Tarayıcıların Arama Motoru Ayarları Nasıl Değiştirilir?
  2. Firefox için Varsayılan Arama Motoru Ayarları
  3. Internet Explorer için Varsayılan Arama Motoru Ayarları

YORUMLAR